Autor Zpráva
michalwd
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat co si myslíte o těchto stránkách? http://www.axion.cz
TSD
Profil *
Ptáš se jako jejich autor?
michalwd
Profil
Ptám se jako majitel stránek, ne autor.
quinux
Profil
michalwd
1) při zvětšení písma se (především) levé menu nedá číst
2) dva odkazy v hlavičce (Ubytování Český Krumlov | Penzion Axion Český Krumlov) jsou tam k čemu?
3) to samé patička?
4) fotky v http://www.axion.cz/cz/pokoje.html jsou řekl bych až příliš velké a navíc ta spodní sada není ani na jeden řádek (firefox)
5) odkazy v textu jsou nečitelnou žlutí
6) obsahově je ten web dost chudý
7) v ceníku mi chybí informace na jak dlouho jsou uvedené ceny (den, týden, měsíc?)

Celkově bych to zařadil mezi ty povedenější práce. :)
TSD
Profil *
ok, pak je to legitimní :)

- kód se mi zdá poměrně slušný
- design naproti tomu značně konzervativní, což podtrhuje font použitý u "Penzion Axion" v hlavičce, ten mi vyloženě evokuje 70. léta
- právě jsem odeslal naprosto prázdnou rezervaci, to by mi formulář asi dovolit neměl
Railbot
Profil
Stránka mění šířku. Při kratším obsahu pod patičkou dole utíká pozadí pro levý sloupec.
Zápisky typu <div id="space"></div><br /><br /><br />, nic moc.

Jde to, ale není to pořádně dotažené. Profi vůbec, ale určitě jedna z lepších prací.
TSD
Profil *
Tak mě napadá, že jsem ten web mohl nehorázně přechválit a pak si říct o slevu 50% pro 15členný zájezd :)

Ještě jsem mrknul na guestbook a tam je použita jakási žlutá, která nikde jinde není, to bych nějak sjednotil.
michalwd
Profil
Díky moc za kritiku. Klidně pište dál. Pokusím se to změnit, co bude možně:)
michalwd
Profil
A ještě co říkáte na člověka, který mi dělal stránky. Není to žádný administrátor mých stránek, jen je vytvořil. Ale po tom co jsem vymazal jeho odkaz z patičky mých stránek (protože mu nechci předávat rank) ho tam znova přidal bez mého povolení.
polkov
Profil *
To michallwd
Já bych řekl, že mazat odkazy toho kdo web dělal se nemají (pokud jste se tak již dříve nedomluvili). To že si to udělal, vypovídá o tvé nízké inteligenčnosti. Jestli jsi tak "nepříjemnej" na hosty tak pote6 pán bůh.
TSD
Profil *
michalwd
Bývá běžné, že autor v patě stránky uvede odkaz na sebe. Ovšem pokud to nebylo součástí smlouvy a majitel to tam nechce. tak na to autor samozřejmě nemá nárok.
quinux
Profil
polkov
Já bych řekl, že mazat odkazy toho kdo web dělal se nemají (pokud jste se tak již dříve nedomluvili). To že si to udělal, vypovídá o tvé nízké inteligenčnosti. Jestli jsi tak "nepříjemnej" na hosty tak pote6 pán bůh
Trochu přehnaná reakce. Pokud jsem za web zaplatil a přitom nikde ve smouvě nesouhlasil s odkazem, tak si jej mohu odstranit kdykoliv se mi zlíbí.

michalwd
A ještě co říkáte na člověka, který mi dělal stránky. Není to žádný administrátor mých stránek, jen je vytvořil. Ale po tom co jsem vymazal jeho odkaz z patičky mých stránek (protože mu nechci předávat rank) ho tam znova přidal bez mého povolení.
Záleží na dohodě. vždycky se s ním dá nějak domluvit a nebo můžeš změnit heslo k ftp/administraci, aby on nemohl nic měnit (ale to by asi nebylo moudré). Nejlepším řešení této situace asi bude dát jeho podpis textově a nikoliv jako odkaz, myslím, že tak by mohly být spokojeny obě strany. On bude uveden jako tvůrce, ale nebude na něj přímý link.
oogi
Profil
Odkazy dole na stránce nemají hover, chybí textové logo pro zobrazení bez obrázků.
V sekci partneři mají odkazy špatný kontrast.
Při zvětšování textu se posouvají vlaječky dolů až zmizí za obrázek.
Levé menu nevypadá příliš pěkně.
michalwd
Profil
No právěže já mu smazal jen to a href, nechal sem mu tam název jen z toho nebyl odkaz. Žádná smlouva nebyla prostě udělal stránky já zaplatil a hotovo. Mažu mu odkaz, protože jsem s jeho službami nebyl spokojenej ani trochu, design jsem musel vyřešit jiným způsobem, protože jen dělal ze sebe designéra, ale úroveň amatéra a když jsem mu řekl ať něco upraví tak se na to vykašlal a opakovat mu to nemá smysl. Nemluvě o tom jak se chová a jeho drzé odpovědi v e-mailech. Nekomunikuje se mnou vůbec jen si přidává odkaz na moje stránky. Jo a druhý důvod je ten, že mu nechci dávat část ranku ze svých stránek, protože on nemá skoro žádnej (to si říká seo buhvico) proto je můj odkaz pro něj důležitej. Zajímavý, že i takoví ,,profíci" se na téhle planetě ještě najdou. Je nějaký způsob jak mu dát špatné reference?
quinux
Profil
michalwd
Tak potom jedině změna hesel, aby se nemohl dostat k možnosti editace odkazu.
TSD
Profil *
michalwd
Se "špatnými referencemi" bych zacházel opatrně. Je to spor mezi vámi dvěma a myslím že ať napíšeš cokoliv, tak on to bude negovat (pokud si to přečte) a výsledkem bude neobjektivní vzájemné napadání.

Web můžou vidět všichni, co si tady čtou (na něm samozřejmě i odkazy) a každý si udělá nějaký obrázek.
maikeroo
Profil
Dobrý den, i když se říká, že potrefená husa se vždy ozve, musím zde alespoň částečně vyvrátit nepravdivá fakta, která jste o mé osobě sdělil. Velmi mě mrzí, že se tyto informace dočítám z diskuse. Co se týče odkazu v patičce, tak podle mě by bylo slušností alespoň mě o tom informovat. Ale čtu tady, že vám to dělá problémy - Žádná smlouva nebyla prostě udělal stránky já zaplatil a hotovo. Sice pozdě, ale přeci :-) Opravdu pro mě není váš odkaz důležitý. Velmi se tedy omlouvám, že jsem vás okrádal o cenný rank. "SEO buhvico" si opravdu neříkám. Ale zase netvrdím, že o SEO nic nevím. Že jste s designem nebyl spokojen? Ano, první verze se vám nelíbila, což jste mi v emailu o jedné větě oznámil. Udělal jsem tedy druhou verzi, která se vám i paní majitelce líbila. Nebyl tedy důvod dělat něco jiného. To, že jste si poté design změnil, to je věc jiná. Nic vám nebránilo poprosit mě ;-) Taková poznámka mimo řeč. Kniha s designem korespondovala, než si ho syn paní majitelky změnil. Velmi mě mrzí, že zde nemohu zveřejnit emailovou komunikaci, bez vašeho svolení. A vlastně bych byl proti sobě, protože by se tu objevili mé drzé odpovědi na vaše velmi zdvořilé emaily. Na závěr bych snad řekl jediné. Proč jste mě tedy požádal, abych předělal stránky, které jste dělal vy?
michalwd
Profil
1) s tou slušností je to tak, že nevím jestli je neslušnější mazat si na vlastních stránkách něčí odkazy (teda jen to a href, jméno zůstalo) nebo na cizí stránky přidávat svůj odkaz (tím myslím vás) a využívat toho, že jsme vám svěřili heslo k FTP. 2) stránky, které jsem dělal před několika lety byly dělaný obyčejným HTML, kerý sem se naučil na gymplu. databáze neumim, proto jsem musel požádat někoho (vás) o vytvoření stránek, ale nechápu co to s tím má společného... 3) nejdříve si zkontrolujte datum splatnosti na faktuře, kterou jste mi zaslal a pak sem něco piště o pozdní platbě (splatnost faktury 7. 4., částka odeslána 2. 4.). 4) opravdu by jste si měl projít nějakou knihu o chování k zákazníkovi, určitě by to nebylo k zahození a nevytvářely by se takové reference, jaké se o vás vytvářejí.
maikeroo
Profil
Tak to se omlouvám, asi jsem si špatně přečetl údaj ve výpise a v emailu, který jste mi poslal jste se asi přepsal. Ale to se stává. Ano, nějakou knihu si pořídím a přečtu (díky za tip) :-) Samozřejmě, v Krumlově mám velmi špatné jméno, proto se mi stále ozývají noví a noví klienti. Velmi se tedy omlouvám za nepříjemnosti mnou způsobené a doufám, že vás to neodradí od objednání jiných služeb spojených s internetovými stránkami od někoho jiného. Snad nebude takový ,profík" jako já :-) Přeji hezký den a děkuji za spolupráci, která mi přinesla plno nových zkušeností :-)
michalwd
Profil
Dobře. Děkuji za vytvoření stránek. Jen ještě bych vás chtěl požádat aby jste mi fakt na stránkách nic neměnil, protože text, který jsem přidával dneska dopoledne zmizel a také se přidaly nějaký nesmyslný písmenka do novinek, tak ať to nemusím opravovat furt, už mě to přestává bavit.
Gekon
Profil
michalwd
Změnit heslo k FTP. Prosím oba zúčastněné, aby konverzace dále probíhala v soukromí, rušíte tím ostatní diskutující a prohlížející. Díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na michalawd:
Co kdybys zveřenil tu e-mailovou komunikaci?

Reaguji na maikeroo:
Co kdybys zkusil místo zlehčování a zesměšňování protistrany nějakou racionální obhajobu?

Reaguji na Gekona:
V tomto vlákně si nikdo kromě nich nepovídá, nikoho to neruší. Zatím to nepřekročilo hranici otravnosti a potlačení veřejného dohadování jednomu ze zúčastněných pomůže.
michalwd
Profil
chamurappi: oh protože je ta e-mailová komunikace děsně dlouhá (hodně mailů) a na to fakt nemám čas ani motivaci.
gekon: a s tím FTP je to problém, protože ten kdo mi ho poskytuje je já nevim jestli šéf (něco maj prostě společnýho) toho kdo ty stránky dělal...
michalwd
Profil
no nic. tímto bych to ukončil. děkuji za čas strávený s námi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na michalawd:
Nejdřív se ptáš:
Je nějaký způsob jak mu dát špatné reference?
… a pak najednou nemáš motivaci. Nemusíš to probírat, nemusíš to vkládat sem do diskuse (to by tu byl asi opravdu nepořádek).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0