Autor Zpráva
Lidl
Profil *
Mohli by jste mi prosím zkirizovat web pro dům dětí a mládeže Zvonek.
Vím že grafika není nic moc vyhrátá, ale mně nic nenapadlo v tu dobu když jsem to dělal.
http://www.ddmzvonek.cz
Díky moc všem :)
Matty
Profil
Lidl
Na co vstupní stránka?
newb
Profil *
Page not found...

Mimochodem - podle studií lidi odcházejí z webu, pokud je do 10 vteřin něco nezaujme. Intrem se okradeš o dobrých 5 vteřin
Kamil V
Profil
patička je nečitelná, text je moc hustý, zvonek v hlavičce bych zastavil

menu se mně líbí moc, obzvláště detail se zelenou linkou nad i pod

je to v půli cesty, ale až se to vyladí, bude to pěkné
Miloš
Profil
Jako celek to není ošklivé, ale výhrady by byly:

Animovaný zvonek mě jako návštěvníka obtěžuje – animace rozptylují. Pokud bych měl důvod na takovéhle stránce setrvat, animyci bych okamžitě zablokoval.

Miniatury (jak na úvodní stránce, tak v galerii):
1) vyhodit EXIF; 20 KB je pro náhled opravdu mříliš mnoho moc. Doporučuji tak 3–6 kB.
2) doostřit – to opravdu lze:


Nabídka táborů – buňkám tabulky chybí padding, alespoň 2px; takhle jsou texty ošklivě nalepené na rámečky. Kupodivu v tabulce pracovnéků DDM ten padding je.

Přihlášky ke stažení:
1) odstup obrázku diskety a textu – taky aspoň pár px.
2) Krom toho je ten obrázek pouze dekorativní, proto bych ho dal do CSS jako background-image
3) upozornil bych (nejlépe v závorce za odkazuem) formát a velikost stahovaného.



Kód:
Tabulky by měly být použity pouze pro tabulková data.
Poctivě si prostuduj http://semantika.havrlant.net/ – minimálně ti to neublíží.
shaggy
Profil
Vstupná stránka - pôvodne som si myslel, že to je všetko. Až potom som zistil, že sa dá kliknúť na názov (alebo že po čase ma presmeruje na hlavný web). Toto nie je dobrá cesta...
Animovaná hlavička - vyhoď zbytočné animácie, rušia pri čítaní.
Miloš
Profil
Zvláštní – poprvé jsem se tam dostal bez vstupní stránky a teď na to koukám jak čerstvě vyvoranej myš.

V každém případě: vstupní stránka = vopruz a buzerace návštěvníků. Smaž ji, neplní totiž jinou funkci, než návštěvníky srat.
Miloš
Profil
Ještě k cenovým údajům v tabulkách – toto:
cena: 800,-Kč
je špatně.

Správně je buď 800 Kč, nebo Kč 800,–
Pacičky (,–) následované měnou (Kč) jsou z hlediska typografických pravidel chybou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
K miniaturům: Mně se (na LCD) víc líbí ta rozmazaná verze, protože doostření zdůrazňuje kazy způsobené kompresí. Na CRTech to možná není tak znatelné.
Miloš
Profil
Chamurappi
Na CRTech to možná není tak znatelné.
Anebo mám oko z Kašparovic krávy.
Každopádně tohle bylo jen nakopnutí určitým směrem – rozhodně bych v ostrém provozu nedoostřoval něco, co jsem jako miniaturu ukládal coby jpg – zmenšil bych velkou fotku, tu doostřil, a teprve pak jako jpg ukládal.
Možná to chce doostřit míň, možná to chce jen menší jpg kopmpresi, než jsem zvolil já. Rozhodně si však myslím, že fotka (i miniatura) by měla být pokud možno ostrá.
Lidl
Profil *
děkuji Vám všem moc za vše nízory.
jsem rád že jste mně upozornily na některé důležité chyby jako např. ta cena.
Co se týče úvodní stránky, byl to požadavek zákazníka, ale můžu jim zkusit navrhnout aby jsme to zrušili. Pohyblivý zvonek v záhlaví každé stránky sice nebyl požadavkem hlavním, takže te bych tedy odstranil, respektive zastavil.
Padding v tabulkách zkusím přidělat, jenom se bojím aby se mi to vlezlo do šířky té tabulky.
K ikonce diskety: text tedy odsadím o pár px. Moc jsem nepochopil to vložení jako pozadí, ale můžu se na to mrknout.
Patička moc čitelná být ani neměla, ale přesto na vaši radu zvětších trochu font.
A na závěr co se týče těch zmenšenin fotek. Mohl by mi někdo nějak po opici vysvětlit co teda s tím. Já jsem fotky pouze zmenšil z originálů a nijak neupravoval, zmenším ještě kvalitu náhledů na vámi zmíněné 3-6 Kb. Ale s tím doostřováním jsem to mc nepocjpil

takže všem moc děkuji a kdyby mi byl někdo ochotný nějak poradit s těma fotkama byl bych moc vděčný :) díky :)
Miloš
Profil
K ikonce diskety: text tedy odsadím o pár px. Moc jsem nepochopil to vložení jako pozadí, ale můžu se na to mrknout.
Měl jsem na mysli tohle – v HTML přidat třídu, například:
<a href="Prihlasky/Pobytovy_tabor.doc" class="download">Přihláška na pobytový tábor</a>

a v css potom následovně:
.download {background:  url('Foto/download.gif') no-repeat left center; padding-left: 25px;}


Doostřování fotek – záleží na programu, který používáš.
Problém fotek bývá ostrost – jako když se díváš přes špatné brýle.
Miniatury – pokud nejsou zmenšovány vhodným programem (resp. vhodným způsobem) – bývají rozostřené docela často.
Přesto lze i takové rozmlžení obrázky do jisté míry vylepšit, doostřit – je to vlastně podfuk, protože když si takovou doostřenou fotku zvětšíš, je ve skutečnosti víc nepřesná než ta, která nebyla doostřovaná. To ale nic nemění na tom, že – zobrazena v patřičné velikosti – opravdu vypadá doostřená fotka tak, jako by byla správně vyfocená.

Pokud to nebude moc fotek, použij na ně GIMP – v něm najdeš Filtry – Vylepšení – Doostřit. Táhlem si zvolíš patřičnou úroveň a ono ti to ještě před odsouhlasením ukáže náhled, jak to bude vypadat.
A když to budeš ukládat jako JPG, nabídne ti to možnost neukládat exif a miniatury (jako součást toho obrázku); proč by taky miniatura měla obsahovat miniaturu, že? (zcela na okraj – taky se k tobě donesla zpráva, jak jakási dáma – snad coby uchazečka o zaměstnání – někam poslala podobiznu, kterou vytvořila ořezem velké fotky, ale zapomněla zlikvidovat miniaturu, na které byla v rouše Evině?).
Vyhozením EXIF a miniatury datová velikost fotky taky sleze.
Lidl
Profil *
díky moc za radu. Už jsem zase o něco chytřejší. GIMP nainstalvaný mám a tak to přes něj zkusím upravit. Sice normálně používám phptoshop a tam by to šlo zajisté taky, ale když jsi mi to tak hezky vysvětlil v GIMPU použiju ho.
Takže moc díky. a zítra se pustím do úpravy.
Bubák
Profil
Padding v tabulkách zkusím přidělat, jenom se bojím aby se mi to vlezlo do šířky té tabulky.
Kdyš dáš tabulce záhlaví, nejlépe buňky "tajnými" tagy <th>, sloupce nazveš třeba:
| termín | typ | vedoucí | cena v Kč |
Pak v posledním sloupci můžeš nechat jen "numero" a získáš dost místa.

Moc jsem nepochopil to vložení jako pozadí, ale můžu se na to mrknout.
Miloš poradil dobře, ale myslím so, že nevzal v úvahu, že disketka je vyšší, než řádek. Do CSS bych přidal:
display: block; height: 25px /* výšku si případně uprav */

Obrázky je vhodné po zmenšení doostřit.
Miniatury zásadně ukládej bez EXIFu, "velké" obrázky můžeš ukládat s EXIFem.
Miloš
Profil
Bubák
height: 25px
Výšku bych zadával v em, protože po zvětšení písma kdo ví…
TSD
Profil *
Lidl
Ohledně fotek: Jestli to ještě budeš řešit, můžu doporučit Faststone. Je to free prohlížeč obrázků, ale kromě toho umí i hromadné akce, takže konkrétně akce "vytvořit náhledy o dané velikosti z fotek, které leží v různých složkách, tyto náhledy doostřit a smazat z nich EXIF", by mi s jeho použitím trvala něco do dvou minut a tobě - při prvním použití - jen o něco déle.
jogurt
Profil
Miloši, když už je řeč o typografii, proč dopouštíš toto: 30.6. – 4.7. 2008?

Na stránce s tábory: Správně je 30. 6.–4. 7. 2008. Toto jsou dvě větší chyby, ale teď nevím, jestli by správně neměl být uveden rok i za 30. 6.
Na úvodní stránce: Výchovně – vzdělávací se píše bez mezer. Zveme Vás na naše stránky….. Nějak moc teček.
Na stránce akcí: Špatně datum a mezera před třemi vykřičníky.
Na stránce pracovníků DDM: Chybí mezery v Aerobik I.,II.,II. a Raníček II.,III., ale přitom zbytek je spávně.

Toliko, co jsem si všiml k typografii
Miloš
Profil
jogurt
proč dopouštíš
já nedopouštím – to bych tu stránku musel zkoumat daleko podrobněji; právě proto je nás na hodnocení, kritiku a po. víc, protože víc hlav – víc zelí.
Já si nevšímal typografie cíleně, jen mě ta měna praštila do oka.
jogurt
Profil
Miloš
Chápu. Ale to datum bylo opravdu hned vedle:-)
Watchick
Profil *
Jinak by na te vstupni strance melo bx treba odpovitavani, za jak dlouo se presmeruji, nebo alespon ze se to vůbec presmeruje, za tu dobu jsem malem odesel...
lidl
Profil *
díky všem moc.
chyby si opravím a tu úvodní stránku se pokusím nejlépe celou odstranit, musím se domluvit. A ještě ten zvonek bych tedy zastavil
na fotky používám IrfanView. Ale dám na vaše rady a upravím to jak jste radili. Díky moc všem :)
Bubák
Profil
Pravděpodobně máte velký problém s přístupností, pokud v prohlížeči není Flash a javascript, na stránky se nedostanu. Vyhledávače JS a Flash zatím moc neumí, když jsem googlil, vygooglil jse toto:
Na váš předmět vyhledávání - site:www.ddmzvonek.cz - nebyl nalezen žádný odkaz.
Myslím si, že by stránkám více prospělo lepší umístění ve vyhledávačích, než špatně napsaná úvodní stránka.

V Linuxu mám starší versi Flashového přehrávače, nejde přeskočit intro klepnutím, musím čekat na JS timeout. Podle Marigolda nový "Flash 9 má jen 70% uživatelů …".

Část problémů by vyřešilo správné vložení Flashe do stránky.
Své by udělal obyčejný textový "Přeskočit intro" odkaz na vstupní stránce.
Ideální by bylo vstupní stránku nepoužít, pomohlo by to i vyhlesávačům (seznam, google...), protože hned na první stránce by bylo dost (doufám) kvalitního textového obsahu.

Klimbající zvonek na každé stránce už byl zmíněn, jako kompromis bych viděl omezení počtu zaklimbání třeba na tři, ale já bych byl pro nehybný zvonek.

Na menu použij tag <menu>, nebo <ul>, položky menu dej do tagu <li>.

Chcete-li se o nás dozvědět víc zveme Vás na naše stránky…..
Ale já na nich jsem. Ve větě chybí čárka a na konci nadbývají dvě tečky.
Lidl
Profil *
díky moc za další rady a připomínky.
ještě co se týče toho vyhledávání je dost možné že google zatím nic nenašel ta adresa je zaregistrována asi dva dny a stránky jedou od včerejšího dne.
Ještě na to menu se tedy nějak podívám a opravu té věty nechám na ředitelce DDM, celý ten úvodní článěk jsem nepsal já. Ale tak můžu jí navrhnout úplně vypustiti tu větu Chcete-li se o nás dozvědět víc zveme Vás na naše stránky…..
Takže díky
Lidl
Profil *
Můžu ještě jednu věc.
Jak psal TSD: ohledně tomo Sastone prográmku- jak tam hromadbně upravím teda velikost fotek, vytvořím a doostřím náhledy a smažu EXIF??? Díky moc. Stáhl jsem si ten program a podařilo se mi to vše přejmenovat zmenšt kvalitu a velikost jsem taky našel ale asi to šlo jenom u jednoho a nějak aoutomatické náhledy i s úpravou to jsem vůbec zatím neeobjevil.
Jestli si to tady ještě někdo přečte a poradí budu rád. Děkuji
Lidl
Profil *
jo oprava Fastone jsem myslel
Bubák
Profil
Fastone neznám, ale používám IrfanView s pluginy.
Samotný IrfanView zvládá (momo jiné) změnu velikosti obrázků a volitelně třeba doostření, jak jednotlivě, tak dávkově. Pokud potřebuji zpracovat větší množství fotek, použiju IrfanView.

Pokud si při ukládání do JPEGu dáš zobrazit dialog "Možnosti", je ti k dispozici "Kvalita při uložení" a sedm dalších voleb. Mezi nimi je "Zachovat původní EXIF data. Tato volba rozhoduje o tom jestli uložená fotka bude obsahovat EXIF, nebo ne.

Pokud máš i pluginy, je mezi nimi i plugin pro bezeztrátové JPEG transformace, mezi nimi najdeš i odstranění EXIFu. Opět jse použít jak na jednotlivé fotky, tak dávkově.
TSD
Profil *
Lidl
V režimu, kde vidíš všechny obrázky ve složce (přepíná se Enterem) vybereš fotky, o které jde a pak dáš F3.
Zatrhneš Use advanced options, klikneš na Advanced options a tam už vybíráš co chceš.
Mistr
Profil
Lidl
(1) Do odkazů vespodu stránky http://www.ddmzvonek.cz/Krouzky.php bych ještě doplnil formát otevíraných souborů. Možná by mohlo být na výběr více formátů - například DOC a PDF.
(2) Proč se po klepnutí na položku Nabídka kroužků v menu dostanu na stránku Nabídka zájmových útvarů?
(3) V menu nevidím, kterou jeho položku si právě prohlížím.
(4) Do patičky jsi záměrně uvedl Copyright &copy; DDM Zvonek Vizovice 2008?
(5) Nač je ve stránce http://www.ddmzvonek.cz/Krouzky.php výraznější oddělení položek Tomíci a Třeťáci?
(6) Je záměrem diference vysvětlivek kurzu Floorball mezi ZŠ Jasenná, kde je základy a pravidla hry, a ZŠ Zádveřice, kde píšeš pravidla a základy hry floorball?
(7) Chybou je neustále totožný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD).
Mistr
Profil
Lidl
Ty ceny ve stránce http://www.ddmzvonek.cz/Krouzky.php jsou poplatkem za jedno cvičení či za pololetí nebo dokonce za celý rok?
Lidl
Profil *
TSD, Bubák
íky moc, na ty fotky už jsem z části přišel, jenom jestli když zatrhnu doostření a pak to dám upravit jestli se to doostří, ale myslím že jo.

Mistr
Díky za další rady a připomínky. U těch souborů ke stažení ještě chystám vložit ten formát a i velikost. Nabídka kroužků a zájmových útvarů: původně jsme chtěli uvést i do menu nabídka zájmových útvarů, ale bylo to moc dlouhé a tak jsem použil zkráceně nabídka táborů v nadpisu to opravím.
Copyright &copy; DDM Zvonek Vizovice 2008. Mám asi pravděpodobně odstranit %copy co?
Kroužky Tomíci a Třeťáci jsou odděleny záměrně tlustou čarou, nepatří asi mezi ostatní klasické kroužky.
Titulek stránky se pokusím nějak odlišit, asi podle nadpisů jednotlivých stránek.
A poslední ohledně ceny kroužků: tu sám nevím za jaké období je to účtované, ale zjistím a připíšu nahoru na stránku.
Takže opět všem děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0