Autor Zpráva
Marek Janů
Profil
Ahoj, prosím Vás o postřehy vztahující se ke stránkám na uvedené adrese. Především však na http://www.zdarskefarnosti.cz/indexprokop.aspx

Je to web jedné římskokatolické farnosti.

Prosím o jakékoli tipy na vylepšení, o chyby, které tam jsou apod. Jak na vás ten web působí? (Já ho mám už docela okoukaný, takže to nemohu hodnotit, jak se tam orientujete?)

Předem děkuji.
Matty
Profil
Marek Janů
-Nevalidní
-Ten kód celkem hrůza. CSS dej do externího souboru.
-<h2 style="padding:10px 0 0 170px;"><font color="#ffefc2">Svatý Prokop</font></h2> - Dosti divné řešení.
-Nesnaž se psát podle XHTML.
Taps
Profil
Marek Janů
1) chtělo by to výraznější hover efekt
2) title je stále stejný
3) pozadí bych nastavil background-attachment:fixed
4) písmo v hlavičce není čitelné
5) zkoušel jsem změnu velikosti písma, písmo se mi změnilo i v levém menu, avšak už se mi nepodařilo jej dát do původní velikosti
6) u obrázků chybí nastavený alt
7) takové značky jsou podle mě v kodu zbytečné &nbsp;&nbsp;&nbsp;
8) tento zápis by mohl být klidne v externím css <div style="float:right; width:250px; height:90px; text-align:right;">
9) trošku lépe bych zvýraznil patičku webu
10) u času ti chybí označení hod.
11) zkus vypustit tabulky
12) to datum vydání bych spíše umístil pod nadpis článku
13) texty u článků by bylo možná lepší zarovnat do blogu
14) k tomu přečtení článků, když si rozkliknu článek a u něj několikrát po sobě dám F5 tak se čísla postupně navýšší možná by to bylo dobré ošetřit tak aby se číslo přičetlo pouze po kliknutí na nadpis
15) co se týče fotogalerie, tak tam bych použil lightbox
16) nebylo by špatné udělat číslování aby se na stránce zobrazovalo např.5 článků a poté by si uživatel mohl listovat, protože tak když se tam zobrazují všechny články tak se web roztahuje a pak zanikají pravý a levý sloupeček
Nox
Profil
Zdravím
na úvod musím říct, že mě vizuální stránka v podstatě pozitivně překvapila (až na hlavičku), tyto instituce většinou nemívají moc dobré stránky, líbí se mi předěvším menu a fotografie pod hlavičkou, ikdyž pozadí se mi taky moc nelíbí, stejně tak předchod dole vlevo pod menu

1) V Opeře (9.27) je web docela rozsypaný
2) V menu není žádný hover
3) Hlavička (oranžový pruh) je hrozná, jediné co v ní je je lens-efekt, což pokud nepoužije profesionál, tak z toho ve 100% vyjde trapnost, mělo by se to používat jen výjimečně a decentně...zrovna v ní by mohla být fotografie té farnosti případně další křesťanské motivy
4) Buňky tabulky Bohoslužby by mohly mít definovaný nějaký padding
5) Dal bych určitě větší mezery mezi jednotlivé články uprostřed webu
6) Patičku bych vycentroval
7) Chválím decentní umístění toplistu, když už tam je
8) Kód: <ul> => <menu> pro menu, je tam až až divů, ale čekal sem, že to bude horší
...kde to jde by jsi třeba mohl použít <p> místo <div>, je to sémantičtější
9) Není klikací hlavička, jen název vlevo
10) Trochu mě mrzí, že všechny sekce v podstatě vypadají stejně, chtělo by to nějak odlišit vizuální úpravou, obrázkem, nebo něco...

Celkově bych řekl, že je to takový průměr (co se týče veškerých stránek), ani vyložené skvělé, ani vyloženě špatné

Ad přehlednost si myslím, že je dobrá, je to poměrně přehledné
imploder
Profil
Nox
ten lens efekt v hlavičce má asi připomínat slunce na té fotce s cestou, vypadá to skoro stejně
imploder
Profil
v Opeře to opravdu není vycentrované
Tomashek
Profil
celkově se mi web líbí, jen bych udělal hover menu: změnu barvy po najetí
Maribor
Profil *
Srabci kostelnicky mazete pravdu co?no na vas je Jezis fakt pysny!procpak jste tam muj prispevek pane mckay neponechal vzdyt jste mohli mit alespon nejake vzruso na tech nudnych strankach.Jsem ze Zdaru a vetsinu z vas znam,zname se.
bohyn
Profil
Marek Janů:
Pro externí odkazy bych doporučil použít target="_BLANK" nebo nic viz JPW. Teď se vše otevírá do jednoho okna "new"

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0