« 1 2 »
Autor Zpráva
MichalekII
Profil
Prosím zhodnoťte web http://kalkulacka.kvalitne.cz/
Gekon
Profil
Asi bych napsal, jaké operátory se dají použít, ne?
yFang
Profil
MichalekII
→ Podle mě zbytečnost. Zkus přidat další funkce (druhou odmocninu, sin, cos, apod.).
→ Taky by to chtělo lépe ošetřit. Zkus tam napsat třeba =fce().
Bubák
Profil
A co třeba =10*0,5
Parse error: parse error in /3w/kvalitne.cz/k/kalkulacka/index.php(17) : eval()'d code on line 1
MichalekII
Profil
Gekon
děkuji: podrobnou nápovědu dodělám
yFang
už jsem to trochu pošéfoval

Zbytečnost to možná je ale i tak ;-)
Gekon
Profil
=Gekon*2 = 0
To se mi nelíbí, opravit.
MichalekII
Profil
=Gekon*2 = 0
To se mi nelíbí, opravit.



No, jo ale marně si lámu hlavu jaký by měl být výsledek (a to jsem matematiku studoval) :-D
Gekon
Profil
MichalekII
Vezmi Gekona, vynásob ho dvakrát, a dostaneš dva Gekony.
Str4wberry
Profil
Odpovídám MichalkoviII:
Co na té stránce máme hodnotit? Vždyť je skoro prázdná. Navíc nechápu její účel. Kalkulačku mohu použít v systému, případně pohodlněji zadat příklad do Googlu, který toho dokáže víc (než Tvá stránka).
MichalekII
Profil
Str4wberry
Ve vší úctě, to jsou hlouposti.

Tak na co máme třeba seznam když už je tu ten google co mimo počítání umí i tak nějak vyhledávat jako ten seznam. Asi proto že ten google na té své domovské stránce nic nemá ....
MichalekII
Profil
Vezmi Gekona, vynásob ho dvakrát, a dostaneš dva Gekony.

A nebylo by ti líto, že by tu potom bylo přeGekonováno?
Matty
Profil
MichalekII
ten google na té své domovské stránce nic nemá
Neslyšel si o iGoogle?
nightfish
Profil
MichalekII
ber to tak, že jsi zdejší svým výtvorem moc nezaujal

ale abych nebyl čistě OT:
co vyhodnocování více výrazů současně?
např. = 10 * 2; = 12 * 13
drasha
Profil
MichalekII
furt nemůžu pochopit, proč to děláš takou ... blbost ? ..
skoro každý má kalkulačku v počítači, a kdyby neměl, určite si nebude lámat hlavu hledat ji někde na internetu, protože ta tvoje kalkulačka umí operace, které jdou vypočítat zpaměti nebo na papír...
když už bys chtěl něco takýho dělat, tak tu kalkulačku udělej graficky, aby to bylo aspon efektivní, a aby uživatel nemusel bádat nad tím, jak zapíše cislo na druhou treba...coz ti taky nefunguje (10^2 = 8 - fakt?)
Str4wberry
Profil
Odpovídám MichalkoviII:
Neodpověděl jsi mi na otázku: „Co na té stránce máme hodnotit?“

google na té své domovské stránce nic nemá
Jak se to vezme. Zkusil sis do pole pro hledání zadat nějaký příklad? Nemusím ani vkládat rovnítko, abych dosáhl kýženého výsledku — navíc je tato kalkulačka funkčně bohatší.
nightfish
Profil
protože ta tvoje kalkulačka umí operace, které jdou vypočítat zpaměti nebo na papír.
navíc je tato kalkulačka funkčně bohatší.

vzhledem k tomu, že kalkulačka je dělaná pomocí eval(), tak můžete používat i funkce PHP - problém ovšem nastává, když budete chtít funkci dvou argumentů, protože "kalkulačka" vtipně všechny čárky nahrazuje za tečky, takže třeba mocninu pomocí funkce pow() nevypočítáte

hmm, tak eval() je zdá se trochu ošetřený, protože třeba chr() to ignoruje... ale md5 to umí, sha1 taky

OT: hehe, sleep() zdá se funguje taky
hmm, a dokonce třeba i touch, filesize, is_file, ...
doporučuji autorovi stáhnout a zabezpečit
MichalekII
Profil
Str4wberry
No třeba to co nightfish, vypadá to tak, že budu muset začít znova a od začátku ...
yFang
Profil
MichalekII
Hodilo by se napsat jaké fce jsou k dispozici.

Také se mi nezdá, že by ti fce sinus a kosinus fungovaly korektně. Např.:
sin(90) = 1 (dle mé kalkulačky)
sin(90) = 0.89399666360056 (podle té tvé)
Bubák
Profil
yFang
Počítá korektně. Malá nápověda:
2*asin(1) = 3.1415926535898
yFang
Profil
Bubák
Řekl bych, že ne.

sin(45) = cos(45)

A tohle tam nevychází.
Bubák
Profil
yFang
Nápověda nestačila?

sin(3.1415926535898/4) = 0.70710678118655
cos(3.1415926535898/4) = 0.70710678118655
yFang
Profil
Bubák
Asi to moc nechápu. :) Sinus úhlu 90° by měl být 1, nebo se pletu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na yFanga:
Velikost úhlu 90° odpovídá číselné hodnotě 1.5707963267948966192313216916398, tedy půl pí. Sinus půl pí je 1.

Reaguji na MichalkaII:
Kde je nějaká přidaná hodnota? Proč bych měl používat zrovna tvé počítací políčko a ne kalkulačku v systému? Prostor pro vlastní nápady a vylepšení tu je, ale ty ho ani trochu nevyužíváš, proto je otázka „co na tom hodnotit?“ docela na místě.
MichalekII
Profil
yFang
To bude tím, že zatím není ta nápověda, standardně to totiž počítá v radiánech.

Pokud chceš počítat ve stupních musíš použít poněkud složitější zápis sin(deg2rad(90))
yFang
Profil
Chamurappi
Ok. Tak jo. :-)

MichalekII
Co přidat třeba pí? (jestli tam teda není)
yFang
Profil
MichalekII
Jo už chápu.
MichalekII
Profil
Chamurappi
Je to první vývojová verze, jistě se budu dále rozvíjet chtěl jsem znát názor ostatních, asi jsem to trošku uspěchal.

yFang
pí není, ale brzy bude ...

— Moderátor (S): Své příspěvky můžeš upravovat. Učiníš tak kliknutím na odkaz „Změnit“. —
shaggy
Profil
Trošku sa zjednotiť v terminológii, zjednotiť syntax... desatinné miesta sa u nás oddeľujú čiarkami, nie bodkami.

Tento výsledok nechápem:
5^3 = 6

nie som matematik, ale keď už používaš americké jednotky (desatinné čiarky s bodkami), tak toto je bežný spôsob zápisu mocniny, nie?
yFang
Profil
shaggy
Tento výsledok nechápem:
5^3 = 6


Taky jsem zkoušel něco takového a také jsem dostal výsledek, nad kterým mi zůstal rozum stát. :D
tiso
Profil
Podobnú kalkulačku som si spravil aj ja, pre vlastnú potrebu. Skôr by ma zaujímalo ako vyzerá štruktúra toho súboru. Môj skript má 113 riadkov PHP a HTML:
-6 riadkov komentárov
-6 riadkov obsahuje iba }
-7 riadkov css štýlov
-48 riadkov s nápovedou ku funkciám
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0