Autor Zpráva
jakubroz
Profil
Ahoj,
Pustil jsem se do tvorby nového portfolia. Prosím o zhodnocení jak grafiky tak kodu. Stránka je celá validní, ale přece jenom, vždy to může být lepší.
Hlavně potřebuji porovnat stávající a nové, které je lepší.

Stávající: webovestudio.eu
Nové: webovestudio.eu/portfolio

Skuste vypsat + a - každého návrhu. Případně co bych měl zlepšit. Nevim které mam použít. Které mě lépe prezentuje?
Dik moc každému.
Adam Zábranský
Profil
to nové se mi líbí víc
mínus:
když si vypnu obrázky, nevidím vůbec patičku, udělal bych jí spíš textem (jediné co tam vidím je "podpis" = nicneříkající alt)
menu - je klikací až po nadpis stránky (O MĚ, REFERENCE atd.)
mykání - např. ve stránce webdesign - využijte našich služeb., Každé stránce, kterou vytvoříme se snažíme dát příjemný a orginální vzhled.
proč je na stránce reference tak málo místa pro text? je tam podle mého velká mezera vpravo
hlavička mi přijde taková moc prázdná
jakubroz
Profil
ano, souhlasím. opravím.hlavně tu hlavičku chci vylepšit. také mi připadá prázdná.
Inpocasi
Profil
Více se mi líbí to staré (ale spíše je to tím, že se mi líbí modrá :-))

V tom novém to chce větší okraje a něco do hlavičky (je to tam příliš prázdné - šedivé).
Petrnson
Profil
Jako lepší se mi zdá nynější desing, akorát bych možná použil světlejší barvu pozadí.
jakubroz
Profil
dobře, zkuste to taky porovnat po kodérské stránce. prostě který mě bude líp prezentovat.
machu
Profil
Ahoj jakube barvy se mi líbí hlavička možná jenom změnšit a nebo vyplnit ale trošku zmatek nemyšlíš nějaka hirearichie webu ? trošku mi trvalo něž jsem našel nápis trorba webu ty 2 velke odkazy na tvoji praci zmenši prvni čeho jsem si všiml byly právě ty dva odkazy takže jsme na ně kliknul a čekla jsme něco tam. Určitě bych na titulni stránku nedával položku O mně všimnul jsi sis že by to tam měli nějake firmy ? ne co takže bych to vyplnil textem co můžes nabídnou ale něco extra aby to člověka který to čte trochu vzalo a četl dál.
Lící se mi zpracování položky webdesing jasné přehledné
Nadan
Profil
jakubroz
Na tom novém návrhu se mi v Opeře překrývají texty přes sebe...
jakubroz
Profil
machu
no tak nevim co se ti nezdá na tom O mně. Já nejsem firma. A když se podíváš na portfolia webdesignerů tak tam většinou text o mně mají. Ale tak to je každého názor. Každopádně dík za kritiku. mohl by si ještě napsat které se líbí víc? dik

Nadan
jo to vim. budu to muset vyřešit.
machu
Profil
ahoj Jakube nevím jak jsi mě pochopil ja ti chtěl říct že to O mně bych umístili jinam z titulni stránky , protože jinak je to tvz. blog, kde se lide popisuji co jsou :D Jinak abych ti řekl pravdu ,za tu kratkou dobu co se tím zabívám, v dnešním světě webu nikoho nezajímá kdo jsi pokud se neprosadíš nějakou významnou prací podiv se třeba na www.jakpsatweb.cz vidíš že by ti do očí tlouklo Jsem ten ta ten ? ne co . Nevím co ty si dokážeš předtavit pod pojmem firma / zaměstnance ? výplata ? :D / no nevim. Jedná se o se tam o odstavec, kde nabízíš své služby.V tomto okamžiku ses stal jakýmsi poskytovatelem služeb. Lidé, kteří o tvorbě webu nic nevědí a chtěli by ho a našli by tvou stránku a kontaktovali tě že chtějí web tak co ? udělal bys jim ho ? asi jo když to tam píšeš a to nemluvím že to bude zadarmo. Tady se jená o ten nádpis tvorba www stránek. Takže nevím o čem ta stránka je o tobě nebo o tom že poskytuješ službu. Tady si uvědom že grafika a kod neni na prvnim místě, ale jsou to různé slovní obraty. První návrch se jeví jako svěží, barvy: modrá a světle zelená pod tím bíla. Druhý návrch tmavší ale zase to tam hýzdí ty odkazy tu je chyba hirearchie.

pár otázek:
1. v čem programuješ ?
2. jaky grafický editor používáš ?
3. a jak jsi přišel na tu aktualizaci webu ? to používáš MySQL a jednoduché skripty co stáhneš ? a jestě kde jsi na to přišel jako jestli ti to poradil nějaky známý nebo brácha ?
4. co je to portfolio aspon se něčem přiučím :D jo kde jsi na to přišel ?
Měsíček
Profil
Nový návrh

+ Lepší box pro refernece.
+ Lepší patička

- Naprosto špatná orientace na stránce, nevím hned na první pohled a nelíbí se mi na ni.
- Divně udělaný menu.

Starý návrh

+ Hezčí hlavička
+ Lepší menu

- Horší patička
- Horší logo
- Hnusná ikonka seo servisu.
jakubroz
Profil
machu
tak pokud chceš, tak mi napiš na ICQ a já ti na otázky odpovím.
Uplně jsi odbočil od tématu. Tak prosím pokračujte v tématu.
Měsíček
dik, akorád teda nevim co ti připadá jako nepřehledné. Snažil jsem se to dělat jednoduché a přehledné.
A ještě co to znamená "divně udělaný menu"?
machu
Profil
:D to je stracený případ Měsíčku, když nechce poradit ať si trhne :D
jakubroz
Profil
ne, je to naopak. asi si to blbě pochopil. Já se ptám co vám připadá nepřehledné, abych to mohl napravit. lepší je to napsat konkrtétněji, abych věděl co tim myslíte.
Měsíček
Profil
Tak k tomu menu, třeba se mi nelíbí až tak výrazný hover, co to třeba zesklovatět (zesvětlit z šedé na méně šedou), jinak se mi zdá, že hover (červená) má jiný gradient než ta šedá předtím .. jinak na to, že jsou tam jen čtyři položky se mi to zdá až moc vysoké.

No a teď k přehlednosti, .. jak máš tu linku O MNĚ, tak ten text pod ní je strašně na ni nalepen (v IE7), chtělo by to margin či padding .. atd .. myslím tím hlavně to, že když příjdu na stránku jsem dezorientovaný nevím kde bych se měl podívat nejdřív, protože každá část odlákává od ostatních částí.
jakubroz
Profil
ok, tu linku jsem opravil. dik
můžete pokračovat v kritice. za každý názor jsem rád.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0