Autor Zpráva
Michal Šobr
Profil
prosím o kritiku stránky sibi.mysteria.cz ať mam co zlepšovat, díky
panther
Profil
Michal Šobr
- chybí klikatelná hlavička
- sama hlavička je dost tmavá
- udělal bych nějaký hover u menu
- stejný title
- <acronym title="Cascading Style Sheets">CSS</acronym> - místo acronym bych volil spíše abbr
- menu by klidně mohlo být v seznamu <ul><li>
- zkus zapracovat na grafice, je to poměrně slabé. Volil bych i světlejší barvy
Měsíček
Profil
Reaguji na Michala Šobra:

1.) Pročpak máš v patičce tak nedokonalý odkaz na výsledek validace své stránky (XHTML) když tvá stránka není validní?
2.) Do patičky by jsi mohl umístit e-mail.
3.) Trochu by jsis měl vyhrát s napozicováním ikonky toplistu v patičce.
4.) Zkus udělat referencím nějáký hover, takhle to vypadá nudně.
5.) To s tím hoverem platí také pro odkazy u referencí.
6.) K čemu je návštěvníkům tato věta?

"Při tvorbě stránek používám freeware programy PSPad verze 4.5.2 a EasyPHP verze 1.8.0.0 "

není to nic, čím bych se na tvém místě chlubil.

7.) "Profesionální stránky vytvářím od roku 2006. " => Nevytváříš ;)
8.) Logo v hlavičce (spíše) text, nejde vůbec přečíst, je to silně nekontrastní a špatně čitelné.
9.) Hlavička by měla být klikací.
10.) Postrádám hover u menu.
11.) Pár pravopisných chyb a překlepů.
12.) Jakožto profesionál by jsi měl vědět, že tohle je naprosto k ničemu a roboti se ti za to vysmějí do očí.

"<meta name="robots" content="all" />"

můžeš dát s klidným srdcem pryč.

13.) Proč píšeš v XHTML když se specifikací stejně neřídíš? Piš ve validním HTML.
14.) Tohle je strašně zvláštní zápis, vždyť by to šlo udělat mnohem jednodušeji.

"<h1><span>css Zen Garden</span></h1>"

15.) K čemu tam máš tohle, když tam nic není?

"<script type="text/javascript"></script>"

16.) Stále stejný title je chybou.
17.) Co se týče celkového dojmu tak se blíží k hranici nule, stránka nevypadá profesionálně a cena je hodně přiškrcená.



Zdrojový kód = 1 - 10
Design/Grafika = 2 - 10
Michal Šobr
Profil
myslim, že všem máte pravdu oba... díky a pokračujte
Michal Šobr
Profil
a validní už je:-)
Měsíček
Profil
Opravdu?
Michal Šobr
Profil
jasný, ale teď mám problém, kterej asi sám nevyřešim, webzdrama se vzpamatoval a vložil mi tam reklamu a ta je nevalidní, nevíte někdo co s tim?
Měsíček
Profil
<!--WZ-REKLAMA-1.0--> nebo <!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT-->
jjv
Profil
Takže první dojmy:
- Z takovéhoto webu bych asi utekl - graficky je to odpudivé
- není mi na první pohled jasné, na co je web zaměřený
- v textu je tolik chyb a překlepů
- reklama od wz se dá vložit o úplně jiného souboru a pak se nezobrzuje vůbec na stránkách
- proč vlastně hosting na wz, když děláš stránky profesionálně?
- na takovéto stránky mi přijde zbytečné fórum, namísto toho bych dal do kontaktu kontaktní formulář
- klikací logo chybí

-máš sice certifkát, ale to v podstatě nic neznamená, záleží na zkušenostech a referencích, proto bych doporučil snížit cenu, jelikož reference ani tento web tomu opravdu neodpovídají

Shrnutí: Tohle bych smazal, začal bych dělat více a více webů (převážně známým) a po nasbíraných zkoušenostech bych si koupil doménu, udělal pořádné portfolio a rozjel to ve větším. (Já jsem to tak udělal a celkem to vyšlo) Po čase se, pokud budeš dobrý, začnou zakázky objevovat samy.

hodně zdaru
bizarre
Profil *
Ty píšeš "Stránky píšu převážně podle norem W3C konzorcia" tak sem vzal například hned první web z tvých referencí a na výsledek se můžeš kouknou
tady nebo tady. Být tebou bych je nedělal jenom převážně ;) Jinak zkus zapracovat celkově na webdesignu.
Petrnson
Profil
Tak se taky připojím, protože navštěvuji stejnou školu (spš) ale první ročník.

Ve stávající grafice by stačilo pozadí široké 1 px a né 70px, na výsledný efekt to nebude mít vliv. Co se týče grafiky tak se do budoucna někde inspiruj třeba na seznamu css galerií, nebo na mé oblíbené CSSmanii . Popřípadně použij nějakou hotovou šablonu.
Venca V
Profil
Trochu mě v jedné referenci (zdravá kuchyně) vyděsil obrázek logo1.jpg o velikosti 531.64 KB (544403 bytů), který by šel vyřešit minimálně padesátkrát menším gifem... Jinak: jak hodnocená stránka, tak reference velmi, velmi slabé; celkem odvaha nabízet tvorbu stránek.
Shadowwolf
Profil
Stránky píšu převážně podle norem W3C konzorcia, což je hlavním parametrem při řazení odkazů v robotických vyhledáváčích jako je například Google. Stránky, které jsou 100% validní podle norem W3C se umísťují na nejvyšších příčkách při vyhledávání, protože jejich struktura a zdrojový kód je nejlépe čitelný pro roboty, kteří automaticky ukládají stránky do svých databází.

... blablabla, to nemůžeš myslet vážně!
shaggy
Profil
Venca V
ten obrázok som si všimol aj ja... ale vieš, je tam vložený podľa noriem W3C, takže je všetko v poriadku :-)

Najprv som si myslel, že ide o nejakú mysterióznu stránku. Potom som si pozrel zdrojový kód a prečítal si keywords. Tak som sa vrátil späť na stránku a došlo mi, že ty ponúkaš tvorbu stránok. Prepáč, ale je to fakt zlé, od "webdizajnéra" by som čakal niečo lepšie, či už po stránke grafickej (táto je dosť retro), alebo po stránke kódu (aj ten je retro, ale hlavne je zlý).

V roce 2007 jsem uspěšně absolvoval kurz "Webdesignu a tborby webových aplikací" a jako potverzení absolvovábí jsem obdržel certifikát č.: 07-WEB1-05 od SPŠ Tábor
Ja mám plaketu mladých svišťov v tvorení najlepších webových stránok s použitím fontu Comic Sans. Namiesto ničnehovoriacich certifikátov nechaj za seba hovoriť svoje práce, to ľudí zaujíma ;-) (v tomto prípade ten certifikát určite nehovorí o tvojej kvalite).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0