Autor Zpráva
Filipous
Profil *
Zdravím,
tak jsem se po chvilce přemlouvání od kamarádky rozhodl, že si taky vyslechnu několik rad a hlavně hromadu kritiky ohledně mých stránek. No... snad mě neukamenujete, skvost to zrovna není. =)

http://www.filiweb.cz

Dík za jakýkoliv rady.
Mistr
Profil
Filipous
Protože jsme téměř sousedé (bydlím totiž dole v Holešovičkách), podívám se na Tvůj web:
(1) Absence klikacího loga je, myslím, chybou.
(2) V hlavičce máš řadu odkazů. Máš to zpracované podobně jako Dušan "Yuhů" Janovský. Budiž. Zajisti si ale, aby stejně vypadající položky měly i stejnou funkci. Mám teď na mysli například položky Sport a Knihy. Zkus si na ně kliknout.
(3) Podobně může zmást i obrázek vlnek:

(4) Uprav ještě text ve stránce o piercingu. To proto, abys tam nepsal: (...) je bolest velmi krátká a minimální. V našem studiu nepoužíváme ve většině případů umrtvování, protože samotná anestezie bývá většinou (...)
(5) Nepodtrhávej to, co není odkazem. Jen tím mateš čtenáře. Viz text * Čistící roztok ve stránce http://www.filiweb.cz/piercing.html
(6) Občas pokluhává čeština.
(7) Osobně bych web barevně více prosvětlil, ale budiž.
H13
Profil
Já osobně nemám rád černou jako pozadí, ale tohle je pro mě osobně hodně nápaditý a originální ... prostě parádní... jediný co bych změnil je typ písma, aby se ve windows nezobrazoval jako Times ( na úvodní stránce, text při najetí na odkazy)... jenže typ písma je subjektivní záležitost, takže 1*
Filipous
Profil *
Tak pánové zatím děkuju - ikdyž za ten první názor děkuju víc =) Přecejenom mi dává něco novýho.

Dneska už je hodně pozdě/brzo, ale později se na to určitě vrhnu a pokusím se to trošku upravit. Jinak je pravda, že jsem se asi hodně okatě inspiroval u stránek Yuhůa, ale mě se to prostě líbí a myslím, že jsem to celkově docela dobře zabudoval do designu stránek. Co se týče klikacího menu, nemyslíte, že je totrochu zbytečný, když tam mám i odkaz na uvod?

Ještě jsem chtěl dodat (pro případný další kritiky), že jsem dneska v noci předělal stránky z html formátu na php. Tedy konkrétně, menu a patičku jsem vrazil do zvláštních souborů menu.php a paticka.php a oba ty dva soubory pak volám funkcí "include". Jenom tak pro jistotu... to můžete taky kritizovat, protože v PHP umím víceméně prd.
Mistr
Profil
Filipous
Co se týče klikacího menu, nemyslíte, že je totrochu zbytečný, když tam mám i odkaz na uvod?
Nemyslím. Lidé jsou, mám alespoň ten dojem, na klikací logo zvyklí. Když ne všichni, tak někteří ano. Proč jim tedy bránit? Ostatně oba odkazy mohou být pěkně vedle sebe - viz třeba stránky http://ndr.janpolak.cz
Filipous
Profil *
Tak jsem se na to trochu mrknul a opravil co šlo. Menu mám blbě vyřešený, já vím, ale nějak mě nenapadá lepší řešení. Jiný barvy taky nepoužiju, ale zajímalo by mě kde mi pokulhává čeština. Je sice pravda, že sem tam mi někdo o nějaký chybě řekne, ale celkem si to kontroluju. Šlo by dát nějakej příklad? Nebo i víc? =)
Mistr
Profil
Filipous
zajímalo by mě kde mi pokulhává čeština
Tak třeba hned u menu Knihy - ve vysvětlujícím popisku píšeš Více než 35 recenzí knížek, který stojej za přečtení. To nejlepší z český i světový literatury (podle nás samozřejmě). Obrázky, ukázky a sem tam i knížky v digitální podobě ke stažení.

Nebo ve stránce http://www.filiweb.cz/zapisnik.php zas píšeš Jak všichni jistě víte, chodím do školy do Bohnic, v Praze 8 a tak nám prázdniny vyšly na poslední únorovej tejden. Každej rok se snažím jet někam na hory a ani letos tomu nebylo jinak. A vyrazili jsme hned v pátek, po škole... S dalšíma šesti spolužákama jsme se rozhodli, že si dopřejeme trochu luxusnější sníh a tak jsme se nasměrovali na francouzský hory, konkrétně do střediska La Norma umístěnýho v jihovýchodní Francii (je to 6km od Modane, pokud to někomu něco řekne). Cesta lůžkovým autobusem probíhala naprosto hladce, takže těch 16 hodin přes noc celkem uteklo a druhej den už jsme mohli jezdit. Musím se přiznat, že mimo ČR jsem byl na horách snad jenom v Rakousku (2x), takže jsem očekával docela rozsáhlý a nepřehledný středisko, tuny a hlavně metry sněhu a šílený množství turistů. Shodou okolností se skoro nic z toho nesplnilo. Středisko La Norma bylo na můj vkus příjemně kompaktní a přehledný, lidí tam taky moc nebylo, ale zároveň tam teda nebylo ani moc sněhu - v porovnání s ČR asi hodně, ale vůči moji představě o Alpách spíš málo. I přesto to ale bylo celý dohromady moc příjemný a sluníčko, který nás doprovázelo první čtyři dny (Zde chybí čárka.) nám z vleků dělalo opalovací sedátka (občas teda spíš spalovací). Menší změna v podobě výletu do střediska Valfrejus taky bodla a s volnou středou nám dodala síly na konec týdne, kdy už to tak veselý a hlavně prosluněný nebylo. Přesto jsme jezdili až do posledních hodin v sobotu a užili si sněhu na celej další rok. Cesta zpátky už byla jenom poslední nepříjemná povinnost a v neděli ráno zase hurááá doma, ve vlastní posteli, s pořádným jídlem, počítačem a vším (Zde též, myslím, chybí čárka) co k tomu patří. Doma je prostě doma...
aailyyn
Profil *
zajímalo by mě kde mi pokulhává čeština
Tak třeba hned u menu Knihy - ve vysvětlujícím popisku píšeš Více než 35 recenzí knížek, který stojej za přečtení. To nejlepší z český i světový literatury (podle nás samozřejmě). Obrázky, ukázky a sem tam i knížky v digitální podobě ke stažení.


Mně to fakt nedá, musím se té ozvat, sorry za OT, vím, že tohle je fórum o webdesignu, ne ligvistický kroužek. :-) Sice sama u sebe dodržuju psaní spisovnou češtinou, ale ať si každý píše "jak mu zobák narost", tím spíš, když jsou to osobní stránky, proč tam za každou cenu šroubovat spisovnou češtinu, když to autorovi není přirozený ? Gramatická správnost a spisovná čeština jsou snad dvě rozdílný věci.
Filipous
Profil *
Tak už chápu oč tu jde =) Docela jsem se leknul, že mám něco gramaticky blbě, ale pokud je problém jenom v "hovorový" češtině, pak jsem spokojenej. Čárky samozřejmě opravím - to je chyba - ale ostatní asi nechám. Snažím se ty stránky mít co nejpřirozenější a volnej jazyk k tomu patří. Snad to nikoho nepobuřuje.
Mistr
Profil
aailyyn
Já bych to viděl asi takto: http://www.jakpsatweb.cz/jak-psat.html#mateřskej



Filipous
Docela jsem se leknul, že mám něco gramaticky blbě (...) Čárky samozřejmě opravím - to je chyba - ale ostatní asi nechám
A co těch 6km? Skutečně to je šestikilometrový od Modane? Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=29&topic=7 1653

Snad to nikoho nepobuřuje.
Pobuřovat? To je silné slovo. Osobně bych volil pokud možno spisovnou češtinu. Ovšem je to Tvůj web - Ty se jím prezentuješ.

P. S.: Ta aailyyn je ta Tvoje kamarádka, co Ti doporučila dát web k hodnocení? ;-)
aailyyn
Profil *
Mistr
ano, já tu kapitolu o češtině samozřejmě četla, přesto si myslím, že jakpsatweb je o dost formálnější útvar než Filipousovy osobní stránky, takže bych tam tu češtinu prostě až tak nešroubovala ;-)
A pak že ženský jsou zvědavý, jo Aailyyn je kamarádka, jestli se tak může nazvat, ale nic mu nedoporučila, je snad samostatnej :-P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0