« 1 2 3 »
Autor Zpráva
shaggy
Profil
Pavel Krupica
pozadie sa ti opakuje, normálny jav, rozlíšenie mám 1680x1050 (22" monitor).
Pavel Krupica
Profil *
ten tvůj otec, má firmu, popř její web?
Pavel Krupica
Profil *
včera sem to rozlišení pozadí zmenšil na 1500x1200 (zhruba), kvůli velikosti a hned to dělá paseku.
Pavel Krupica
Profil *
No, občas sem se dozvěděl něco zajmavyho, c čeho si vezmu určo příklad, jinak já už to tu zatim nebudu řešti, prvně dořešim fotky, a některy graficky prvky... Pak se znovu ozvu, díky zdar...
shaggy
Profil
Pavel Krupica
nie, nemá firmu (čiže ani web). Ale ak chceš príklad, tu sú prvé tri slovenské firmy čo som našiel vo vyhľadávači:
http://www.kango.sk/
http://sasmos.sk/
http://www.molda.sk/

nie sú to ukážky toho najlepšieho, čo sa dá urobiť, ale presne takéto niečo by si mohol mať aj ty. Nie je to škaredé a nikoho to neurazí.

A to pozadie môže mať aj menej ako 1500x1200 - ide o o to, aby si to urobil logicky (pozadie sa zvykne opakovať, len musí na seba nadväzovať). A aj 500kB pozadie je neskutočne veľké.
Miloš
Profil
Měsíček
Trochu se ti to rozjíždí Miloši do pravé strany (IE7), mohl by jsi celý ten úsek zmenšit.
<ot>Mohl by nejsem, protože mohl bych.</ot>
Co se rozjíždí? Koukal jsem na to ve FF/Opeře/IE6/IE7 a ničeho neobvyklého jsem si nepovšimnul.
Jestli ti to připadá moc široké (width: 960px;), tak za normálních okolností bych místo width použil max-width, ale nechtělo se mi to v tu pozdní noční hodinu ladit pro IE6
studNa
Profil *
www.oswd.org
www.freecsstemplates.org
www.freewebtemplates.com
zkus upravit* nějakou šablonu .. snad ti to pomůže ..

*nemyslím zničit!
Hans225
Profil *
www.oswd.org
www.freecsstemplates.org
www.freewebtemplates.com
zkus upravit* nějakou šablonu .. snad ti to pomůže ..

*nemyslím zničit!


přesně tak, vyber si šablonu která se ti líbí hoď si tam svůj text a je to - máš pěknej web jednoduše a rychle
Měsíček
Profil
"přesně tak, vyber si šablonu která se ti líbí hoď si tam svůj text a je to - máš pěknej web jednoduše a rychle"

... a nikdy se nic nenaučíš ... (zapomněl jsi doplnit).
Millos
Profil
Pavel Krupica
Kazdy ti tu povie ze ramy sa uz nepouzivaju hodnu dobu, a ako urobit menu to sa urcite docitas na tomto webe, hlavne sa sustred na sekciu CSS
Pavel Krupica
Profil *
shagy, ten druhej projek se mi líbí, jinak naše firma má ale 5-6 zaměstnanců, nic velkyho.
A děkuji měsíčkovi, totiž já to takhle řešim protože mě IT baví a chtěl bych to umět ale studuju stavárnu takže se to nikdy jinak než takhle nejspíš ani učit nebudu, proto a to už sem psal šabloni si narvěte někam.
vertigo4
Profil
Pavel Krupica
Nic ti nebrání si dělat a zkoušet vlastní weby, zlepšovat se atd... pokud se však jedná o firmu, doporučil bych ti opravdu šablonu...
Millos
Profil
vertigo4
suhlasim
Pavel Krupica
Profil *
takhle záhlaví sem upravil, pozadí skusim s majitelem vyjednat nějáky jiny, a v jakym programu se daj rozumně upravit fotky? nahrát fotku která má 8 mPx je asi trochu blby... fotky chci taky zdůvodu kvality změnit.
Pavel Krupica
Profil *
millos kdyz sem resil levy menu tak sem z infa na jakpsatweb původně sem nevěděl tak sem kontaktoval nějákyho programátora kterej mi řekl že to je nejjednoduší možnost, a já osobně nevím co je na ní špatného, popř. jakou variantu by jste mi doporučili (menu na jakpsatweb, sem přečetl asi 20x než sem se do toho pustil)
Pavel Krupica
Profil *
ale když to člověk vezme kolem a kolem tak základní informace tam sou, přehledny bych řek že to taky bude, a uvidíme pokecam s majitelem firmy a navrhnu mu něco ve stylu toho sasmos...
Mistr
Profil
Pavel Krupica
v jakym programu se daj rozumně upravit fotky
http://www.irfanview.cz/
Jan Breckl
Profil
Trochu se více prodat. Je to dost strohé a moc mě to nezaujalo. Upravit nabídku a reference. Dej si s tím víc práce.
Pavel Krupica
Profil *
ján Breckl já u toho ležim dost, ale problém je že obsah si určuje majitel, já to jen skládam... irfanview znam.
Miloš
Profil
Pavel Krupica
obsah si určuje majitel,
A on si určuje i formu? Opravdu je ta grafická ohavnost jeho vlastní představou?
Vypadá to jak hodně amatérský web před deseti lety; v současnosti je to přinejmenším diletantské jak sviň (o kódu se snad ani nemá cenu vyjadřovat).
Pavel Krupica
Profil *
pozadí jdu teď řešit, rámy kolem toho napište nám řešim v jiny sekci, text a nadpise, ty už sou dobry. Kód neřeš pokud mi nechceš přímo poradit, sem rád že to dělá co chci...
Pavel Krupica
Profil *
kdyžtak jaky pozadí by ste mi doporučili vy?
TSD
Profil
Pavel Krupica
Tvůj problém je, žes nepochopil, jak moc je to všechno špatně. Není to o tom, že tam je pár chyb, ty je opravíš a bude to v pořádku. Pochop, že tvoje suverénní reakce nejsou úplně na místě. Kdyby tohle chtěl opravovat někdo jen trochu zkušený, tak to udělá tak, že vytvoří nový web a zkopíruje do něj čistě jen obsah, kterého je tam asi 15 řádků textu.

Už ti tady někdo doporučil, ať na to použiješ nějakou šablonu. Miloš ti dokonce spíchnul něco, co ti dal k použití. Máš nějaký důvod se bránit něčemu, co funguje? Šablony nejsou o tom, že musí zůstat jak jsou. Design si můžeš přizpůsobit a když se v tom budeš vrtat a uvidíš, co ti to dělá v prohlížečích, tak se jednak něco naučíš a jednak budeš mít použitelný výsledek. Z toho tvého výtvoru použitelný výsledek neuděláš jiným způsobem, než že to smažeš a začneš od začátku, ať už ze šablony, nebo nějakým teoretickým studiem.
Miloš
Profil
Pavel Krupica
Kód neřeš pokud mi nechceš přímo poradit
To není kód, ale slepenec, který drží pohromadě jen silou vůle. Schválně jsem si dal tu práci a popsal nejzávažnější prohřešky tak, jak po sobě následují:

1) Chybí kódování češtiny.
2) Chybí <body> (nemusí být chyba, ale viz dále).
3) Tabulky pro netabulková data.
4) Neuzavřené <span>y, zbytečné absolutní pozicování (to platí i na dalších místech)
5) Opět <html> – patří jen na začátek, nesmí se vyskytovat znova, nemá tam co dělat
6) Opět <head> – taktéž tam už nemá co dělat, ale konečně kódování češtiny
7) <h1><font size="3"> není vysloveně chyba, ale velikost textu je pohodlnější upravovat pomocí css. Z hlediska sémantiky je to ale paskvil, protože si nedovedu představit text Napište nám jako hlavní (nejdůležitější) nadpis na stránce.
8) <meta … charset… – jednak už to tam jednou je, druhak v <body> to nemá co dělat.
9) <style> patří do <head>, v <body> nemá co dělat.
10) Tady ukončuješ nějaký </span> který? <span> je řádkový prvek a nesmí (ani nemůže) obsahovat bloky.
11) </body></html> – uprostřed kódu? To patří až na konec.
12) <body … = kravina, do HTML souboru smíš dát jen jedno <body> – jedno tělo. Ty taky nemáš tři těla
13) <BODY> – už zase?
14) <H1> – kolik hlavních nadpisů na té stránce máš?
15) <h2>Stavební a obchodní firma</h2> je podnadpisem nadpisu <h1>Jaroslav Krupica</h1>?
16) <FONT SIZE="10" – krom toho, že velikost písma patří do css (viz výše), ta ani taková velikost neexistuje; když už <font size, tak maximálně 7
17) <P><font size="5"> … </P></font> – křížení tagů, nepřípustné. To je jako bys napsal rovnici 7+[2×(6-3]+1)=



A netvrď mi, že nechci přímo poradit – viz odkazy z mého předchozího příspěvku.
Pavel Krupica
Profil *
ale na něco takovyho sem čekal...
Pavel Krupica
Profil *
1) snad opraveno
2) snad opraveno
3) ale jak to jinak udělat
4) snad uzavřeno, co je špatnyho na absolutním pozicování?
5) odstraněno
6) nevim kde
7) opraveno na H3, v css nevim jak...
8) meta sem vždy odněkud skopíroval takže netušim jak to funguje
9) jestli teda myslime to sami tak jde o tag kterej ma zařidít pozadí u prvku u kteryho je napsanej, takže něják taky nevim jak to udělat jinak
10) co znamená řádkovej prvek? jako nepárovy? když to ukončuje to pozicování ne?
11), 12), 13) pokud sem se nepřehlídl tak vymazáno
14) teď už jeden
15) jo
16) změněno na 7, co css si pročtu....
17) opraveno

tak, pohral sem si zatim pouze se stránkou index, pokud možno prosím o opětovnou kontrolu a vysvětlení nejasností, css si zjistim z jakpsatweb
Pavel Krupica
Profil *
TSD, původní podoba byla dle šablony, k tomuhle sem se propracoval až ale třema měsícma hraní, někde jsi psal proč se bránit něčemu co funguje tak pak teda vyvstává otázka co se vám nezdá, neboť ten web funguje.
Miloš
Profil
Pavel Krupica
3) Jak to udělat? Pomocí CSS (učit se…)
4) Pro takovéhle rozvržení je zbytečné.
7) „Opravení na <h3>“ taky není úplně to pravé – představ si hierarchii nadpisů h1–h6 – vždy by měla být jasná hierarchie – co je čeho podnadpis. Vřele doporučuji tvé pozornosti (i z dalších důvodů) k samostudiu http://www.semantika.name/
8) Všechny <meta tagy patří do sekce <head>. Pokud jde o kódování, vypadá zpravidla takhle:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=KÓDOVÁNÍ"> (kdy je českým kódováním windows-1250, iso-8859-2 a utf-8).
TSD
Profil
Pavel Krupica
ten web funguje: Ano, jsou to čtyři stránky, přepínání mezi nimi funguje. Dobrá.
Miloš
Profil
A ještě ad 10. bod – ten jsem přehlédl:
Blokový prvek je například odstavec (<p>), blok (<div>), nadpisy (h1 až h6) a poznáš je mj. podle toho, že vyvolají odřádkování (pozor, <br> není blok) a mohou obsahovat jiné prvky (řádkové, ale třeba <div> i další blokové).
Pokud dáš bloku pozadí, uvidíš ho jako obdélník (resp. čtverec).

Řádkové prvky jsou prvky, které se nacházejí uprostřed nějakého bloku a nemají pavně danéí umístění – například <strong>takto označený text</strong> se v rámci odstavce může nacházet na konci řádku, na začátku řádku, na více řádcích – v závislosti na velikosti písma (a dalších faktorech).

Do řádkových prvků proto není možné uzavírat bloky.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0