Autor Zpráva
Lexter
Profil
http://king-tutorials.cz/data/let/demo/

Prosím zhodnoťte kód této šablonky. Děkuji.
Miloš
Profil
Ač si nemyslím, že je validita korunou všechno, ale přeci jen – cpát <h3> nebo <p> do <span>u je docela slušná zhůvěřilost.
Lexter
Profil
Miloš
Fakt jsem to tam narval? Divočina, napravím a díky. Já nevěděl, že se to nesmí :D. Hned jsem chytřejší. Takže nesmím házet blokový prvek do řádkového.
quinux
Profil
Lexter
Tak když si nechávám hodnotit kód, tak by asi opravdu měl být validní.
1) <script defer type="text/javascript" src="js/pngfix.js"></script> - dej do podmíněného komentáře, parametr "defer" pokud vím nikde jinde než v IE ani nefunguje a takhle to máš zbytečně vadu na "kráse" validity ;)
2) <a href="http://www.mapy.cz/#x=138029794@y=134117860@z=11@mm=ZP@sa=s@st=s @ssq=Letovice@sss=1@ssp=120640421_124192641_150459301_149899137" title="Odkaz vede na stránku Mapy.cz" title="Odkaz vede ven z webu na stránku Mapy.cz"> - máš tam 2x title
3) <p id="cleaner">&nbsp;? </p> - ten otazník je tam proč?
4) levý sloupec je v kódu výše než pravý a pravý je přitom obsah - to bych prohodil
Railbot
Profil
Tak když si nechávám hodnotit kód, tak by asi opravdu měl být validní.
No to je blábol quinuxi :)
quinux
Profil
Railbot
Proč? Já myslím, že když si necháváš něco hodnotit, tak bys to měl mít podle všech dostupných měřítek a validita je jedno z měřítek. Samozřejmě, že vím, že validita nemá vliv na zobrazení a taky ji nevyžaduji, ale pro hodnocení bych si asi nedovolil dát nevalidní kód, příjde mi to divné nechat si zhodnoti vyrobený šroubek a mít ho oprýskaný od barvy, byť ta barva na jeho funkčnosti nijak neubíra.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quinuxe:
když si nechávám hodnotit kód, tak by asi opravdu měl být validní
Podle 11 let starých pravidel. Pokud kodér rozumí jejich smyslu (proč je povinný alt, proč musí být v každé stránce <title>) a nebo pokud rozumí, že valný smysl nemají (povinné rows/cols na <textarea>, povinný <!doctype>), tak je může vesele porušovat, aniž by si vysloužil společenské stigma.

parametr "defer" pokud vím nikde jinde než v IE ani nefunguje a takhle to máš zbytečně vadu na "kráse" validity ;)
Atribut „defer“ přeci validní je. Ostatní prohlížeče ho dříve či později implementují. (Kéž by.)

ten otazník je tam proč?
Je nabarvený na neviditelno, tak to bude asi spoiler :-)

příjde mi to divné nechat si zhodnotit vyrobený šroubek
Šroubky, matičky, potraviny, hygienické normy, parní vozy, dopravní předpisy, vyhlášky, zákony, školní řády, pravidla pravopisu, kompilátory Céčka atd. nevystihují zcela situaci kolem validity, nemá smysl u nich hledat příměr.


Reaguji na Lextera:
1) Máš tam v mailové adrese nadbytečné menšítko, to prohlížeče nepřehlédnou. Na rozdíl od nadbytečných lomítek :-)
2) Graficky mi to nepřipadá moc hezké, moc nápadité, ani moc propracované. Takže jsi asi opravdu odpovědný jen za kód.
3) Menu patří do <menu>.
4) Pro „#logo a“ bys mohl nastavit display: block.
5) Za příliš nízký kontrast bílých položek žlutého menu při jejich přejetí myší můžeš ty nebo autor grafiky? Tak či onak mi vadí.
quinux
Profil
Chamurappi
Podle 11 let starých pravidel. Pokud kodér rozumí jejich smyslu (proč je povinný alt, proč musí být v každé stránce <title>) a nebo pokud rozumí, že valný smysl nemají (povinné rows/cols na <textarea>, povinný <!doctype>), tak je může vesele porušovat, aniž by si vysloužil společenské stigma.
Šroubky, matičky, potraviny, hygienické normy, parní vozy, dopravní předpisy, vyhlášky, zákony, školní řády, pravidla pravopisu, kompilátory Céčka atd. nevystihují zcela situaci kolem validity, nemá smysl u nich hledat příměr.
Já myslím, že příměr je v pořádku. Prostě pokud se něco hodnotí, hodnotí se to po všech stránkách a validita je jedním z "kritérií", stejně jako u zmiňovaného šroubku oprýskaná barva. Není to nic co by nějak zasahovalo do funkčnosti, ale pokud se s tím "předvádím" a chci to zhontdotit, měl bych to mít ošetřeno. To, že ty a tvé ovečky máte jiný, svůj fanatický názor, je úplně irelevantní.

Atribut „defer“ přeci validní je. Ostatní prohlížeče ho dříve či později implementují. (Kéž by.)
Tak to se omlouvám, měl jsem za to, že se jedná o proprietární vlastnost IE.
Bubák
Profil
měl jsem za to, že se jedná o proprietární vlastnost IE
To jsem si taky myslel, ale stačí se podívat na seznam "validních" atributů: www.w3.org/TR/REC-html40/index/attributes.html
XHTML validátor na defer "zařřve, protože v XHTML není povolena minimalizace atributů, takže v XHTML tak:
defer="defer"

Do podmíněného komentáře bych script výše zmíněný schoval, většině prohlížečů je na nic.

Odkaz na mapu bych udělal takový, aby ukazoval pouze na zámek.

Proč jsi použil přímý styl, a zrovna takovou zbytečnost:
<a href="aktuality.html" style="border:none; ">Aktuality</a></li>

Proč 63% kódu jsou mezery před entry?

font-family: Arial, Verdana, Tahoma, Serif;
Písmo jménem Serif neznám, naštěstí CSS není case senzitivní, ale sans-serif by ti tam zapadnul mnohem lépe.

#obsah a {
text-decoration: underline;

Zbytečná deklarace, odkazy jsou defaultně podtržené.

#vlevo img {
margin: 0 auto;
margin-left: 15px;

oboustranný margin: auto; centruje blokové elementy, navíc na dalším řádku deklaruješ levý margin na 15px.
Plaváček
Profil
Bubák

text-decoration: underline;
Zbytečná deklarace, odkazy jsou defaultně podtržené.


Kupříkladu v Opeře to nebývá pravidlem, tímto zápisem se nic zkazit nedá.
Lexter
Profil
Díky moc za rady, poučím se z nich do budoucna a tyto stránky opravím.
Afrod
Profil
hele nemáš to validní a to je chyba. Jinak design se mi líbí.http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fking-tutorials.cz%2Fdat a%2Flet%2Fdemo%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&gr oup=0
Lexter
Profil
Ještě jednou děkuji za rady. Ale na validitu kašlu, to mi srdce sraženinou neucpe. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0