« 1 2
Autor Zpráva
machu
vertigo4 :D chlámu sa tom už 5 minut je vidět že máš smysl pro styl. Zajimavá myšlenka jenom aby měla uplatnění
vertigo4
machu
i kdyby neměla, tak se alespoň lidi (kromě Chamurappiho samozřejmě) pobaví... ;-)
Kamil V
tak jsem to upravil, vypisuje to z databáze, takže URL je kratší ;-)

takže asi už nemá smysl checkbox šifrovat, dal bych ho pryč

když už někomu budu posílat odkaz mailem nebo po icq, proč bych mu takto neposlal rovnou tu zprávu?

k délce URL: třeba právě to posílání mailem může být problém, dle RFC je délka URL v mailu (nebo spíš obecněji délka řádku mailu) omezena na dost málo a po zalomení se odkaz deformuje
Chamurappi
Reaguji na vertiga4:
mně html nejde protlačit...
Skript pro náhled rušil HTML, skript pro zobrazení vzkazu nikoliv. Poslední úpravou jsi tuto mouchu zabil.

Tuto větu sis překroutil podle sebe...
Tvrdils uživatelům, že je sdělení na ničím nechráněné adrese dostupné jen adresátovi. Na první pohled to připomínalo falešné ujištění o zabezpečení.

chtěl bych podotknout, že jsem vzkazovník dělal ve volné chvíli jen tak pro radost
Ve své volné chvíli jsem ti ho zkritizoval, abys měl ještě větší radost.

tak se alespoň lidi (kromě Chamurappiho samozřejmě) pobaví
Dopopukáno jest.

1) Nahrazuješ „:o“ za smajlíka, takže z „:o)“ udělá vykuleného smajlíka a závorku. To by nepotěšilo habendorfa.
2) Dám-li do vzkazu HTML, tak jej už nepropustíš do výstupu, což je dobře. Úplně ho sežereš, což je špatně. Nemůžu ve vzkazu poslat „a<b“?
3) Zadám-li víc jak 500 znaků, rámeček políčka zčervená. Navždy.
4) Tučné písmo a kurzívu děláš tak, že nahrazuješ každou značku zvlášť, tedy na příklad z [b] děláš <strong>, z [/i] děláš </em> — jako autor vzkazu můžu překřížit elementy a nechat je třeba i otevřené?
5) Tučné písmo je spíš <b> než <strong>. Jestli považuješ oba elementy za ekvivalentní, tak <b> má tu výhodu, že je kratší :-)
6) „výsledný odkaz pak můžete […] poslat […] na ICQ či na jiném komunikátoru.“ — nezní moc česky.
7) Nelíbí se mi, že jsou tlačítka „B“ a „i“ řešená odkazem. Obslužný JS sis „vypůjčil“, že?
8) Na to, jak málo prvků úvodní stránka obsahuje, by se v 800×600 nemusel zobrazovat svislý posuvník.
9) Bublina se vzkazem není natahovací, nepřizpůsobuje se velikosti okna. Okno kecálka i e-maily nabízí v tomto ohledu vyšší komfort.
10) Autor vzkazu by měl být spíš pod bublinou u toho zobáčku, ne?
11) Smajlíci nemají jednotný styl. Mohl by sis nakreslit vlastní, nebo si „vypůjčit“ ucelenou sbírku. U některých mě nenapadá kontext, v jakém bych je chtěl použít ve vzkazu.

Co bys ještě mohl dodělat:
12) Zaheslování vzkazu. Pak bys možná mohl vrátit zpátky tu větu o soukromé záležitosti.
13) Vzkazy s omezenou časovou platností. Třeba i „od-do“.
14) Vzkazy s omezeným počtem dovolených unikátních návštěvníků.
15) Možnost vložit obrázek, video…
16) Možnost vložit horizontální čáru :-)
jogurt
Jen pro ilustraci uvádím, co se stane s dlouhým URL třeba ve FF v KDE: jonas.bochan.cz/sklad/too-large.jpg :-)
URL v tomto případě mělo 28 639 znaků.
vertigo4
Chamurappi
2) nechápu...
4) můžeš...
5) píšu v XHTML (poznámky o xhtml si nech pro sebe)
7) Ano
12-14) No už je úplně mimo hlavní myšlenku
15, 16) Pouvažuji, spíše ne
Chamurappi
Reaguji na vertiga4:
2) Napíšu vzkaz „a<b“ — tvůj systém mi ukáže jen „a“.
4) To není moc profi.
5) Tuhle paranoiu nechápu. Nepsal jsem nic o XHTML, mluvil jsem o elementech <b> a <strong>, které jsou ve všech verzích (X)HTML.
12-14) Ano, to už by dalo tomu systému nějakou užitnou hodnotu.
vertigo4
Chamurappi
2) už chápu... pokusím se napravit
4) stejně jako není moc profi tam vkládat neuzavřené tagy...
5) já vím, chceš si zaprovokovat... no strong a em mi přijdou ekvivalentnější než prahobyčejné b a i; myslím, že zvýrazněná slova mají mít i něco víc než jen být tučná...
12-14) Ne, to bych udělal ze švestky slivovici.
shaggy
vertigo4
stejně jako není moc profi tam vkládat neuzavřené tagy...
používatelia tvojej stránky nemusia predsa nič vedieť o uzatváraní tagov. To nie je ich problém, to by mal byť tvoj ;-)

To "šifrovat vzkaz" nefunguje? Alebo čo to robí?
vertigo4
shaggy
používatelia tvojej stránky nemusia predsa nič vedieť o uzatváraní tagov
při kliknutí na obrázek se vloží do textarea uzavřený tag...

To "šifrovat vzkaz" nefunguje? Alebo čo to robí?
no před tím než jsem začal ty vzkazy ukládat do databáze, tak to mělo význam, ted prakticky ne, až nebudu líný, tak to oddělám ;-)
Nadan
Já to stejně pořád nedokážu pochopit, k čemu to je. Jestli to má být něco místo ICQ, tak jak bych měl tomu druhému poslat odkaz? Přes ICQ? Ale to už je lepší mu to poslat rovnou přes ICQ. Přes e-mail? To je moc pomalé, já na e-mail nechodím každou druhou hodinu. A jestli to má být místo vzkazu na ledničce, tak je to k čemu? Je to rychlejší než lednička?
vertigo4
dobré využití vidím tady na diskusi, kde můžete odkázat na ostřejší příspěvek ;)
Chamurappi
Reaguji na vertiga4:
stejně jako není moc profi tam vkládat neuzavřené tagy...
Ošetřování vstupů je ale tvoje odpovědnost. Vždy. Tys neměl při spuštění tohoto vynálezu ošetřené vůbec nic.

no strong a em mi přijdou ekvivalentnější než prahobyčejné b a i
Co podle tebe znamená pojem „ekvivalentní“?

myslím, že zvýrazněná slova mají mít i něco víc než jen být tučná...
Ale uživateli to prezentuješ jako „Tučně“ a „Kurzívou“. Pokud nepovažuješ <strong> za element značící tučné písmo, neměl bys ho používat.

dobré využití vidím tady na diskusi, kde můžete odkázat na ostřejší příspěvek ;)
Veta. Ostřejší příspěvky můžeš (v rozumné míře) vkládat i normálně. Moderátoři si stejně umí odkaz prokliknout a nadužívání tvé služby na této diskusi vyústí v protiopatření.
vertigo4
Chamurappi
Tys neměl při spuštění tohoto vynálezu ošetřené vůbec nic.
To jistě...

Ale uživateli to prezentuješ jako „Tučně“ a „Kurzívou“. Pokud nepovažuješ <strong> za značící tučné písmo, neměl bys ho používat.
protože nevím, jak jednoslovně vystihnou tyto tagy pro laickou veřejnost...

a nadužívání tvé služby na této diskusi vyústí v protiopatření.
a nemělo by se také zakázat odkazovat na google?
DoubleThink
Profil *
protože nevím, jak jednoslovně vystihnou tyto tagy pro laickou veřejnost
Výrazný a důležitý?

Jak to souvisí? Google je vyhledávač, Vzkazuj je generátor bublin. Pokud ho budou diskutující používat pro konverzaci, protiopatření vzniknou velmi rychle. Vlastně jsem o nich uvažoval už zde.
Chamurappi
Reaguji na vertiga4:
Vypadá to, že primárním cílem tvé služby je výroba zpětných odkazů. Místo klasických spamovacích robotů používáš naivní (či hravé?) lidi, kteří bez problémů protlačí adresu i přes CAPTCHu. Kdybys dával vzkazům omezenou platnost nebo kdybys dovolil je zaheslovat (aby byly skutečně soukromé), byla by menší motivace na ně odkazovat z trvale a veřejně přístupných diskusních fór, z komentářů pod blogy, z článků atd.

Čtenáři této diskuse budou vnímat bublinogenerátor jako zbytečnou překážku a moderátoři jako skoro-spam. Proto hrozí protiopatření.

Když už jsme zakázali smích a ironii, můžeme zakázat i ten Google. Dobrý nápad.

Reaguji na DoubleThinka:
My jsme ale zlí, co? Také už jsi v rauši? :-)
vertigo4
DoubleThink
Chamurappi
Hele, mně je celkem u zadnice, jestli zakážete odkazování na tuto věc... Věřte mi, že jsem ji nedělal pro to, abych získával zpětné odkazy...

Vlastně to zakažte klidně hnedka vy ... , protože mě už ted svrbí ruka, abych sem nějakej odkaz na vzkaz nehodil
imploder
Asi to má i nějaký časový limit, po kterém se adresa uvolní, ne? Jinak by pořád přibývaly, byly delší a delší a databáze by se pořád zvětšovala. Nechápu, co myslíš tím šifrováním, mně to nic nedělá. Když je to bublina, tak by se mělo jméno zobrazovat pod ní jako že to z něj vychází (z toho, kdo to říká). Mohly by tam být na výběr i různé postavičky, co by se zobrazovaly pod bublinou a možnost nahrát vlastní obrázek. Prostě taková "prďácká" stránka s užitečností asi jako tohle: http://www.zlango.com/
Až na to, že oni takové volovinky dělají pro peníze.
imploder
na tohle by se to hodilo docela dobře
http://odmocninazedvou.wz.cz/img/interval-edo.jpg
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0