Autor Zpráva
p0děs
Profil *
Buďte zdrávi,
rád bych si vyslechl krititku Vás, profesionálů na svůj osobní zápisník.

Najdete ho na adrese http://podes.meidl.cz

Díky moc. S přáním hezkého večera, Tomáš Potěšil.
Mistr
Profil
p0děs
rád bych si vyslechl krititku Vás, profesionálů na svůj osobní zápisník
Ač nejsem profesionál, přesto napíši několik poznámek. Věřím, že zmíněný handicap nebude až takovým problémem.
(1) Nevýrazná hlavička. Prakticky není vidět.
(2) V pravém sloupečku je velmi vizuelně podobná část Kategorie článků a Tagy. Přitom se ale každá chová naprosto jinak. První je výpis odkazů, druhá pouhý výpis klíčových slov.
(3) Zvětši si políčko Vyber adresáta vzkazu ve stránce Napište vzkaz. Krom toho: Musí tam být?
(4) V menu bych ukázal, do které jeho položky patří právě prohlížená stránka.
(5) Chválím klikací logo.
(6) Na můj vkus příliš častý výskyt grafických smajlíků.
(7) Oprav si odkazy. Například ve stránce Nejpoužívanější věc u počítače (II.) vede odkaz Jsou to reproduktory o kterých jsem již psal. na již neexistující stránku.
p0děs
Profil *
Mistr
(1) Toho jsem si vědom, nehodlám to ale měnit.
(2) Tagy se chystám zrušit, jen co bude víc času.
(3) To políčko tam být musí, já ten RS nevymýšlel ;)
(4) Nepochopil jsem.
(5) :)
(6) Vím, v poslední době je používám nějak mnoho. Nejsi jediný, kdo mi to psal :)
(7) Díky. Chybu opravím.

Díky za kritiku ;)
machu
Profil
(4) pro méně chápavé to znamena, že když klikeš v menu na odkaz komentáře, tak ti to poličko v menu zůstane nějak zvýrazněné, aby návštěvník věděl v jakém odkazu z menu se nachází. Už víš o co jde ?
Railbot
Profil
p0děs
3) nemusí, stačí navštívit diskusní fórum RS2, téma o tom, jak to pole dát do pryč jsem tam kdysi zahlédl
Lexter
Profil
Prosím o line-height aspoň na 18, klidně může být i víc.
Inpocasi
Profil
Nechápu proč je záhlaví tak nevýrazné. Podle záhlaví by si ten tvůj blog lidé mohli zapamatovat (ale takhle jak to tam je, si ho nezapamatují).

Šetři smajlíkama :-)
p0děs
Profil *
machu
Pochopeno. Pro mě zbytečné, pro návštěvníky nevím.

Railbot
Nevidím důvod, proč ho dávat pryč ;)

Lexter
Uvidím,

Inpocasi
Nevýrazné je tak proto, protože jsem ho tak nevýrazné chtěl ;) Jestli si můj blog lidé zapamatují, či nikoli, nechám na nich ;)

Díky za kritiku, chlapi.
panther
Profil
p0děs
machu
Pochopeno. Pro mě zbytečné, pro návštěvníky nevím.

Pro tebe je to možná zbytečné z důvodu, že víš, co kde na svých stránkách najdeš a kde se aktuálně nacházíš.
To však neplatí pro návštěvníka, který je u tebe poprvé. Vygooglí nějaký článek u tebe, ale nebude vědět, v jaké sekci se nachází, takže si nebude moci dohledat třeba tématicky podobný nebo říci kamarádovi, že našel ten a ten článek tam a tam..

Radil bych tam nějakou aktivní položku udělat. Tobě to neublíží a návštěvníkům jen pomůže ;o)
Railbot
Profil
p0děs
Psal jsi, že tam být musí, že je to kvůli RS, tak jen jsem kontroval, že to pravda není. O důvodu se nebavíme.
p0děs
Profil *
panther
U těch kategorií by to bylo asi složitější a možná by to ani nešlo. Nevím, v PHP se nevyznám :(
panther
Profil
p0děs
U těch kategorií by to bylo asi složitější a možná by to ani nešlo. Nevím, v PHP se nevyznám :(
nevidím důvod, proč by to nemělo jít :o). Budu na nějakém (jedno jakém) článku z archivu, bude svítit archiv. Budu na stránce "odkazy", budou aktuální odkazy. Nic těžkého v tom nevidím..
p0děs
Profil *
panther
Aha, už jsem to pochopil lépe ;) No, třeba se k tomu někdy dostanu, každopádně díky.
panther
Profil
p0děs
rádo se stalo.. :o)

No, třeba se k tomu někdy dostanu
nemusí to být až někdy, tolik času ti to skutečně nezabere..
p0děs
Profil *
panther
Když já si u toho archivu nejsem jist, jak bych to provedl. U toho archivu bych řekl, že to bude složitější :(
panther
Profil
p0děs
a proč myslíš? Pokud budeš na archivní články mít adresu třeba http://podes.meidl.cz/archiv/clanek-ktery-je-z-archivu, tak všechny stránky, které budou v archívu budou mít aktivní archív v menu
p0děs
Profil *
panther
Asi jsem hňup, ale nechápu :(
vertigo4
Profil
panther
myslím, že p0děs má spíš na mysli samotné provedení v php...
panther
Profil
vertigo4
aha, to mě nenapadlo :o)
Nejsem si jist, ale myslím, že by šlo získávat do proměnné hodnotu URL (tuším, že na to je přímo proměnná) a zkoumat, kdy tam bude ten archiv.
Osobně PHP moc nevedu, tak bych to (asi trochu prasácky) zkoušel funkcí substr, kdy je na pozici té a té obsaženo heslo archiv. Pokud ano, bude to označeno jako aktuální položka, pokud ne, bude něco jiného (if .. else).

Každopádně tohle už by bylo spíše do sekce PHP, tam bude asi víc lidí, kteří budou schopni poradit.
vertigo4
Profil
p0děs
možná by ti mohlo pomoci tohle:
http://codex.wordpress.org/Dynamic_Menu_Highlighting#Method_Two:_With_ CSS_In_One_Document
p0děs
Profil *
vertigo4
No, pomohlo by, kdybych tam tom byl lépe s angličtinou :-D
vertigo4
Profil
p0děs
No můžeš využít nového google translatoru ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0