Autor Zpráva
aisukriimu
Ahojte, potrebovala by som poradiť ohladne tejto stránky . Je to ešte rozrobené. Grafiku síce mám premyslenú, ale s photoshopom nie sme najlepší kamaráti. Takže by som bola rada, kebyže mi to môžete zatiaľ zhodnotit len takéto. Potrebujem vedieť, čo je zle, aby som sa s určitými časťami grafiky netrápila zbytočne. :)

O chybách v IE viem, na to ešte len zbieram odvahu. ;)

Vopred vám ďakujem.
kletely
aisukriimu

Hodnotiť by sa mali hodnotiť hotové stránky nie?
Ale aj tak:
1) menu by mohlo byť usporiadané lebo sa mi to zdá nejaké chaotické
2) validátor
3) klikacia by mohla byť tá zmrzlina
4) dizajn nič moc
shaggy
Hmm... aj ja keď som mal v pláne pôsobiť iba na voľnej nohe, som uvažoval o portfóliu, ktoré by sa tvárilo kreatívne podobne ako tvoje a nieslo by sa v rovnakom duchu.
Ale myslím si, že som mal lepšie doriešené detaily (vedel som, že tam budú chodiť ľudia, ktorým tá oblasť nič nehovorí).

U teba sa mi napríklad nepáči ten obrázok na úvodnej stránke, nie je dobre zakomponovaný, vyzerá ako keby bol vložený "nasilu".
A to menu je neuveriteľne neprehľadné, ak by som bol človek, ktorý tam zablúdi úplnou náhodou, tak by som bol dezorientovaný.
Ale zdrojový kód je fajn :-)
TSD
- trvalo mně asi 20 sekund, než jsem pochopil, že vlevo je hlavní menu a vpravo obsah. To mi připadá dost dlouho.
- tvoje fotka je - s prominutím - strašná. Lepší bych snad udělal i já. Je to rozmazané a je to obličej skoro přes celou plochu.
- obrázek zmrzliny vlevo nahoře je taky nic moc a navíc ještě osekaný z obou stran a zespodu, jde to udělat o hodně líp, nemusíš to useknout ostře, kopečky můžou vlevo začínat jakoby z nulové výšky a vpravo stejně končit, jestli mi rozumíš.
- odkaz na tvoje práce je moc malý a nenápadný. Proč je tam kde je a ne v hlavním menu?
- http://www.aisukriimu.ic.cz/colors/portfolio/marilyn.jpg komentář jsem četl, ale nepochopil. To není přímo od Andyho z Mikovej u Medzilaboriec?

Jinak se mi to páči :)
aisukriimu
kletely

Pravidlá som čítala už dávnejšie, ale myslela som, že sa môžu hodnotiť aj nedokončené veci pokiaľ to nie je skôr nedokončené ako dokončené. Ale možno to boli len grafické návrhy.

1. S tým menu to bol zámer. Je asi aj dosť subjektívne, či sa to človeku páči alebo nie. Ale skúsim s tým niečo spraviť.
2. Validádor som pozerala ale asi som dačo zmenila od vtedy.
3. Dobrý nápad.
4. K tomu nemám, čo povedať. :)

shaggy

by sa tvárilo kreatívne
Iba sa tvári abo je? ;)

S detailmi sa ešte určite viac pohrám. Obrázok neviem, či nechám tento. Popri robení grafiky ma možno napadne niečo lepsie. Alebo sa budem držat rady od TSD.

Ale zdrojový kód je fajn :-)
Ďakujem, kód bol vždy mojou silnejšou stránkou ako grafika'n'stuff. :)

TSD
1. Hmm, to ma znepokojuje. Ako by si to riešil ty?
3. Rozumiem a uvidím ešte, čo s tým...
4. Nechápem. Odkaz na portfólio je v menu aj v obkece na hlavnej stránke.
5. Čo konkrétne nechápeš? A je to môj prvý pokus o pop-art podľa jedného tutoriálu ak si ešte dobre pamätám...
TSD
aisukriimu
1. Neviem ti povedať. Možná bych zmrzliny rozložil na celou šířku (a komplet přepracoval), tím by menu vyjelo výš a bylo by zřetelnější, že je to hlavní menu a ne shluk barevných slov.
4. Ano, máš pravdu, špatně jsem se podíval, beru zpět.
5. Taky beru zpět, už jsem v obraze :) Už bych měl jít spát :)
Gekon
Vše podstatné bylo řečeno ostatními, jenom chci pochválit menu, přijde mi opravdu pěkné, včetně vkusně zvolených barev.
aisukriimu
TSD
1. Ok, ešte to budem musieť premyslieť...
5. Dobrú noc. ;)
aisukriimu
Gekon

A sakra. Teraz neviem, či sa s tým nejak pohrať, abo to nechať tak ako sa to páči mne (a tebe). V každom prípade ďakujem. :)

Už mi chýba ku šťastiu len názor od Mistra. :D Ten nájde aj tie chyby, ktoré tam nie sú. xP
Mistr
aisukriimu
Už mi chýba ku šťastiu len názor od Mistra. :D Ten nájde aj tie chyby, ktoré tam nie sú. xP
Mistr tam toho už moc nenajde. Přesněji, Mistr si všimnul věcí, které již zmínili mí předhodnotitelé.

Přesto několik poznámek:
(1) Na můj vkus je to strašně moc strakaté. Leč respektuji, že je to dílko studentky designové školy, takže ta strakatost jaksi patří k věci.
(2) Dobu mi trvalo, než jsem přišel, co je to za obrázek v logu. A pak jsem čirou náhodou v jednom článku pochopil, proč tam je zrovna zmrzlina. Přimlouval bych se za nějakou vysvětlivku, aby bylo hned jasno.
(3) Také bych se přimlouval, aby odkaz na titulní stránku byl i obrázkem zmrzliny, ne jen až textem pod ním, jak již na to upozornil kolega kletely.
(4) V knize návštěv je v MSIE 6 SP 2 text těsně nad příspěvkem nečitelný, neboť je zobrazena jen jeho horní polovina. Ale třeba to patří mezi ty chyby v IE, o nichž víš.
(5) Před dvojtečkou se nedělá mezera - viz slovo Rada ve stránce Kontakt.
(6) Pod hlavním nadpisem (Kontakt) ve stejnojmenné stránce by mohl být odkaz zpět na úvodní s textem třeba A pojďme znova od začátku apod.
(7) Upozornit by se dalo i na dvojjazyčnost menu o mne x guestbook, ale budiž.
(8) Fialová barva by nemusela být na černém pozadí pro někoho dosti dobře čitelná.
(9) Zajímalo by mne, jakým způsobem plánuješ vyřešit stav, až budeš mít například v sekci BLábOlinG hodně příspěvků. Tím hodně myslím třeba 20 či 30 a více. To se bude rolovat až dolů? Nebo stránkovat? Jak pak budou vytvořeny jednotlivé stránky (jejich číslování či vzájemné odkazové provázání atd.)? Pamatuj na to, prosím.
(10) V menu by bylo možné zvýraznit položku, do níž patří právě prohlížená stránka. Využít by šlo například vysázení textu velkými písmeny apod. Avšak dávám to jen k úvaze.
(11) Na úvodní stránce vypadá poněkud podivně popisek klikacího loga ve formě Späť na úvodnú stránku.
Millos
kopa dobrych napadov, ale design mojhol byt aj lepsi
aisukriimu
Mistr

2. Spravim.
5. Tiez.
6. Vynikajuci nazor. :)
7. Viem, ze nie je nalepsie miesat dva jazyky, ale vidim, ci s tym nieco spravim.
9. Mam urcitu predstavu o strankovani, ale presne to domyslim az "za pochodu". Neskor budes mat moznost vidiet to dokoncene.
10. Tiez good napad.
11. Asi mas pravdu. ;)

Dakujem ti moc! (Nahodou si toho nasiel viacej ako tvoji "predchodcovia" a to to hodnotis medzi poslednymi. ;) )

Millos
Na designe sa este popracuje. Len som chcela vediet, co na to zatial odbornici. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0