Autor Zpráva
Marekzprahy
Profil *
Zdravím všechny IT profíky,

prosím o zhodnocení použitelnosti webu http://www.vyplnto.cz. Graficky je to samozřejmě o ničem, nebylo cílem dělat nějaké omalovánky (možná časem), spíš šlo o funkčnost. Díky.
Lexter
Marekzprahy
Při dotaznících by to chtělo pokračování přímo po zodpovězení otázky (myslím když mám jen klepnout na tlačítko). klepat pak na pokračovat mě zdržuje.
Mistr
Marekzprahy
Doplním Lextera, s jehož poznámkou souhlasím:
(1) Absence klikacího loga.
(2) Vadí mi opisování mailových adres v pravém sloupečku. Když už se tak bojíš spamů, proč nezařadíš do stránek formulář?
(3) Chci se ze stránky http://22.vyplnto.cz/ dostat zpět na titulní. Jenže naprosto netuším jak. Úpravou adresy stránky v adresním řádku prohlížeče?
(4) Zjímalo by mne, jak je daný test dlouhý - kolik má otázek.
Marekzprahy
Profil *
Díky za podnětné připomínky, určitě na nich zapracuji nebo o nich alespoň popřemýšlím. Co se týče opisování emailových adres - formulář (s captcha) vytvořím, faktem je, že se spam robotů docela dost obávám (pokud by se vyplňto ujalo, tak by bylo velmi dobrou potravou pro spam roboty). Odkaz na úvodní stránku je v boxu kontakt, ale je fakt, že je to málo, na proklik u hlavního nadpisu jsem zapomněl. Kolik má otázek je zobrazeno v mini textu pod názvem dotazníku, lze uvažovat ještě o nějakém grafickém progress baru (nicméně počet otázek neznamená vždy reálnou délku dotazníku - je možné nastavovat přeskakování otázek, takže teoreticky dotazník o 30 otázkách může skončit hned po první otázce).
vertigo4
Marekzprahy
formulář (s captcha) vytvořím, faktem je, že se spam robotů docela dost obávám
stačí tohle: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=70 737#8
Marekzprahy
Profil *
vertigo4: Proti běžným to stačí, ale stejně bych se toho bál. Captcha mi přijde jako efektivnější řešení, protože to už je skutečně překážka, která se většině lidí nevyplatí obcházet nějakými individuálními skripty. Při současné návštěvnosti a objemu stránek Vyplňto je to samozřejmě víceméně fuk, ale v budoucnu by to problém být mohl.
Marekzprahy
Profil *
Kromě emailu všechny připomínky zapracovány, s emailem jsem si to zatím rozmyslel (formulář by příliš vybízel k posílání nedůležitých emailů - to samozřejmě není cílem - emaily tam jsou od toho, aby je lidé mohli použít v případě, kdy opravdu potřebují někoho kontaktovat kvůli něčemu důležitému, v takovém případě jistě email rádi opíší).
Lexter
Dělal jsem test taxi služby. Otázka zněla: Jste žena nebo muž? Odpovědi: Ano a Ne. Trochu divočina, to jako nejsem ani jedno? :)
Marekzprahy
Profil *
Lexter: s kvalitou dotazníků je problém; doufám, že si lidi časem přestanou hrát a začnou službu využívat k účelu, ke kterému byla stvořena.
Lexter
Marekzprahy
Já tuhle otázku v dotazníku docela chápu. Taxi služba je často volaná kamarády ožralů nebo hned ožralci. A věř, že opilá ženská je mnohdy horší :D než opilej chlap.

Snad by nebyl takový problém při tvorbě dotazníku určovat zda by se jednalo o klasické odpovědi typu Ano, Ne, Nevím a nebo by se definovali vlastní odpovědi.
Mistr
Marekzprahy
aby je lidé mohli použít v případě, kdy opravdu potřebují někoho kontaktovat kvůli něčemu důležitému, v takovém případě jistě email rádi opíší
A nebo se na to raděj vyprdnou... Nač zbytečně dělat nějakou práci?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: