Autor Zpráva
Harwen
Profil
Rád bych znal váš názor na stránky plesy.eu.
Je to spíš nástřel jak si myslím že by se to mohlo ubírát a rád bych věděl jestli to je krok správným nebo špatným směrem.
Abych ušetřil práci tak tady je výsledek z validátoru
A tady zase analýza ze stránek seo-servis.cz
Pokud by si někdo chtěl prohlídnout část pro registrované (zatím tam toho o moc víc není) tak jsem založil účet
email: jak@psat.web
heslo: zkouska

Díky :-)
yFang
Profil
Harwen
Moc se mi to k tomu graficky nehodí. Vůbec z toho designu není jasné, že to je o plesech.
Harwen
Profil
yFang
Uvítám jakýkoliv návrh na změnu. Nejsem extra grafik nebo estét. Problém je hlavně v tom, že všechno ostatní dopadlo katastrofou.
Asi by to chtělo nějaké "mladistvější" řešení než sépiovou, ale moje hlava nedokáže nic vyplodit.
Měsíček
Profil
Takže konečně se dostávám ke konstruktivní kritice (doufám, že se mi opravdu podaří konstruktivně kritizovat :) ):

1.) Postrádám výraznější hlavičku hlavně na levé straně.
2.) Hlavička by mohla být klikací, nejen logo.
3.) Texty v těch boxech (například menu) jsou moc přitisknuté ke kraji (hornímu a levému) zkus si pohrát s paddingem, marginem .. a něják to více vypozicovat.
4.) Co tak do formuláře doplnit <label> s atributem for?
5.) Nelíbí se mi jak ten box prosvítá a jde vidět ta čára .. je to záměr, ale mně se to moc nelíbí.
6.) Patičku bych udělal ve stejném barevném stylu jako zbytek (třeba hlavičku).
7.) Proč je najednou patička v angličtině? Stydíš se za Češtinu?
8.) Tohle je zbytečné.

" <meta name="robots" content="index, follow" />"

9.) Tak přemýšlím, že by nebylo špatné udělat menu pomocí tagu <menu>.
10.) Proč tohle dáváš do odstavce aneb k čemu je tam to <p>?

"
<div id="footer">
<p>
Design Code by <a href="mailto:harwen3260@gmail.com">Harwen</a>
</p>
</div>"


11.) Jestliže dáváš e-mail do href="mailto:" dej ho také normálně mezi <a>tttt@ttt.cz</a> ne každý si prohlížíčí a vybírá e-maily pomocí klienta na počítači a zkopírovat adresu je potom obtížné.

Toť ty nejdůležitější věci co mne napadly.
Harwen
Profil
Měsíček

1.+2.) Souhlas. Hlavička nestojí za nic. Snažím se teď sehnat buď nějaký drobný na zafinancování a nebo přesvědčit pár lidí co znám a co se v grafických pracích vyznají o pár stupňů líp než já. Já sám jsem ale na tohle pořádný dřevo.
3.) Co používáš za prohlížeč a rozlišení? Mrknu se na tom v tom :-)
4.) Dobrej nápad. Přiznám se, že s tím jsem se zatím nějak moc nesetkal :-)
5.) Beru na vědomí, pokud to tak bude připadat víc lidem, změním.
6.) heh chybka, patičku jsme bral z předchozího projektu a nějak jsem pozapomněl na úpravu
7.) Nestydím, jen jsem nevěděl jak to napsat česky :-)
8.) Je, popravdě dal jsem to tam jen kvuli tomu slavnému seo-servisu abych nhrabal bodíky :-[
9.) Kdysi mi někdo řekl, že v praxi je to úplně jedno, ale proč ne... :-)
10.) Dřív tam bylo víc textu, pak jsem už nějak pozapomněl odstranit ty tagy.
11.) No popravdě přemýšlím o převedení mailů do obrázkové podoby (kvuli spamu) takže tohle ještě nevim...

Snad jsem to co bylo záměrně vysvětlil obstojně. A u toho co záměr nebyl díky za upozornění ;-)
Měsíček
Profil
"3.) Co používáš za prohlížeč a rozlišení? Mrknu se na tom v tom :-) "

Na všechny stránky co hodnotím a kritizuji se dívám v IE7 a rozlišení 1024x768

"9.) Kdysi mi někdo řekl, že v praxi je to úplně jedno, ale proč ne... :-) "

Funkčností to je jedno, funguje to naprosto stejně, ale sémanticky je lepší tag <menu> a také hned alespoň víš co je menu a lépe se v tom orientuješ (například v CSS atd ..)

"5.) Beru na vědomí, pokud to tak bude připadat víc lidem, změním. "

ok

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0