Autor Zpráva
Kalby
tak jsem predelaval stary design stranek, a trochu logo, jinak snazil jsem se hlavne o jednoduchost, nemam to zatim okouknuty v IE6, tak kdo ma prosim komenty, jinak to snad bude ok diky vsem

edit: jo a jeste link co :D

http://www.podlahy-klas.cz
TSD
- při přepínání menu se vtipně skrývá a zobrazuje IČO :) btw Mistr by ti určitě napsal, že správná zkratka je IČ
- náhledy obrázků zmenšuješ pomocí html, ve skutečnosti mají některé i 800x600px, chyba
- všechna ta světle šedá na pozadí, je moc světlá. (Moje) Oko se pak pořád snaží zaostřovat a hledat hranici šedá/bílá a to je hodně únavné, po minutě mě bolí oči.
- obyčejný text je příliš hustý, naředil bych ho pomocí letter-spacing
- pár chybek v textu
-- na stránce Podlahy: podlah,které
-- na stránce Dodavatelé: ALOX -přechodové lišty - chybí mezera za pomlčkou, stejěn tak ve všech dalších řádcích

jinak se mně to líbí, kód jsem nezkoumal.
quinux
Kalby
1) bude to asi úmysl, ale u menu je vespod zbytečná mezera od obrázku
2) šedý text je špatně čitelný
3) nenačítá se ti ikonka toplistu
4) jak již psal TSD, obrázky zmenšené pomocí HTML atributů jsou špatné - za a) se stránka zbytečně dlouho načítá a za b) obrázky jsou deformované a kazí dojem
5) produkty - to nejdůležitější na stránce, je málo výrazné a jde to lehce přehlédnout
6) chybí jakýkoliv odkaz na úvodní stranu ("úvod", odkaz na logu) - návštěvníkovi nedojde, že je to "o firmě"
7) aktivní odkazy v menu by měly být vyznačeny, aby uživatel hned věděl, na které stránce je
8) pořád stejný title

jinak, to není špatný :)
Mistr
TSD
Mistr by ti určitě napsal, že správná zkratka je IČ
:)) Přesně tak, dnes již užíváme pouze .

A doplním mé předhodnotitele dalšími poznámkami:
(1) Za slovem (!) fax nepíšeme tečku. Právě proto, že se jedná za slovo. Za zkratkou tel je tečka oprávněně, neb se skutečně jedná o zkratku ze slova telefon.
(2) Pokud nemám okno prohlížeče maximalizované, nevidím při klepnutí na některou z položek horizontálního menu žádnou změnu stránky. Titulka zůstává totožná. Proto na položku ještě jednou a znovu, než mne napadne podívat se níže. Uprav tento handicap, prosím. Řešením by mohlo být zvýraznění položky menu, do níž patří právě prohlížená stránka, jak již píše kolega quinux.
(3) Při prvním pohledu na stránky (resp. na jejich hlavičku) se dozvím, že firma má cosi do činění s podlahovými krytinami. Ale co? Jejich prodej? Pokládku? Nebo snad obojí? Netuším.
(4) Texty v Referencích bych rozepisoval - například Rodinné domy (...) či Městský úřad (...) apod.
(5) Další prohřešky (mám teď na mysli občasnou absenci mezer z obou stran pomlčky) již zmínili kolegové.
(6) Ve vertikálním menu jsem takřka náhodou zaregistroval položku Výhodná nabídka. Ta by asi měla návštěvníka při prvním otevření stránky upoutat, ne? Zatím se tak, dle mého názoru, neděje.
(7) Stránku Dodavatelé lze občerstvit grafickými symboly jednotlivých značek.
(8) Nepodtrhávej to, co není odkazem. Jen tím mateš čtenáře. Mám teď na mysli například stránku Koberce.
(9) Při pohledu na stránku Kontakty se dozvídám, jakou máte poštovní adresu. A táži se: "Kde máte provozovnu?" Není vždy pravidlem, že se její adresa musí shodovat s adresou poštovní. Věř člověku, který během zařazování stránek do katalogu firem shlédne stovky firemních stránek.
(10) Otevírací dobu by, myslím, bylo možné napsat poěnkud kulturněji. Třeba do tabulky, nemyslíš?
(11) K uvážení dávám relativně velkou rozlehlost hlavičky webu. Zakrývá tak (zbytečně) mnoho místa.
(12) Jako výrazný prohřešek vnímám skutečnost, že se ve stránce O firmě nalézají - ještě k tomu - v těsném sousedství dva druhy obrázků. Jeden je možné zvětšit po klepnutí ukazovátkem myšky, druhý nikoliv. Přitom nejsou jakkoliv odlišené. Oprav to, prosím.
(13) Zapracuj i na titulcích obrázků. Titulky typu Práce DDM strakonice skutečně nejsou to pravé. Krom toho některé obrázky na webu mají titulky začínající velkým písmenem, jiné malým a najdou se i obrázky, které titulek nemají vůbec.
(14) Je vhodné pojmenovávat soubory cesky, tedy psát jejich názvy kratce (bez háčků a čárek), bez mezer a vše jedním druhem písma (doporučuje se malé).
(15) Doplň, o jaké Katovice se jedná. Myslím, že mnoho lidí nezná Katovice v okrese Strakonice a spíše si vzpomenou na město v Polsku.
vertigo4
Kalby
No, kupodivu ti ještě kolegové nevytkli absenci klikacího loga, tak jej, prosím, doplň.
panther
Kalby
kromě výše zmíněného bych ještě doplnil:
- není dobře mít v menu2 vpravo fixně nastavenou výšku na 200px. Při zvětšení písma se ti některé produkty schovají. Myslím, že je to škoda, zejména pro tebe..
- pod header2 máš, alespoň ve FF2, 1px mezeru, která myslím, že nebyla úmyslem
Kalby
tak to bylo docela vycerpavajici :) diky za rady, samozrejme nektere mouchy to jeste ma o klikacim logu sem vedel, veci kolem cestiny uz jdou trosku mimo me, mel jsem uz hotove texty ve wordu a jenom je kopiroval na stranky, takze jsem to ani moc nekontroloval :) jinak ta 1px mezera je ucel, kdyz se kouknes mela by byt i v ostatnich prohlizecich, ostatni veci se pokusim opravit
Mistr
vertigo4
No, kupodivu ti ještě kolegové nevytkli absenci klikacího loga, tak jej, prosím, doplň.
A já měl za to, že jej kolega quinux již zmínil: 6) chybí jakýkoliv odkaz na úvodní stranu ("úvod", odkaz na logu) - návštěvníkovi nedojde, že je to "o firmě"
vertigo4
Mistr
ah, no já hledal spojení "klikací" a "logo" a neviděl jsem... já si říkal, že je divný, že byste to nepřipomněli ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0