Autor Zpráva
vydrus
Profil *
Zdravím,
chtěl bych poprosit co nejvíce lidí, aby se podívalo na www.astrogalerie.ic.cz a tento web zkritizovalo. Ocením hlavně postřehy týkající se designu, navigace, použitelnosti a zdrojáku.

Vážím si každého uživatele, který na můj web přijde, a tak ho nechci vypudit, ale zaujmout. Proto potřebuji vědět, jak na vás tyto stránky působí a jaký je váš celkový dojem. Také mě zajímá, jestli je míra reklamy únosná a jestli moc nebije do očí.

Díky za všechny názory :)
Měsíček
Profil
Vymaž zbytečné META tagy je jich tam dost.
Nox
Profil
Statistiky dej pryč...rozšířil bych obsahovou část
Design je sice minimalistický, ale celkem v pohodě, ikdyž se to sice moc nehodí k vesmíru tak na oko to příjemné je
fandaa
Profil
Bylo by dobré uvést odkaz na autora šablony. Sice jsi ji pěkně upravil, ale i tak je to poznat... ;)

Jinak se mi to vcelku líbí, hlavně potom obsah.
Miloš
Profil
Vcelku pěkné; něco připomínek přesto:
1) Doporučuju podtrhat odkazy v textu. Grafici sice budou nadávat, ale běžný návštěvník je na to zvyklý – odkaz jednoznačně pozná podle podtržení a nemusí ani (někdy podstatný) zlomek sekundy přemýšlet.
2) Hover v menu mi připadá podivný – tím ztučněním se vlní.
3) Statistiky bych vyhodil – zajímají tebe, ale návštěvníkům jsou odvažuji se tvrdit povětšinou ukradené.
4) Pod dvojicí náhled–popis bych nechal větší margin-bottom, zpřehlední se to.
5) Na stránce „O autorovi“: Jmenuji se Tonda a je mi 14 let. – nezapomeneš po každých narozeninách změnit údaj? Nevím, zda máš, ale ošetřil bych scriptem (php) kontrolu data vůči datu tvého narození (ale možná, žes na to už myslel; to z prohlížeče neposoudím).
6) Nemilosrdně bych vyhodil informaci Dnes je pátek 23. května 2008 a svátek má Vladimír; ještě, že tam nemáš hodiny ;-)

7) Kód:
<br> mimo odstavec je hloupost – místo <br>ekotu použij margin.
<div align="right"> – jednak existuje CSS vlastnost text-align, jednak místo <div>u doporučuji sémantičtější <p>. Vřele doporučuji ke studiu http://www.semantika.name/
vydrus
Profil *
Díky za názory, vše zvážím a následně možná přepracují. Jen bych se chtěl zeptat Miloše, jak myslel bod 2.) - mě to připadá docela normální zvýraznění textu. A skutečně je to s těma statistikama tak hrozný? Chci se chlubit, že mám na indexu GPR 4 a v ostatních průměrně PR 3 :-D

5): Všechny tyto údaje, jako data a copyright mám ošetřené přes PHP, takže mě nic nezaskočí. Každý rok se k oběma přidá 1 jednička.
6): Možná máš pravdu, že to tam nepatří, ale nevěděl jsem, co tam místo toho napsat. A pokud vím, udělat si script na Hvězdné datum nebo něco takového by bylo trošku pracnější :D

Co byste jinak řekli, kdybych celý design přebarvil na modro? Porovnejte, prosím barvy - k porovnání designu a ostatních elementů slouží obrázek se středomořím veprostřed stránky. Obrázek: www.imgcash2.imageshack.us/img267/6854/screen.png
Plaváček
Profil
Měsíček

Vymaž zbytečné META tagy je jich tam dost.

Proč?
Manq
Profil
chtěl zeptat Miloše, jak myslel bod 2.) - mě to připadá docela normální zvýraznění textu.
Měnit při hover efektu řez písma se nedoporučuje. Je to ošklivé, když text při najetí myši poskočí, byť jen o trochu. Uživatelé jsou zvyklí spíš na změnu barvy či podtržení odkazu.
vydrus
Profil
Zatím provedené úpravy: statistky odstraněny, nahrazeny jiným sloupkem; vymazání svátků a data; upravení margin-bottomu v galerii.

Nemáte náhodou nápad, jak udělat zvýraznění odkazu u toho menu? Podtržení by vypadalo hnusně, protože jsou tam ty dolní okraje těch divů (prostě ty čáry), a změna barvy se mi zdá blbá, protože je tam zvýrazněný odkaz na Galerii - aby se tam lidi líp orientovali.

Koukali jste se na ten nový modrý návrh?
Nox
Profil
vydrus
Můžeš měnit barvu pozadí buňky a písma

Stávající vzhled je lepší než modrý
Měsíček
Profil
Reaguji na Plaváčka:

"Proč?"

Napsal jsem to snad jasně:"Jsou zbytečné".
Miloš
Profil
K tomu bodu 2 – přesně jak píše Nox – barva písma nebo pozadí, resp. oboje zároveň.
To „vlnění“ v důsledku změny velikosti (zde tloušťky) písma je opravdu poněkud zneklidňující.
vydrus
Profil
Barva písma při najetí myší upravena. Vypadá to dobře? Mě to připadá takový "suchý".
amon
Profil
to modre je urcite horsie, aj ked by to mozno viac ladilo s obsahom, ale viac to taha oci... inac je ta zelena dobra, mne sa ta stranka velmi paci... posobi to tak ukludnujuco...

inak aj, ja ma 14...:o)
amon
Profil
jo, a este, tie krajne bloky by som posunul az k tim nadpisom... o nejak 5px...(margin)
vydrus
Profil
Které bloky máš přesně na mysli?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0