Autor Zpráva
Greeny
Profil *
Ahoj, updatnul jsem svůj web comptip.ic.cz.

Co vy na to?

(Hodnoceni obsahu, kodu a vzhledu)

COMPTIP

GREENY
Mr Battle Beetle
Profil
Greeny
Když změníš tu osekanou hlavičku, tak se mi to vcelku bude líbit. Ta výrazná modrá s šedou mi sice nepřipadá jako nejlepší (ovšem ne špatné) řešení, ale upřímně si moc nedokážu představit jinou.
Adam Zábranský
Profil
Greeny
Mě se nelíbí nekvalitní obrázky v menu (s čudlíkem), v menu bych zkusil odstranit ty pruhy na pozadí. Jinak se mi také nelíbí hlavička ani pozadí. Změnil bych celkově ty odstíny šedé a udělal lepší přechod v pozadí.
Je tam pár chyb v kódu
myslím že tohle by se dalo řešit lépe:
<b><br><a href="index.php?tema=pridat">Přidat článek</a></b>
  <br><br><br> <br><br><br><br>
                     <br>
<i>beta verze</i><br>

jinak třeba do elementu <a> se dávat element <h3> nemá, ale to se dozvíš když klikneš na ty chyby ;)
bbs
Profil *
Když už tam to počítadlo od Toplistu máš, tak proč si na něj smazal zpětnej odkaz? Nepřipadá ti to trochu troufalé?
Jinak hlavička je nějak zdeformovaná a patička odfláknutá...
vertigo4
Profil
Greeny

1) Chybí klikací logo...
2) Odstraň to počítadlo Toplistu, anebo když už ho tam máš tak nechej odkaz, jak již napsal bbs
3) Pře<div>ováno... mimo jiné: text nepatří do divu!
4) Menu patří do <ul> či <menu> a jednotlivé odkazy do <li> ... přečti si něco o semantice
5) Obsah zbytečně dělán tabulkou
6) Bez obrázků zmizí logo, takže nevím, co to je za stránku
7) Proč používáš jen nadpis h3 a proč jím vlastně začínáš?


Celkově se mi grafika nelíbí... do této chvíle jsem si myslel, že je Země zploštělá při pólech...
roumen
Profil *
to: vertigo4

ehm... dovolím si trochu oponovati co se kódu týče: (jelikož jsem ho tvořil já :) )
2) na "co" odkaz?
3) divy jsou fajn, co proti nim?
4) Menu jako menu, s ul atd bych se musel zbytečně formátovat, ps: ten web o te semantice mi přinde decánko "přesémantikovaný" zkrátka půlka z toho celkem nezajímavý kecy...
5) a čím bys to udělal?
6) (tak to asi nechápu... kdo si v dnešní době vypíná obrázky?) název stránky je napsaný nahoře v liště okna :-P
7) to je fuk ne? sám si určím na co jakej nadpis použiju a je tuplem fuk čím začnu...

to: Adam Zábranský

těch pár chyb je opravdu jen pár, navíc nechápu proč ten validátor řve při tolika běžných věcech, jakoby se už neska nic nesmělo. a odkaz <center>...... jak jinak naformátuješ text bez použití odstavce, spanu či divu či prostě css?
a k té hromadě <br>ček - jak bys to řešil?
roumen
Profil *
dodatek to vertigo:

> 3) když text nepatří do divu, tak co?
shaggy
Profil
roumen
ehm... dovolím si trochu oponovati co se kódu týče: (jelikož jsem ho tvořil já :) )
oponovať môžeš, ale musíš mať najprv argumenty ;-)

a k té hromadě <br>ček - jak bys to řešil?
margin, padding, height, min-height... existuje toľko možností, záleží od toho, čo potrebuješ.

5) a čím bys to udělal?
napríklad tými tvojimi DIVmi. Keď už ich tam toľko používaš, prečo ich nepoužiješ aj na obsah?

(tak to asi nechápu... kdo si v dnešní době vypíná obrázky?)
to už sa podaril nájsť liek na všetky zrakové postihnutia a každý človek na svete má 10mbit pripojenie? Že som nič nezachytil...

to je fuk ne? sám si určím na co jakej nadpis použiju a je tuplem fuk čím začnu
nie je to fuk, ukazuješ, že nedokážeš formátovať iné nadpisy (v takom poradí, v akom majú ísť).

když text nepatří do divu, tak co?
text patrí do <p> (alebo do iných tagov, podľa toho o aký text ide).
TSD
Profil *
Když vidím, jak si autoři cení kritiky, nedá mi to a lehce okomentuji jazykovou stránku:

Primární cívku tvoří pár závitů tlustého drátu, ale sekundár tvoří až několik tisíc závitů navynutých v jedné vrstvě. Navíjení sehundáru je dost složité čárka protože cívka je tenoučká a dost lehce se trhá čárka závity se navíc nesmí křížit, nicméně jsem to nakonec ručně po třech hodinách dokázal a výsledek stál zato.

Napočítal jsem 5 chyb gramatických a dvě jaksi na úrovni logiky: něco ručně dokázat zní podivně a cívka není tenoučká, ale z tenkého drátu.
vertigo4
Profil
roumen
jsi vedle jak ta jedle...

na "co" odkaz?
a na co počítadlo? a když už ho tam máš a využíváš cizí služby, tak je přinejmenším slušnost tam ten odkaz nechat... krom toho by tam mohl být odkaz na podrobnější statistiky

Menu jako menu, s ul atd bych se musel zbytečně formátovat
Prvky se používají podle jejich významu... tohle jen ukazuje, že jsi líný

a čím bys to udělal?
normálně pomocí css, přičemž bych využil obtékání atd...

(tak to asi nechápu... kdo si v dnešní době vypíná obrázky?) název stránky je napsaný nahoře v liště okna :-P
k četbě o sémantice si přidej i četbu o přístupnosti stránek...

to je fuk ne? sám si určím na co jakej nadpis použiju a je tuplem fuk čím začnu...
dokument má začínat od h1 až po h6 ... začínáš h3, což nedává smysl...

divy jsou fajn, co proti nim?
ano, ale představ si, že krom divů existuje hromádka dalších prvků, některé divy, co tam máš, jsou dost zbytečné...
nightfish
Profil
TSD
zrovna článek o teslově transformátoru vypadá jak zkopírovaný z http://www.praseodym.org/
TSD
Profil *
nightfish

Ach tak :)
Třeba Greeny není sprostý kopírovač a praseodym má jen úplně stejnou zásobu gramatických chyb a zážitků :)
roumen
Profil *
to vertigo:

moc se s tím pářeš aneb proč to dělat složitě, když to jde jednoduše a se stejně vypadajícím výsledkem!

to TSD

tento článek byl s dovolením převzat z prase-o-dýmu a tak je zachována autorova gramatika.
Greeny
Profil *
TSD

Přízpěvky zkopírovány z PC-BASLIRNA

Greeny
shaggy
Profil
roumen
alebo ty to moc zjednodušuješ.
Prečo nerobíme stránky ako jeden veľký obrázok? Je to jednoduché a výsledok bude rovnako vyzerajúci?
vertigo4
Profil
roumen
co je na tom složitého? to bych mohl psát bez diakritiky, v infinitivech a s gramatickými chybami a pak bych lidem říkál: ,,A co, vy tomu snad nerozumíte? Dělat háčky a čárky je ztráta času..."

se stejně vypadajícím výsledkem!
proboha... ano, i s pomocí jen divů a spanů se dá postavit web, protože pomocí css je libovolně nastyluji, ale taková stránka pak ztrácí význam....
TSD
Profil *
Ještě k tomu článku:

roumen, patrně jeden z autorů, tvrdí: "s dovolením převzat z prase-o-dýmu" (btw praseodym nemá nic společného ani s prasetem, ani s dýmem).
Greeny tvrdí: Přízpěvky zkopírovány z PC-BASLIRNA, tam článek na dané téma je, ale s úplně jiným obsahem.

Takže v tom nemáte moc jasno.
Nicméně pod článkem na vašem webu je

Autor: team Comptip
Datum: 2008-04-03


Takže týme, co takhle napsat něco sami?
roumen
Profil *
to TSD

dyž říkám že je to z praseodymu, tak je to z praseodymu, team Comptip tam byl dopsán panem Greeny a já s ním vedu diskusi kdy já tvrdím, že by měl zde být napsán skutečný autor, on nevím proč, tvrdí že nikoli. to je ale zas probém něčeho jiného,,,
Mé jméno je David Grenar NYC:Greeny
Profil *
TSD
Zdravím všechny kritiky odborníký webové.
Tento krát Vám píše opravdový Greeny. Jak vidím zajímavé diskuse tu probíhají. Co se týká Vašeho asi velkého problému nevím proč ale hodně vás doslova tlačí praseodym já se Vám ted v tuto chvíli pokusím ja kse věci mají. Projekt Comtpip.ic.cz nedávno spojen s PC-Bastlirnou a též i pod dohodou spolupracuje s praseodym(inzeruje jejich články) s povolením autora. Jak zde už psal roumen mi tento text doslova jen inzerujeme (pravopisné chyb jsou bohužel autora) a ani ty mi nemůžem upravit pouze s souhlasem autora.
Proto prosím aby jste v tuto chvíli neřešili autory protože se tyto specifikace právě projednávají.
Comptip píše své články z více než 95%. Ještě co se týká designu chápu že se každému nelíbí mě se třeba tato diskuse také nelíbí ale každý má svuj jak názor tak. Samozřejmě že mi tyto názory bereme. Doufám že zde vystupovat naký člověk za mě byl bych rád kdyby Bednář přestal za mě vystupovat děkuji všem Za názory připomínky.
TSD
Profil *
:)) Tady se člověk občas i kvalitně pobaví.

Mé jméno je David Grenar NYC:Greeny
Pánové, mně je úplně jedno, co si na vašem webu píšete a co berete odjinud. Jsme v threadu "Názor na stránku", takže můj názor je ten, že design je slabý, obsah nezajímavý a použitá čeština je na úrovni Papuánce na kvalitním tripu, s čímž koresponduje místní příspěvek z 13.4.2008 21:35:13.

Že jeden konkrétní článek je prostě zkopírován odjinud, na to upozornil nightfish a můj dojem vašeho čirého amatérismu to jen posílilo.

Tento webík zanikne podle mého názoru do roka a do dne a vy možná časem spácháte něco, co bude myšleno vážněji.
Mé jméno je David Grenar NYC:Greeny
Profil *
Zdravím TSD víš jakej je můj nazor na tady tu Vaší chátru sry nemyslím tím uplně všechny myslím tím především ňákýho namyšlenýho borečka který zde vytupuje jako TSD máš strach zde napsat své jméno co?
Víš že se ti ani nedivím: Taky bych se bál po tady těch tvých kecech. Tak když seš takovej machr ukaž námn ňákou svojí práci abychom se mohli poučit. No raději nebudu komentovat ...
Mé jméno je David Grenar NYC:Greeny
Profil *
A Chtěl bych poprosimt aby se za mně nikdo nevydával.Myslím tím především Bednáře neboly jak si on sám říká Scuma.
vertigo4
Profil
Mé jméno je David Grenar NYC:Greeny
klidni se... komentujem tu stránku, pokud nestojíte o kritiku, tak ji sem Greeny neměl dávat hodnotit
Chamurappi
Profil
Reaguji na NYC:Greenyho:
Tak jsme odborníký nebo chátra?
U vás v New Yorku je možná normální psát dyslektickou češtinou, ale tady doporučuji více dbát na úroveň projevu, obzvláště, když se snažíš očistit si přezdívku (neboli nick).

Reaguji na vertiga4:
pokud nestojíte o kritiku, tak ji sem Greeny neměl dávat hodnotit
Jestli jsem to dobře pochopil, tak ji sem skutečný Greeny hodnotit nedal, kdosi se za něj vydával.

Reaguji na Scuma pod falešnou přezdívkou:
Tytyty! Jestli se to bude opakovat, tak bububu!
Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0