Autor Zpráva
Coolman
Profil
Zhodnoťte prosím hamaching.com
-> a do mě! :-)
Miloš
Profil
1) width místo max-width, neboli od 1147px širokého okna vodorovný posuvník.
2) Barva odkazů není příliš čitelá a odkazům bych přidal hover.
3) Hlavička je anglicky; proč, když je zbytek česky? Vypadá to trapně kůůůůl.
4) Barva textu v hlavičce je stejná jako u odkazů. Takhle jsem chvíli přemýšlel, kam vedou odkazy new | tips | guides
5) Všechny stránky mají stejný <title>
6) V nadpisu Jak „zezelenat“ na H a m a c h i prostrkáváš mezerami; to se nedělá od dob psacích strojů (a t602), máme na to v css vlastnost letter-spacing, a krom toho se mi v tomhle nadpise zmíněný efekt ani vůbec nelíbí.
7) Na stránce Hry přes hamachi klikáš „zde“ (Klikni zde) – viz o tom http://www.jakpsatweb.cz/jak-psat.html#odkazy
8) Odkaz na forum vede mimo stánky; nejsem na to upozorněn.
Coolman
Profil
-> Miloš
1) opravím
2) taky opravím
3) Jo, tohle nemá být trapně cool, ale jestli jste si všiml, po kliknutí na odkaz na mé stránky, jste na php scriptem reagujícím na jazykové nastavení prohlížeče přesměrován na českou verzi, tedy existuje (resp. bude existovat) i anglická a německá, akorát, že tou anglickou jsem "designově" jsem začal nejdříve, tak jsem v české zatím použil její header. Jinak trapně cool být opravdu nechci :-) I když mám takovej nick :-) Však to také není finální verze stránek a musí se vyladit.
4) Jo, souhlas, ty "odkazy" matou, mělo to být jako něco, co se týká těch stránek, ale udělal jsem to blbě...
5) No, mám to v PHP a nevím, jestli si tím poradím tak, aby se to generovalo podle stránky, nejsem moc dobrý programátor; ale tuším, že vím, jak na to...pokusím se to opravit
6) Souhlas, ty mezery smažu :-)
7) Díky za poučení, dám to dopořádku, nevěděl jsem, že jsou nějaké takové konvence... ale ano, souhlasím, je to i logické.
8) Jak to myslíte s tím odkazem mimo stránky? Že to forum nemá stejnou integritu jako ty stránky? A jak byste na to chtěl být upozorněn? Přeci tam nedám script - klikni na ano, jestli chceš vstoupit na forum, které je jinde.. Navíc si myslím, že každému je snad jasné, že forum je prostě něco jiného než běžná stránka. Tím si nechci obhajovat, že tak, jak to mám, je to správně, ale nevidím důvod, proč na to upozorňovat a navíc jak..

Každopádně díky
C.
Miloš
Profil
5) Já to řeším pomocí switche, viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=65 234#13
8) Jak to vyřešit netuším; jediné, co mě napadá, je umístit tenhle odkaz jako poslední, odsadit ho od ostatních větší mezerou a případně mu dát jinou barvu. Snad ale někdo přijde s nějakým lepším nápadem.
Coolman
Profil
Ten Switch vypadá dobře, použiju ho. Díky za rady
rkomoras
Profil
Je tam strašnej kontrast v hlavičce a u odkazů... (hover by se hodil...)
Měsíček
Profil
Nelíbí se mi dolní scrollbar v IE7 (možná i v dalších browserech).
Coolman
Profil
-> Miloš:
1) Když jsem tam místo width dal max-width, tak se to v IE rozhodilo.... viz http://temp.hamaching.com/upload/rozhozene.PNG; Co s tím?
2) Odkazy jsem trošku změnil (na žlutou), hover přidán. Vyhovuje to tak? Žlutá mi přijde lépe čitelná, červenou při hoveru jsem dal s větším kontrastem
3) Hlavička upravena - jednak počeštěna, zkrácena a taky změna barev + odstraněny zavádějící "odkazy"
4) Viz. 3)
5) Do toho se dám později
6) Mezery jsem odstranil
7) Upraveno
8) S tím se budu muset ještě nějak poprat. Moc se mi to mé menu nelíbí, dejte mi, prosím, nějaké tipy, jaké bych měl udělat.... s tím pak souvisí i odsazení a berevné odlišení tlačítka forum - než předělám celé menu, zatím to nechám, jak to je. Nejdřív udělám nové menu a pak začnu s předěláváním odkazu na forum.

-> Měsíček:
Můžeš prosím někam uploadnout screen, o jaký scrollbar se jedná? Nemám IE7 (a ani ho nechci instalovat), vše jsem kontroloval ve Firefoxu 3, IE6 a Opeře 9.27 a nikde žádný problém...
Miloš
Profil
Coolman
1) IE6 tu vlastnost nezná (a IE7 ji zná pouze ve standardním režimu).
Jak to obejít viz http://www.jakpsatweb.cz/css/max-width.html#priklady


Doplňuji:

Pokud by se ti nechtělo laborovat s tím javascriptem, pořád tu máš ještě možnost přilinkovat v podmíněném komentáři pro IE<=6 šířku natvrdo, jak jsi ji měl původně (width).
vertigo4
Profil
Coolman
Špatně se čte text, kvůli dlouhým řádkům... na jeden řádek doporučuji tak 80 - 100 znaků max... ty jich máš asi 140 (i s mezerami)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0