« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Pavel Krupica
Profil *
www.jaroslavkrupica.cz - vlevo nahoře bude logo až ho seženu na obrázku a fotky budou časem jiny. Jinak je web hotovej, co by ste mi doporučili změnit či upravit?
DJ Miky
Profil
Snad jen, že takto už se weby několik let nedělají…

Ve Firefoxu to je rozházené a mohl bys aspoň definovat nějaké jiné písmo než základní Times.
Miloš
Profil
To si děláš legraci, ne? Nechci být hnusný, ale tohle nejsou stránky, do není design.
To je jen po monitoru rozlezlý text na nehezkém a znečitelňujícím pozadí.

A toto:
Tento web je optimalizováno pro IE verze 6, rozlišení 1440:900
je totéž jako říct:
Jsem lempl a je mi úplně jedno, jak se vám to zobrazí; když nemáte jespr(*), tak si polibte…

Je pravda, že třeba moje první stránky byly frameset-hnus, ale na tohle kam se hrabu.
To nejde hodnotit.
Je možné, že nemáš cit pro grafiku, takových je nás víc; když nemáš na to, aby ti ji někdo navrhnul, sáhni po nějaké šabloně, je jich dost free, výtvarně o tisíce procent lepších.


(*)Jespr = Jediný Správný Prohlížeč
TSD
Profil
web zřejmě není optimalizován pro operu
http://dancanvlk.ic.cz/pics/krupica.jpg
Miloš
Profil
TSD
Ve FF to samé. A zřejmě si musíš změnit rozlišení, pro které je to „optimalizované“.
vertigo4
Profil
Pavel Krupica
určitě je to všechno napozicované...
nejvíce mě dostalo to pozadí, které 3031x1791 pixelů... přitom stačí udělat malý obdélník a ten opakovat...

To snad ani nemá cenu hodnotit... to bych tu strávil u toho celou noc.
Pavel Krupica
Profil *
Dj Miky: s firefoxem to vim, pravda je že o firefoxu vim, ale netušim jak to řešit, a nikomu to zatim nevadilo tak o ani řešit nebudu
Miloš: to rozlišení s nim je vytvářim, jinak to funguje i při nižších to je pravda že bych tam měl připsat, nevim co má bejt jespr, jinak původně sem dělal se šablonou, ale postupnejma úpravama se v tom prakticky vytratila, v Opeře a Mozille to dělá to samy
vertigo: něco tam bude pozicovanyho

dobrá upravil sem spodní řádek, jinak ten malý obdelník kopírovat, jako myslíš aby se tam opakoval čtvereček třeba 5x5? To netušim jak udělat a ani si to moc neumim představit

A co máte proti Times new roman? Čitelny je perfektně.
Pavel Krupica
Profil *
a ještě detail s tim citem pro grafiku myslíte co? Ještě řešim něco kolem toho pozadí o sekci vedle...
Railbot
Profil
Firma byla založena v roce 1992...
...a také má z tohoto roku své stránky. Co naplat, je rok 2008 a podobné hrůzy jsou dávno pryč. Nebylo by lepší porozhlédnout se kdekoliv jinde a podívat se, jak má web vypadat? Nechci být extrémní, ale i drtivá většina začátečických věci, které se tu objeví k hodnocení, jsou oproti tomuto mnohem dál.
Pavel Krupica
Profil *
A jak se ty weby dělaj? tohle sou rámy z návodu na jakpsatweb...
Miloš
Profil
Pavel Krupica
nevim co má bejt jespr, protože jsi nepřečetl celý můj příspěvek – vysvětluju to v hvězdičce pod čarou. Jespr = Jediný Správný Prohlížeč

s tim citem pro grafiku myslíte co
že je to hodně ošklivé; a jestliže ti to připadá docela dobré, pak ti chybí buď cit pro grafiku, nebo soudnost, případně obojí.

co máte proti Times new roman? Čitelny je perfektně.
na papíře ano, ale na monitoru je většinou vhodnější zvolit nějakou bazpatkovou klasiku.
Nejradši to píšu takhle:
body: {font-family: "DejaVu Sans", Verdana, sans-serif;}

A ještě bych dodal – NIKDY nepodtrhávej to, co není odkaz.
Pavel Krupica
Profil *
Railbot: většinu těch věcí sem dělal pomocí jakpsát web, zbytek tady z diskuze, takže mě docela překvapujete, pro vzhled stránek sem prohlížel pár stránek, ale přecijen nevim co bych tam vymejšlel, fakt mě nic nenapadá a snad jedná rada ktery fakt vim o co jde, a to je typ písma. Proto vzhledem ke kritice budu velice rád za každou konkrétní radu, upozorňuji že já sám nemohu změnit žádné texty.
Millos
Profil
heh ramy. uci sa kazdy, ale asi nie tak na ostro ze hned web firmy
Railbot
Profil
Pavel Krupica
Pokud je firma skutečná, tak doporučuji ten web ihned stáhnout pryč, protože je to velká ostuda. Následně pročíst jakpsatweb, zapomenout na rámy a v nejlepším případě použít nějakou existující šablonu. To bude v tomto případě nejlepší. Doporučit mohu šablony z tohoto zdroje.
Pavel Krupica
Profil *
Millos takhle, me je 15 a je to jedinej web kterej delam
Pavel Krupica
Profil *
millos a jak bys teda dneska delal menu?
Pavel Krupica
Profil *
proč se nemá podtrhávat co nejni odkaz, když je to v nadpisu? Neberte mě za natvrdlyho, tímhle ptaním se člověk naučí nejvíc...
vertigo4
Profil
doporučuji ten web ihned stáhnout pryč, protože je to velká ostuda.
S tím souhlasím... Raději bych web úplně zrušil, protože takto vyhlížející web může firmu poškodit...

proč se nemá podtrhávat co nejni odkaz
Protože lidi jsou na webu zvyklí, že odkazy bývají podtržené... proto když vidí něco podtrženého, tak automaticky myslí, že to ten podtržený výraz značí odkaz, který někam směřuje...

Ještě, že ti je 15... jsem myslel že jsi 30letej podnikatel co plachtí web... :)
TSD
Profil
Pavel Krupica
Ještě komentář. Jestli máš pocit, že Railbot je k tobě moc kritický, tak tě můžu informovat, že takhle vstřícného jsem ho snad ještě neviděl.
Pavel Krupica
Profil *
Railbot - to nehrozí, jakpsatweb sem docela aji pročital, snažil sem se vycházet z toho co sem znal oddřív nebo mi někdo poradil nebo se zdálo jednodušší.
Pavel Krupica
Profil *
Takhle, v IT ani nejdu studovat, takže jediná šance pro mě jak se to naučit je hrat si s tim sám a ne dopisovat šablony, přitom u toho nepřemejšlim. Takže beru rady typu to uprav tak to tak, rady typu stáhni to posíláte zbytečně...
Pavel Krupica
Profil *
tak sem ještě upravil to pozadí...
Railbot
Profil
Ještě dodatek. Nevím jestli jsem byl tak ospalý nebo vidím špatně stále, ale žádné rámy tam nejsou. Vidím tam několikrát <html>, <body>, ale po frameset atd. ani stopy. Pavle, že ty ses nenaučil ani ty rámy...to je špatné. Smazat a znovu podle nějakého návodu.
TSD
Profil
Pavel Krupica
Pozadí není to nejhorší zlo. Ale pořád má 1,6 MB (1580781 bajtů), je to macek. Zmenši to na dvacetinu a jedna chyba bude odstraněna.
Miloš
Profil
Pavel Krupica
Nemůžu se na to koukat – udělal jsem maketu úvodní stránky; vyšel jsem z barev tvého pozadí a z toho, že máš menu vlevo.
Ani můj výtvor není z grafického hlediska žádná perla (jsem si toho vědom), ale i tak mi přijde nesrovnatelně lepší.
A hlavně si prostuduj kód.

Stránku najdeš na adrese http://kesolim.sweb.cz/TMP/krupice/
CSS na adrese http://kesolim.sweb.cz/TMP/krupice/styl.css
pozadí na adrese http://kesolim.sweb.cz/TMP/krupice/pozadi.png
Měsíček
Profil
Trochu se ti to rozjíždí Miloši do pravé strany (IE7), mohl by jsi celý ten úsek zmenšit.
Zdeněk Košťál
Profil
Pavel Krupica
Mrkni se sem, tady najdeš moderní a pěkné weby. Pokud necítíš mezi tvým dílem a těmito weby propastný rozdíl, pak doporučuji zaplatit si profesionála nebo se to naučit znovu a pořádně od základů.
Pavel Krupica
Profil *
Railbot, tak je možny že si pletu pojmy původně to bylo kopirovany z jakpsatweb, a možná upraveny šířky sloupců, pozadí sem večer zmenšil na něco kolem půl mega, nevim jak to udělat jinak než jako jeden obrázek a nechci aby byly bílé okraje, Miloš díky určo si to projdu. a berte v potaz že spíš vymejšlím rozložení prvků apod, texty a barvy si vybírá majitel. Ty šablony sou hezky a sou tam jasny velky rozdíle, jenže tam je mnohem víc prvků, kdyby bylo o čem se rozepsat tak to tam bude, ale co tam ještě s tim dělat. Jdu se pokusit ještě něco poštelovat a prostudovat web od miloša.
shaggy
Profil
a nechci aby byly bílé okraje
ale to sa dá riešiť aj jednoduchšie. Na druhej strane - nemáš tam biele okraje, ale myslím že výsledok tiež nie je najlepší.
Pozri si sám obrázok, takto to vidím ja - http://img255.imageshack.us/img255/4909/krupicasm3.jpg

edit: aby som odpovedal na tvoju otázku, čo zmeniť - VŠETKO!
Môj otec je stavebný inžinier. Ak by hľadal stavebnú firmu a prišiel na tvoju stránku, povedal by som mu, aby ani len neuvažoval nad touto firmou.
Pretože firma, ktorá si nemôže dovoliť profesionálne stránky asi nemá dosť peňazí = nemá zákazníkov = nie je kvalitná.

To je rovnaké, ako keby som si ja chcel postaviť svojpomocne dom. Neviem to, nevyznám sa do toho. Ak by to malo byť sídlo mojej firmy, určite by som to dal urobiť profesionálovi ;-)
Pavel Krupica
Profil *
shaggy, v jakym si to měl rozlišení? ikdyž to v otevřu v mozile tak se mi to pozadí tak nezmrví...
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0