Autor Zpráva
MAXportal
Profil *
prosim o zhodnoceni www.MAXportal.cz
obin
Profil *
Pro mě je to absolutně nepřehledné. Moc textu pohromadě
MAXportal
Profil *
obin: mas na mysli vypis katalogu nebo uvodni stranku nebo...? Mas nejaky napad co vymenit, vypustit nebo pridelat...?

Dik
vertigo4
Profil
MAXportal
ano, jak už se zmínil obin... neškodilo by použít více margin, padding a line-height a trochu to provzdušnit... vše je moc nemačkané u sebe...
patička by mohla být vždy dole
po grafické stránce mi to příjde jako návrat o pár let zpět...
obin
Profil *
Hele, příjdu na tu stránku, a nic mě nepraští do očí. Nemá to žádnou hierarchii. Navíc to nápadně kopíruje seznam.cz
yFang
Profil
MAXportal
Mě se to nelíbí.
→ Design hodně nepřehledný, jak už bylo zmíněno.
→ Nelíbí se mi použité barvy. Celé je to moc světlé.
→ Logo MAXportál.cz se mi také vůbec nelíbí.
→ Validita pokulhává.
MAXportal
Profil *
vertigo4:
Mel jsem pocit ze margin je akorat.. Spis jsem mel pocit ze by to vyznelo jaksi potrhany, ale proto jsem to dal sem aby jste me vyvedli z omylu ;-)

Graficka stranka je velice jednoducha.. Jde mi o jednoduchost. Ale zatim to je jenom verze ktera by se mela vyvijet. Btw: muzes mi poradit co je dnes aktualni v designu tohoto druhu webu?

obin: Co se tyce "praští do očí", tak fakt nevim co bych mel zvyraznit.. Jde o "davku" informaci, kde casto hleda kazdy neco jine...
Hierarchie tam prece je: hlavicka s nadpisem a navigaci, dale vyber kategorie prehled cesty v kategoriich, potom lokality a nakonec vypis vysledku ktere jsou zvyrazene jasnym nadpisem..
vertigo4
Profil
MAXportal
Mel jsem pocit ze margin je akorat
spíš bych využil line-height (výška řádků se mi zdá malá --> nepřehledné)


muzes mi poradit co je dnes aktualni v designu tohoto druhu webu?
ono je jedno o jaký jde web... samozřejmě, že osobní portfolio nějakého alternativního umělce se bude lišit od nějakého portálu či co, ale řekl bych, že lze udělat pěkný design i s použitím minimální grafiky; jde o to sjednotit barvy atd...
doporučil bych:

www.moderniweb.cz
http://css-galerie.martyweb.cz/
http://zeniltuo.com/
MAXportal
Profil *
yFang: beru tvuj nazor.

-budu velmi rad kdyz mi poradis jak bys to udelat treba ty nebo co by si neudelal ;-)
-barvy: bylo cilem aby byl web svetly...
-logo: hold, urcite by to slo lip ale i hur ;-) zatim nemam moc na vyber :-/
-validita: nemyslim ze je dulezita, ale snazim se dodrzovat

Dik za nazor
vertigo4
Profil
MAXportal
validita není důležitá, jen se drž, abys měl web přístupný všem a aby se zobrazoval v těch nejpoužívanějších prohlížečích stejně, nebo alespoň podobně, a hlavně, aby si zachoval webu funkčnost
MAXportal
Profil *
vertigo4:
jen se drž, abys měl web přístupný všem a aby se zobrazoval v těch nejpoužívanějších prohlížečích stejně
ano, to se snazim... Proto na zacatek volim jednoduchy navrh...
yFang
Profil
MAXportal
budu velmi rad kdyz mi poradis jak bys to udelat treba ty nebo co by si neudelal ;-)
Zkus se třeba inspirovat (ne okopírovat) na jiných portálech.
MAXportal
Profil *
yFang
No.. inspirovat sa a kopirovat ma od sebe velice blizko... pro nekoho to je to iste...
Ja se snazim inspirovat ale nekdy udelam neco hodne podobne ze to je povazovane za kopirovani :-/
MAXportal
Profil *
Zdravim,

tak po zhodnoceni vasich dotazu jsme opet zmenili design, prosim o znovu zhodnoceni. http://www.maxportal.cz/

Dik
quinux
Profil
MAXportal
Neviděl jsem předchozí verzi, takže nemohu posoudit změny, ale k té současné:
1) pro katalog je velké logo zbytečné. Jen tím zabíráš jinak využitelné místo
2) zprávy: při přejetí myší se zobrazí perex zprávy, čímž dochází k poskakování i patičky - vypadá to přinejmenším divně a navíc to vyhazuje JS chyby (firefox 2.0.0.14)
3) letenky hážou nějakou chybu
4) odkaz "úvodní stránka" je na úvodní stránce zbytečný a matoucí
5) text "* - povinný údaj" patří nad formulář - uživatel se musí dozvědět hned co má vyplnit a ne až na konci
6) ve formuláři jsou "lokality" - co když působím po celé ČR (typicky e-shop)? Navíc tam máš chyby (např. Frýdek,Místek se píše Frýdek-Místek; Ostrava,město se píše Ostrava-město)
7) ve výpisu katalogu máš pod jednotlivými odkazy "hodnocení" - nebylo by na škodu umožnit hodnotit již ve výpisu sekce a ne až v detailu
MAXportal
Profil *
quinux

1) pro katalog je velké logo zbytečné. Jen tím zabíráš jinak využitelné místo
- urcite zmensim, mas pravdu ze je moc velke

2) zprávy: při přejetí myší se zobrazí perex zprávy, čímž dochází k poskakování i patičky - vypadá to přinejmenším divně a navíc to vyhazuje JS chyby (firefox 2.0.0.14)
-to bol len pokus, radeji jsem to vyhodil

3) letenky hážou nějakou chybu
- mas pravdu, bohuzel nerozumim proc, validator hlasi ze htm neobsahuje doctype, ale v zdrojaku se nachazi...

4) odkaz "úvodní stránka" je na úvodní stránce zbytečný a matoucí
- mas pravdu, odstraneno

5) text "* - povinný údaj" patří nad formulář - uživatel se musí dozvědět hned co má vyplnit a ne až na konci
- o5 dobry postreh, opraveno

6) ve formuláři jsou "lokality" - co když působím po celé ČR (typicky e-shop)? Navíc tam máš chyby (např. Frýdek,Místek se píše Frýdek-Místek; Ostrava,město se píše Ostrava-město)
- zatim se u kazdeho e-shopu nejaka lokalita nasla, myslim kdyz ma IC tak se tam uvadi nejake mesto nebo tak neco...

7) ve výpisu katalogu máš pod jednotlivými odkazy "hodnocení" - nebylo by na škodu umožnit hodnotit již ve výpisu sekce a ne až v detailu
- uvazoval jsem nad tim, nechal jsem to tak proto, aby uzivatel si ten detail otevrel, a tim ho upozornil taky na diskuse => kdyz hodnoti tak muze i vlastními slovy... a ne len klikal vsude kolem...



Diky za hodnoceni ;-)
xerno
Profil *
MAXportal
Podle mě by jsi měl udělat naprosto jiné uspořádání a barvy, téměř to nekontrastuje - špatně rozeznávám jednotlivé části stránky. dal bych to třeba do tmavější modré, přece průhledné. zaoblil bych jednotlivé rámy a trochu zvětšil řádky, možná změnil písmo...
A ještě taková věcička, ne vždy je pěkný vycentrovaný web. Ale to je jen můj názor...
Tomasds
Profil
xerno
Myslíš že autora tvoje hodnocení po půl roce ještě zajímá?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0