Autor Zpráva
Maniak
Zdravím,
prosím o zhodnocení prvního webu, který jsem vytvořil: www.pavlaleva.wz.cz
Díky za jakékoli připomínky.
TSD
Profil *
Webík je mikrominiaturní, de facto není co hodnotit. Takže jen detaily:

- PhDr Pavla Levá .. myslím že za PhDr patří tečka
- 36 letou .. nejsem si jist. Není správně 36letou?
- toplist nikoho nezajímá
- banner wz se nedá nějak upravovat? Když už tam musí být, místo bílé by byla lepší ta žlutá, která je na pozadí stránky. Třeba na ic.cz lze barvu pozadí reklamy vybrat z pár možností
- jediné <h..> na stránce je <h6>. Místní odborníci na sémantiku budou (právem) prskat, že to má být <h1>
- stránky jsou prakticky bez designu. Ono je to těžké z takového mála něco vytvořit, ale přesto myslím, že to možné je.
Adam Zábranský
1) chybí hlavička
2) proč je na úvodní stránce asi 10 odkazů na stránku nabidka.php?
3) proč je odkaz na stránku formular.php všude jinde kromě stránky kontakt.php? myslím že by to mělo být spíš naopak
4) na co je tam počítadlo návštěvnosti?
5) jinak myslím nejde nic moc hodnotit
Matty
Maniak
Možná trochu pozitivně:
+ Pokud je toto opravdu tvůj první web, tak chválím. Nejsou tam žádné nepotřebné věci (marquee, blink, popup, header500kB,...).
- Nevalidní. Nepiš v XHTML.
panther
Maniak

- menu patří buď do <menu> nebo seznamu ul li seznamu
- chybí mi tam nějaká hlavička, logo. Prostě cokoliv, co by mi trochu evokovalo, kdeže se to vlastně nacházím
- <div class="page"> - pokud se na stánce něco vyskytuje jen jednou, používáme jedinečný identifikátor místo třídy, která se používá, pokud jí stylujeme více prvků na stránce
- na webech je lépe používat bezpatkové fonty, jsou lépe čtitelné

CSS:
pokud máš definovanou barvu a velikost písma pro odkaz (konkrétně mám na mysli u h1 a {...}), tak pro hover stačí nadefinovat pouze odlišné vlastnosti, v tomto konkrétním případě by stačilo h1 a:hover {text-decoration: underline;}

Chtělo by to udělat nějakou hezkou grafiku, aby to bylo i hezčí pro návštěvníky a nebyl to pouze holý text
Chamurappi
Reaguji na panthera:
pokud se na stánce něco vyskytuje jen jednou, používáme jedinečný identifikátor místo třídy
Ne.
Maniak
Díky,
snažil jsem se o validní XHTML, ale je tam ta blbá reklama.
Máte všichni pravdu:-)
Jsem jen začátečník, snad to bude v budouctnosti lepší:-)
Můžete se podívat na druhý webík, zase nic moc grafika, ale budu se snažit zlepšit.
TSD
Profil *
Druhý webík:
Příliš široké a obsáhlé, navrhuji zúžit na polovinu, dvě třetiny textů smazat a zbytek přepsat do zkratek.

Chtělo by to nové vlákno, jestli tě zajímají reakce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: