« 1 2 »
Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Prosím o především zhodnocení webu (spíše online služby) z hlediska použitelnosti a jestli jste nenašli nějaké mezery či dokonce chyby ;-)
dík...

Vzkazuj!
Matty
Profil
vertigo4
Možná to bude tou ranní otupělostí, ale pořád nemůžu zjistit, k čemu to vlastně je dobrý.
vertigo4
Profil
Matty
abys někomu něco napsal... třeba místo toho abys někomu napsal něco důležitého mezi řádky na ICQ, tak to pošleš takto a ten druhý bude mít pěknou zprávu...
Matty
Profil
vertigo4
No, pořád mi to nejde do hlavy. :-)
jste nenašli nějaké mezery
Hodila by se nějaká funkce, když zapomenu odkaz. Třeba podle IP zobrazovat moje zprávy nebo tak něco.
TSD
Profil *
Matty
Moc přemýšlíš :)

Zkus chvilku uvažovat jako 10letá holka a najednou máš před sebou úžasnou prďáckou, fakt žůžo stránečku, kde můžeš, týjo, nechat vzkaz kámošce!

vertigo4
Jen bych pžekopal ty generované odkazy. Nechápu, proč v nich máš text. Nebylo by lepší třeba vzkazuj.vertigo4.cz/vid=5846516 ?
vertigo4
Profil
TSD
jenže to je právě hlavní smysl toho... udělat službičku, kde se vzkaz vygeneruje na základě adresy... de facto jsem to dělal kvůli tomuhle...
Matty
Profil
vertigo4
Ha, chyba...
Nevim, zda to byl účel, ale nějak mi zčernalo okno a jsem z toho úplně paf. Kdybych byl 10letá holka, tak fuckt newim, ptž to je nějaký divný. (snad sem to trefil)
TSD
Profil *
vertigo4
Aha, tak jsem to pochopil špatně, měl jsem za to, že lidi si budou posílat odkazy a vtip bude v tom, jak je to zformátovaný.
Pokud text chceš opravdu tahat z adresy, tak mi to trochu uniká. Jednak ta adresa vypadá ehm.. poněkud nepěkně, za druhé pokud tam není moc diakritiky, tak člověk vzkaz rozluští přímo z ní a za třetí.. ta adresa je samozřejmě nezapamatovatelná (stejně jako to co jsme psal já).
vertigo4
Profil
TSD
aha a adresa vzkazuj.vertigo4.cz/vid=5846516 je zapamatovatelná?

pokud tam není moc diakritiky, tak člověk vzkaz rozluští přímo z ní
proto tam je možnost zašifrování... to už by se to luštění o pár sekund protáhlo...
TSD
Profil *
vertigo4
Zapamatovatelná ne, ale uznej, že vypadá líp než

vzkazuj.vertigo4.cz/vzkaz.php?text=%C5%A5u%C5%A5u%C5%88u%C5%88u&autor= frufru&datum=21. 4. 2008, 09:34:56&sifrovane=ne

Navíc mě teď napadá, že délka adresy má určitě i nějaký limit. Ty tam máš omezení na 500 znaků, ale díky diakritice ti to klidně může narůst na 1000.
vertigo4
Profil
TSD
ale díky diakritice ti to klidně může narůst na 1000
a to vadí?
Měsíček
Profil
Ano, myslím, že v adresové řádce to nemůže být do nekonečna a má určitý limit.
vertigo4
Profil
Měsíček
ano, ale např. IE dokáže zpracovat URL do 2083 znaků...
Medvídek
Profil
http://vzkazuj.vertigo4.cz/vzkaz.php?text=%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%  C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A 1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD %C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE% C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C 5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1 %C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD% C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C 5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD %C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE% C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C 5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4 %9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD% C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C 3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4 %8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9% C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C 5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4 %8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1% 2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5%BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C 3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5%A1%C4%8D%C5%99%C4%8D%C5%BE%C5 %BE%C3%BD%C3%A1%C5%BE%C3%BD%C3%AD%C3%A1%C3%A9%C3%BD%C3%A1%2B%C4%9B%C5% A1&autor=Anonym&datum=21
. 4. 2008, 09:55:06&sifrovane=ano

nic moc odkaz :)
vertigo4
Profil
Medvídek
ano, bohužel služby nebyla vytvořena pro takové individua jako jsi ty...
Měsíček
Profil
Vertigo, Vertigo ;)
TSD
Profil *
vertigo4
Mohl bys upřesnit, co udělal Medvídek špatného?
vertigo4
Profil
TSD
špatného nic neudělal jen konstatuji závěry na základě jeho jednání...
Medvídek
Profil
Tím sem měl na mysli, že pokud někdo napíše nějakou zeprávu včetně diakritiky v tom rozsahu 500 znaků, tak třeba základní ICQ klienti ji ani nebudou moci preposlat :) Dale pokud bych ho nekomu chtel poslat (treba v diskuzi) tak mi to zabira dost mista :)
TSD
Profil *
btw délka toho textu je 259 znaků, tj. půlka kapacity.
vertigo4
Profil
Medvídek
TSD
heleďte, asi jste nepochopili podstatu věci: jmenuje se to Vzkazuj! - tím jsem měl na mysli něco ve smyslu vzkazů na papírku, na ledničce... limit 500 je hraniční limit a já nepředpokládám, že by toho někdo využil... jak jsem řek, jedná se o krátké zprávy... sdělení.
Je ale pravda, že jsem chtěl vaše názory na použitelnost a chyby, tak tedy beru, že jste chtěli vyrýpnout mínusy této služby... dobrá

P.S. Možná vytvořím i databázovou alternativu... tzn, že bud možno odkázat jen na id vzkazu a ten se pak klasicky vypíše z databáze... ale i tato možnost tam zůstane...
Nox
Profil
vertigo4
že jste chtěli vyrýpnout mínusy této služby
To je celý smysl této sekce;) Klady si můžeš klidně sdělit sám sobě

A myslim, že pokud je někde uvedený konkrétní limit, tak mi přijde logické, aby jeho naplnění nepřinášelo žádné problém...a to url je šílenost, opravdu to radši udělej databázově (když už)
Dranel
Profil
vertigo4
Já to stejně pořád nechápu. Takže si jako napíšu vzkaz, kterej pak zkopíruju do ICQ/emailu? Nejsem blázen... můžu psát rovnou. Nebo je to tak, že napíšu vzkaz a někomu řeknu jeho ID, ať se tam podívá? Nejsem blázen, můžu mu to říct rovnou... Jinak už nevím.
vertigo4
Profil
Nox
To je celý smysl této sekce;) Klady si můžeš klidně sdělit sám sobě

proto píši: Je ale pravda, že jsem chtěl vaše názory na použitelnost a chyby, tak tedy beru...
vertigo4
Profil
a proč si lidé třeba posílají svatební oznámení, když si to mohou napsat přes ICQ, že....
TSD
Profil *
vertigo4
Podívej se ještě jednou na ten link, co sem dal Medvídek. Kdyby mně mailem, icq nebo jakoukoliv cestou přišlo něco podobnýho, třeba i o poloviční délce, tak to obratem mažu a pokud by to bylo od známého, tak mu vynadám, jakto že nepoužívá NODa.

Ale to je můj názor, někdo jiný možná klikne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
V Exploreru je maximální velikost URI někde kolem 2 kB. V Mozille/Opeře bude přibližně neomezená (limit tam asi také bude, ale hodně daleko).

Reaguji na vertiga4:
a adresa vzkazuj.vertigo4.cz/vid=5846516 je zapamatovatelná?
Můžeš dát uživateli možnost zadat si unikátní ID tak, aby si ho zapamatoval.

Za současného stavu také nechápu, k čemu tahle služba je. Podobný dojem ve mně zanechalo za poslední dva týdny více zde hodnocených webů. Zřejmě je to módní trend — vyrábět triviální zbytečná udělátka s hezkou omáčkou okolo a s žalostně odfláknutými vnitřnostmi. Výsledek má blíž k (nevýraznému) nápadu než k jeho realizaci.

1) Napíšu vzkaz „"Ahoj"“, ukáže mi to: „Text vašeho vzkazu: \"Ahoj\"“, přejdu na stránku s odkazem a vidím „\\\"Ahoj\\\"“.
2) Můžu na vzkaz pohodlně odkázat z diskuse? [url=http://vzkazuj.vertigo4.cz/vzkaz.php?text=Nem%C5%AF%C5%BEu.&autor =Anonym&datum=21. 4. 2008, 10:12:19&sifrovane=ne]Ne[/url], protože máš v URI mezeru.
3) „výsledný odkaz pak můžete vložit na ICQ“ — které z něj jako odkaz označí jen kus, protože máš v URI mezeru.
4) Skript vzkaz.php vkládá hodnoty z parametrů text a datum přesně tak, jak je dostane, tzn. jde tam protlačit prakticky libovolné HTML (včetně JS).
5) „Váš vzkaz je ryze soukromá záležitost, jelikož vámi napsaný vzkaz si nemůže přečíst nikdo jiný než ten, komu jej posíláte.“ — ryze soukromá záležitost uvnitř adresy? Nedeformuj obecné povědomí o tom, kde jsou technické hranice internetového soukromí.

Bylo by možná rychlejší vyrobit ti konkurenci než ten web hodnotit. Jelikož se bere text z URL, tak by to zvládla statická HTML stránka s kouskem JavaScriptu.

a proč si lidé třeba posílají svatební oznámení, když si to mohou napsat přes ICQ, že....
Protože se snaží vtisknout do tohoto druhu vzkazu kus své osobnosti, případně nějaký nápad. Zpráva po ICQ je sterilní jako koresponďák a použití tvého vzkazovníku jí na úrovni příliš nepřidá.
Mike8748
Profil
nedostatky:
- nezalamuje to text, procpak ne?
- procpak nejde vzkazat odkaz, mysleno html kod, tag A
- jiz to tu bylo zmineno, ale nebylo by hezci vzkazy ulozit do db, a v url vzkazu predavat akorat ID? viz sluzby typu pastebin
- posunuti pismen o 1 v tabulce bych zas tak moc nerikal sifrovani
vertigo4
Profil
Chamurappi
:D pěkné čtivo...

1, 2 - napravím
4) - opravdu? mně html nejde protlačit...
5) Tuto větu sis překroutil podle sebe...

chtěl bych podotknout, že jsem vzkazovník dělal ve volné chvíli jen tak pro radost a ne se s tím nějak prezentovat...
vertigo4
Profil
tak jsem to upravil, vypisuje to z databáze, takže URL je kratší ;-)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0