Autor Zpráva
Josef Bělehrádek
Profil *
Ahojte,

chtěl bych Vás poprosit o názor na stránku http://www.mza.cz - jedná se o web Moravského zemského archivu, kde pracuji, a tak nějak vyplynulo ze situace, že se starám o stránky. Chtěl bych poporsit o nějakou hlubší analýzu - grafika, kód.. ale hlavně potom použitelnost, přehlednost, srozumitelnost stránek pro Vás jako návštěvníky, kteří o problematice maximálěn tuší.

Chci mít přehledné a použitelné stránky.

S některými věcmi (jako třeba s logem) nehnu, i když bych sám raději viděl něco líbivějšího.

Za veškerou konstruktivní kritiku (hlavně pak tu negativní) moc děkuji.
katulienka
Profil *
podla mna to prehladne mas. paci sa mi hlavicka, ale na moj vkus je tam az vela tej cerveno - ruzovej farby. Ako navstevnika by ma to neodradilo, ale ani nenadchlo.
skontroluj si aj validitu. inak fajn
Miloš
Profil
Uvítal bych hover odkazů v běžném textu.
Taktéž bych změnil horní/spodní odstupy nadpisů (margin) od okolního textu: spodní zmenšit nebo horní zvětšit, případně obojí. Text to výrazně zpřehlední.
Inpocasi
Profil
Roztažení patičky na krátkých stránkách vypadá ošklivě - http://www.mza.cz/nase_sluzby.html

Příjemně na mě příliš web nepůsobí.
Dranel
Profil
Josef Bělehrádek
Změn pozadí pro body. Tohle je nevkusný... k takovýmu webu se nehodí. Doporučoval bych něco šedýho až černýho, zároveň pak možná změnit i menu.
Lexter
Profil
Mě se to vcelku líbí, jen...
1) Menu v horní navigaci bych došoupnul až ke kraji.
2) Postrádám hover odkazů v obsahu.
3) Moc mi nesedí celková barva stránek, ale to je subjektivní.
4) Oceňuji display block v menu ;).
Josef Bělehrádek
Profil *
Moc děkuji za konstruktivní kritiku. Něco z výše jmenovaného jsem již u/opravil. Co mě trochu zarazilo, byla kritika barev. Základní barevné schéma šedá+bílá+2 odstíny červené mi nepřišlo nijak nevkusné, ale připomínek byl vícero, takže se nad tím minimálně zamyslím. Co se týče backgroundu pro body... původně tam byla tmavě černo-šedá tapiserie, ale web působil moc tmavě, což na webinstituce spadající pod státní správu není asi úplně to nejlepší.

Uvítám jakékoliv další připomínky, nápady, návrhy.

Ještě jednou moc děkuji všem zúčastněným za cenné poznatky.
Adam Zábranský
Profil
V menu vlevo bych dal odkazy úplně do prostřed (vertikálně), teď jsou víc nahoře.
kletely
Profil
Josef Bělehrádek
ako ti už Dranel povedal že s pozadím by si mohol niečo spraviť napr.:
background-attachment: fixed;

to aby sa pozadie ne nehýbalo
Bubák
Profil
Odkazy v patičce mají nevhodný hover.

<htmll ...
To je nějaký nový tag?

font-family: sans-serif, Arial, "Trebuchet MS";
Obrátil bych pořadí.

#header a {display:block; font-size:0em; width:780; height:100%;}
780 čeho?

color: #red
red, nebo #f00

Drobnůstka, obrázkové odrážky je vhodnější vkládat jako background, než pomocí list-style-image, dají se pak lépe umístit napříč prohlížeči. Ty máš v prohlížeči Opera obrázkové odrážky nalepené k textu.

Další drobnost je, že první nadpis máš H2.

Možná bych pouvažoval o tiskovém stylu.
imploder
Profil
Ta růžová pro barvu nadpisů a odkazů se mi tam nelíbí. Lepší by byl nějaký tmavší odstín červené. Líp by to ladilo s pozadím i s budovou a nebilo by to tak do očí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0