Autor Zpráva
Lhasa
Profil
Ohodnoťte:

http://blog.alhasa.cz

http://www.alhasa.cz
Ghosting
Profil
http://blog.alhasa.cz/
- Tabulkový layout (td tr td tr .... to je jak ve vláčku, když jedu ze [url=http://blog.alhasa.cz/index.php?option=com_content&view=article&i d=59 &catid=34&Itemid=53]školy domů[/url] (btw: Jezdím po stejné trati). Ale chápu že ho produkuje Joomla.
- V menu je moc ujetý hover

Jinak si myslím že je to pěkné.


http://www.alhasa.cz
- Taktéž tabulkový layout

Opět vcelku vkusné a pěkné.
Miloš
Profil
blog.alhasa.cz
1) potvrzuju ujetost hoveru; daná položka se totiž zvětší i na výšku, takže se při přejíždění ten seznam pod myší vlní v bocích jak barová tanečnice u tyče. Když už nic jiného, považuji za nezbytné statickému stavu rezervovat stejnou výšku, jakou má hover – hover jednoho prvku nikdy nesmí ovlivnit vykreslování svého okolí (ne, zákon na to není, ale zdravý rozum snad stačí).

2) Naopak hover v pravém sloupci (text-decoration:none) mi připadá nedostatečný – alespoň mírná změna barvy textu či pozadí by neškodila.

3) Klikatelnost loga (či spíš nadpisu) bych rozšířil na celou hlavičku.

4) Sobota 03. Květen 2008, 11:02:56 je zbytečný údaj, obzvlášť když už je 11.16.

5) Náhledy jsou datově přiliš velké a stránka kvůli nim kyne – 275 kB není sice vysloveně tragedie, ale pokud bys to dokázal srazit pod 100, vůbec by to nebylo špatné.
Třeba pro srovnání – náhled hurka2.jpg zabírá nesmyslných 51 kB. Po doostření, vyhození zbytečných EXIF (to má smysl snad u velké fotky, ale určite ne u náhledu) a uložení v 80% kvalitě se náhled smrsknul pod 10 kB:



6) Sloupce jsou na sebe nehezky nalepené.

7) Vyhledávací políčko má v sobě slovo hledat, ale nadepsáno je search. Pro angličtinu na jinak českých stránkách nevidím sebemenší důvod, vypadá to hloupě. Přitom třeba na stránce s fotogalerií (hledání je prozměnu vlevo) to česky je (nadpis vyhledat a v políčku hledaný text; taky by se to mohlo nějak ujednotit)
Za velký prohřešek v obou případšch ale považuji absenci odesilacího tlačítka. Řada BFU si s tím nebude vědět rady.

8) Bez obrázků se ztratí nadpis Weblog Apsa Blog; stačilo by nadpisu přidat tmavou barvu na pozadí – když se nenačte obrázek, bude pak nadpis viodět.

9) S vypnutými styly hodně nepřehledné.


Doplňuji:
10) Zvětšování textu v IE je divné – zvětšují se nadpisy a navigace, ale text jako takový se ani nehne; to je hloupé. Zvětšovat by se měly dát všechny texty, což znamená font-size neurčovat v pt, px a podobných jednotkách.
Miloš
Profil
www.alhasa.cz
Hned na úvod mě zmátl rozcestník; Opera často malá písmenka zobrazuje jako větší; v každém případě by rozcestník měl změnu textu unést bez úhony; a nedá se to řešit tak, že u problematického místa zvětšení zakážu, bo to funguje stejně jen v IE; 35 % návštěvníkům s geckem se to rozpadne po prvním zvětšovacím kroku:


Krom toho je klikatelné i slovo menu, což je imho pitomost. Buď flash, nebo HTML, ale menu? To je co? Jiná verze? (Jistě, když se podívám do statusbaru, tak vidím, že html, ale zbytečně to návštěvníka znejistí; krom toho bfu se do statusbaru nepodívá).

Řešení: slovo vstupte nebude odkaz a jednotlivé položky svázat pevnými mezerami, neboli HTML VERZE FLASH VERZE, aby každá zůstala pohromadě i při zvětšeném textu.


Flash verzi hodnotit nebudu. Jakmile totiž začne stránka vydávat zvuky, aniž by o to nebyla žádána (výjimkou jsou on-line televize a rádia, kde se to předpokládá), sevře se mi žaludek a zároveň se objeví touha vytetovat autorovi stránek jednu pěstí mezi oči. Mám-li se vyjádřit slušně, tak: nikdy nenuť návštěvníkovi k poslechu něco, co nechce poslouchat. Třeba už sám poslouchá něco jiného, třeba v té místnosti někdo spí, třeba je v kanceláři s šéfem za zády…
Zvuky by vždy měly být ve výchozím stavu vypnuté a mělo by být pouze na návštěvníkovi, zda je zapne.


HTML verze:
— Návštěvy a anketa jsou mor, který se šíří amatérskými weby. Pokud jde o návštěvnost, pochybuju, že podstatnou část návštěvníků budou zajímat; neber si to osobně, ale kdykoli potkám na stránkách počítadlo, řeknu si buď „zas další blbeček“, nebo (pokud k tomu člověku mám určitý respekt) „má toho zapotřebí?“ (Těch druhých je ale velice málo; myslím těch z nich, co mají na stránkách počítadlo).
A ta anketa? Jakou má pro tebe vypovídací hodnotu? CHci říct – jaké důsledky z ní vyvodíš? Ta anketa je tam podle mě proto, žes ji viděl na jiných stránkách a myslíš si, že je dobré ji tam mít, případně proto, že nevíš, čím stránku zaplnit. Nesnaž se ale uvěřit tomu, že je tam kvůli nějakému „výzkumu veřejného mínění“ – něco jiného je, když sis nechal své stránky hodnotit na diskuse.jakpsatweb, protože tady uslyšíš nejen líbí/nelíbí, ale dostaneš konkrétní připomínky, co je/není dobré. Oproti tomu vypovídací hodnota takové ankety se blíží nepoužitelnosti.

— Jak poznat odkaz? Některé jsou podtržené, některé ne. Ujednoť to; pokud ti to nebude činit násilí, tak (vyjma menu) podtrhej všechny odkazy. Je to pro návštěvníka nejpřehlednější a nejjednoznačnější řešení.

— Rolující text je další z „obtěžovátek slušného návštěvníka“, poněvadž na sebe (svým pohybem) neustále strhává pozornost

— Sloupce jsou od sebe při větším rozlišení nehezky daleko; pouvažoval bych o max-width.
machu
Profil
mně se líbí to počitadlo na tom blogu mohl by jsi mi napsat kde jsi to sehnal ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0