« 1 2 »
Autor Zpráva
4SQUARES
Profil *
Své služby zatím nenabízím. Je to jenom taková "zkouška". I přesto prosim o zhodnocení jak designu, tak kódu.

Adresa webu: 4SQUARES
4SQUARES
Profil *
P.S. berte to spíše jako osobní stranku
jaco
Profil
Proč používáte takovou nebezpečnou věc, co propouští do vašeho počítače viry a podobnou havěť? Existuje i jiné řešení! Stáhněte si opravdový webový prohlížeč, který dodržuje standardy! Stáhněte si Firefox! (nebo Operu)
Ehm? Ja používam IE 7, viem prečo a nechcem ho meniť. Po tomto zatváram stránku.
vertigo4
Profil
1) parádní klikací logo, zvláště pak ta obměna
2) ty hovery jsou taky dobré, jen by to chtělo nastavit i u :active, prtože když naň kliknu, tak zmizí
3) při vypnutých obrázcích nejdou vidět alty
Jinak se mi to líbí, neotřelé a originální
panther
Profil
4SQUARES
- při zvětšení se ti stránka rozpadne
- <a href="index.html"><img src="omne/logo.png" width="323px;" height="62px" alt="Návrat na hlavní stranu" ></a> - ty jednotky tam nemají co dělat
- text by bylo lépe strukturovat do odstavců <p>
- v CSS ti nekde chybí jednotky, tam jsou naopak povinné (navíc font-size: 16; je lépe zadávat relativními jednotkymi, třeba procenty)
- na stránce je plno gramatických chyb: Gymnáziu Olfy Havlové, Mezi mé koníčky patří fotbla, ..., následovaly ruzné vektorové obrázky a další
- IE sice nepoužívám, ale přesto jaksi nemám pochopení pro tvé opovržení jím

Graficky nic moc, na kódu lze ještě zapracovat.
yFang
Profil
4SQUARES
je mi něco okolo 16-i let - tady ti vypadlo "t"
→ Text na žlutém nebo světle zeleném pozadí je poněkud nečitelný (tím myslím služby a další aktivity.
→ Ty obrázky by bylo dobré otevírat v LightBoxu nebo jiném podobném boxu, do nového okna je to nic moc.
→ Připadá mi, že to má dost chaotickou strukturu.
→ Patička nic moc a ta reklama je na ni moc nalepená.
panther
Profil
vertigo4
při vypnutých obrázcích nejdou vidět alty
alty vidět jsou, ale obrázky nemají nastavené rozměry, tak se všechny alty vypisují za sebe do řádku.
machu
Profil
:D no lol doufám že ti maminka zaplatila grafický a programatorský software v dnesni dobe abys prorazil :D ale to bylo jenom na okraj jinak se mi moc nezamlouva to přerušování
ale hlavička by chtěla dat třeba jako do skla ale jinak sa na to da divat
vertigo4
Profil
panther
myslel jsem v sekci grafika http://www.4squares.xf.cz/grafika.html ,kde opravdu nebyly vidět, nyní je to však už napravené
vertigo4
Profil
machu
ale hlavička by chtěla dat třeba jako do skla
proč? to musí mít skleněné odrazy jako všichni?


:D no lol doufám že ti maminka zaplatila grafický a programatorský software v dnesni dobe abys prorazil
vysvětli...
4SQUARES
Profil *
Jaco: Respektuji tvůj názor, ale stále trvám na ponechání toho textu.
vertigo4: Díky. 2) a 3) opravím.
panther: Všechny chyby v kódu opravím, stejně jako překlepy. Díky.
yFang: Lightbox zatím neznám, ale zkusím si o něm něco zjistit a použít jej. Strukturu zřejmě ponechám, ale ten kontrast a odsazení reklamy změním. Díky.
machu: Nevím přesně, co myslíš těmi "grafickými a programatorskými programi". To přerušování je prvkem designu určitě to zůstane. Nevím jestli z toho chci mít 2.0 ale zkusím zaexperimentovat. Díky.
quinux
Profil
vertigo4
4SQUARES
no lol doufám že ti maminka zaplatila grafický a programatorský software v dnesni dobe abys prorazil
Asi naráží na to, že se 4SQUARES v šestnácti letech "chlubí" vytvářením grafických návrhů v Adobe Photoshopu, který stojí 20 000 Kč za licenci a přitom není schopen dát 300 Kč za doménu a hosting :)


4SQUARES
1) Na stránce http://www.4squares.xf.cz/sluzby.html máš dole text "Zatím u žádné stránky jsem nedělal JEN kódování." - to přece nevadí, dej tam reference těch webů, které jsi dělal kompletně.
2) u kompletních ti zase nefunguje odkaz na www.kvartab.xf.cz
3) u grafiky jsem nepochopil co znamená box "již brzy"
4) na titulce máš v boxu "služby" tři odkazy: Grafické práce, kóderské služby, kompletní - - co znamená "kompletní"?

Celkový dojem mám špatný, je to nevzhledné a nepřehledné. Dělení do boxů je divné.

Úsměvné rýpnutí: kvalitní prezentaci nelze vytvořit za 3 dny - 1 týden
RockFire
Profil
Pokud jsem to pochopil, tak kompletní je Grafické práce + kóderské služby ;)

Tak reklama je tam fakt jak vidlička na oko...
shaggy
Profil
4SQUARES
Navrhujem ti nahradiť text v IE za tento:
Prečo amatéri ako my vytvárajú stránky a ešte sa aj hráme na webdizajn štúdio? Existuje aj iné riešenie, nájsť si niekoho, kto vám zaručí, že viac ako 50% vašich klientov skutočne uvidí vašu prezentáciu v takej podobe, za akú ste si zaplatili.
myslím, že je výstižnejší ;-)

Neber to osobne, ale človek, ktorý nevie nič o oddelení obsahu a formy prezentácie, nemôže hovoriť iným, čo by mali robiť. Narážam na tie obrázky vkladané cez IMG. Existuje predsa lepší a rozumnejší spôsob.
Pri logu sa mi páči ten atribút ALT - Návrat na hlavní stranu - mne sa zdalo, že v tom logu je napísané "4squares Space Art". ALT by mal byť ekvivalentom obrázku, v tomto prípade to tak nie je.

Grafika sa mi nepáči, ale je to skôr nadpriemer.
Mr Battle Beetle
Profil
Wow, jak tak koukám, spousta negativů. Alespoň můj názor Tě doufám potěší...
Tvůj web mě rozhodně zaujal. Po grafické stránce mi přijde velice příjemný. Dělení do boxů mi nepřipadá nijak špatné, osobně jsem to tam uvítal. Ode mě máš palec nahoru :-)

shaggy
Navrhujem ti nahradiť text v IE za tento:
Prečo amatéri ako my vytvárajú stránky a ešte sa aj hráme na webdizajn štúdio? Existuje aj iné riešenie, nájsť si niekoho, kto vám zaručí, že viac ako 50% vašich klientov skutočne uvidí vašu prezentáciu v takej podobe, za akú ste si zaplatili.
myslím, že je výstižnejší ;-)

Promiň mi tu připomínku, ale jestliže někdo chce (i důrazněji) doporučit, potažmo propagovat, nějaký webový prohlížeč, proč ne? Ale jeho kvalitativní hodnota jakožto webdesignera (podle tebe špatná), nebo jeho věk na tom nic nezmění. Mr. BB ;-)
Měsíček
Profil
"Proč používáte takovou nebezpečnou věc, co propouští do vašeho počítače viry a podobnou havěť? Existuje i jiné řešení! Stáhněte si opravdový webový prohlížeč, který dodržuje standardy! Stáhněte si Firefox! (nebo Operu)"

Jde vidět, že o prohlížečích nevíš zhola nic. Tak tě prosím nepleť lidi takovými kecy.
joe
Profil
Firefox je strašně pomalý prohlížeč, nechápu proč bych si ho měl stahovat a už vůbec nechápu, proč mě do něj někdo nutí.

Čárkované orámování je strašné, nadpisy u jednotlivých boxíků nejsou k přečtení. Nepoužívej stejnou barvu textu a odkazů.

Jediné co se mi na tom líbí jsou barvy a ten horní nadpis (logo), jinak to není moc použitelné.
shaggy
Profil
Mr Battle Beetle
práve takéto upozornenie hovorí o kvalite tvorcu webu. Dôvody, prečo núti svojich návštevníkov prejsť na iný prehliadač sú dva:
a) nerobí stránky pre nich, ale pre seba, je mu jedno či sa budú na tej stránke cítiť dobre, alebo nie,
b) nedokáže stránky optimalizovať pre všetky prehliadače. Ak by to vedel, bolo by mu jedno, aký prehliadač používa návštevník jeho stránky.

Žiadal o tvrdú kritiku, prezentuje sa tam ako tvorca stránok, myslím, že moje hodnotenie bolo adekvátne.
Mr Battle Beetle
Profil
shaggy
Ano, mohou být lidé, kteří rozumí prohlížečům lépe, než tady 4SQUARES a to, že on propaguje prohlížeč, který podle nich není dobrý je může odradit i od dotyčných stránek (následně také od tvůrce stránek). S tím plně souhlasím, ale jen na něm záleží, jestli tam tu "reklamu" dá, nebo ne a on si ponese případné následky v podobě odrazených návštěvníků.

Měsíček
Kařdý má na prohlířeče jiný názor :-)
4SQUARES
1.) Na hlavní stránce v boxu "o mně" v adrese máš Pustkovecká 79 / OSTRAVA dané doprava, ale Česká Republika doleva jakoby pod obrázek. Záměr to nejpíš není (nevím), ale rozhodně to nepůsobí příjemně.
2.) V patičce (c) 4QUARES webstudio 2008 jsem měl pocit, že se na jinak barevné 4SQUARES dá kliknout. Asi to má ten nápis zdůrazňovat, ale mě to dost zmátlo.
3.) Ve všech sekcích (O mně ; Grafika ; Aktivity), mi připadá dělení do boxů dobré (přehledné). Ale v záložce služby mi není přesně jasné, jaký box patří ke kterému. Nějpíše bych u všech částí (grafika ; kódování ; kompletní) protáhl vertikálně všechny boxy v jeden vysoký. Bylo by to přehldnější. Mr. BB
4SQUARES
Profil *
Ok ok ok... vím, že jako webdesigner jsem začátečník. I to, že neumím psát správně weby pro IE. Mám ale svůj soukromý názor, že IE je "nebezpečný". Nemusíte se obávát, žádné zakázky na objednání nedělám, leda občas pro známé. Chtěl sem tvrdou kritiku a taky sem ji dostal. Za to vám děkuji. Doufám, že to z mé strany příště bude lepší (možná i bez podmínky pro IE).
4SQUARES
Profil *
Měsíčkovi, atd. Jakožto na osobním webu, si myslím, že mám právo ten text tam ponechat.
Měsíček
Profil
"Mám ale svůj soukromý názor, že IE je "nebezpečný". "

Opravdu svůj nebo se jen opičíš po opičácích uctívačů pandy červené? Mohl by jsi mi říct jak přesně jsi přišel k tomu, že IE je nebezpečnější než Opera či Firefox?
4SQUARES
Profil *
Na úvod, jsem začátečník. Všechny mé názory jsou vážně subjektivní. Např. phisingové útoky, oběť klikne na adresu, kterou by uživatel (Opery, FF) viděl nějak takhle: http://235.226.246.256/%%5421servis24.cz%%, ale uživatel IE ji po napsání jednoho scriptu na stránce uvidí nějak takhle http://servis24.ceskapojistovna.cz. 2. Není odolný vůči spyware, adware atd. A potom další, které nevadí asi normalnímu uživateli: nedodržuje standarty, každá oprava trvá delší dobu (MS), funkce zastaralé. POKUD NĚCO (VŠECHNO) Z TOHO NEODPOVÍDA REALITĚ, PROSÍM, ABYSTE MĚ VYVEDLI Z OMYLU. Díky.
4SQUARES
Profil *
Pandy červené. Co tím myslíš? Prosím moderátory, aby nebránili v této diskuzi, vztahuje se to k stránce a jako autora threadu a webu, mě zajíma jestli neříkám voloviny.
Měsíček
Profil
Pokud vím, tak adware, spyware a další svinstvo se může dostat do počítače skrze IE jedině pomocí ActiveX prvku (, který je implantován spolu s VBScriptem a nebo JScriptem = taky jazýčky Microsoftu), ale i tak musí uživatel vždy odsouhlasit jestli souhlasí s použitím activeX prvku (také podle toho jakou má nastavenou ochranu v nastavení). To znamená, že IE klidně při nejostražitější úrovni zabezpečení odmítne propustit i obyčejnou událost, musí se odkliknout.

Takže je omyl se domnívat, že příjdete na nějákou stránku na nic nekliknete, žádnou hlášku neodklepnete a najednou máte v počítači nějáký ten spyware či malware ... FF a O jsou chráněny (dáli se tomu tak říct), že tyto jazyky nepodporují (budiž zato prokleti i pochváleni) tím zdravím třeba VBScript.
Měsíček
Profil
Firefox = "Ohnivá liška" ( správně však podle tvůrců Firefoxu "Panda červená." ).
4SQUARES
Profil *
Dobře díky. Taky by mě ale zajímalo jak je to s tím zobrazováním jiné adresy. Funfuje to i v IE7? Příště zvážím, zda tam dám ten text v té podobě. Panda červená? Je to jasná liška, ale ok:)
shaggy
Profil
4SQUARES
Firefox = v preklade to je Panda červená, to že majú v logu líšku je nepodstatné (riešilo sa to tu 100x).
IE - myslím, že každý máme na neho svoj názor, ale ak sa chceš tvorbe stránok naozaj venovať, nemôžeš ignorovať niečo, čo používa väčšina ľudí. A nemusí sa im páčiť, že ich nútiš do niečoho, čo je pre nich nové, iné.
Dranel
Profil
shaggy
Firefox = v preklade to je Panda červená, to že majú v logu líšku je nepodstatné (riešilo sa to tu 100x).
A já to prostě nechápu, proč fire fox = červená panda, když to je v překladu ohnivá liška... to nepochopím.
quinux
Profil
Dranel
Protože jedno slovo může mít několik významů, to ostatně platí i v češtině.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0