Autor Zpráva
Millos
Profil
Ahojte, prosim o pripomienky.
www.mbreklama.eu
kletely
Profil
Millos

1) klikacie logo
2) keď vypnem obrázky tak mi umizne celé menu
3) pätička
4) štyly do externého súboru
5)
Zoznam.sk - 1 456 330 RU<br>
Azet.sk - 1 366 769 RU<br>
...
čo keby si to nahradil <p>?
6)
<meta name="robots" content="index,follow">
<meta name="revisit-after" content="7 days">
zbytočné robot si príde kedy a kam chce
7) radšej si sprav súbor robots.txt ktorý neexistuje
8) Keď že ďaľšie stránky neexistuju tak je to všetko
Millos
Profil
ok upravim nieco
Dranel
Profil
kletely
S tím seznamem stránek jsi to nemyslel vážně, viď? Myslím to, že každou položku obalit odstavcem. Proboha to není hned jasné, že se jedná o <ul>? Akorát mu nastavit list-style-type na none. A hned je to sémantičtější :)

Millos
Položky menu by mohly hoverovat po celé své výšce. Resp. jim nastav výšku jako hnědému pásu. Jinak se mi nelíbí ty boxy. Skus zanima nedávat přechod, ale jednolitou barvu. Tu, která je nahoře toho přechodu. A dodělej výše zmíněnou patičku. Jinak se mi to líbí.
shaggy
Profil
Opäť rovnaké pripomienky ako k predchádzajúcim verziám:
- na to, že si expert s dlhoročnými skúsenosťami, kód je podpriemerný,
- prečo používaš interné štýly? A ešte k tomu ich kombinuješ s inline štýlmi, to sa nepodobá na prácu profesionála,
- ajaj, sémantika naša každodenná... prečo dávaš do IMG tagu aj obrázky, ktoré nie sú primárnymi nosičmi informácií a slúžia iba na podporu prezentácie obsahu?
- menu... k tomu sa radšej ani vyjadrovať nebudem, opäť to vyzerá, ako keby to robil začiatočník, žiadne logické formátovanie, žiadna prístupnosť,
- keď už ponúkaš to SEO, tak ti do toho nebudem hovoriť, len ti prezradím tajomstvo - TITLE stránky je veľmi dôležitý, ale ty určite vieš o tej chybe (pán SEOexpert).

A ten dizajn mi niečo neskutočne pripomína. Určite som ho niekde videl (a tým nemyslím tvoju predošlú tému), za to dám ruku do ohňa...
Millos
Profil
NIKDE NEUVADZAM ZE SOM EXPERT na cokolvek
Lexter
Profil
My jsme na divokém západě?
stope
Profil *
Stylistická poznámka: místo KONTAKTUJ NÁS napište KONTAKTUJTE NÁS...uctivost nikdy neuškodí a pochybuju že si s návštěvníky budete od začátku tykat.
Inpocasi
Profil
Moc se tam tzv. kecá - příliš textu (lidé moc texty na internetu nečtou) - chybí mi tam tedy nějaké grafické prvky, které by umožnili rozpoznat rychle, o co jde.
Měsíček
Profil
Pryč s interními styly.
shaggy
Profil
Millos
považujem sa za človeka s najvyšším stupňom gramotnosti, to znamená, že viem z dokumentu získať aj informácie, ktoré nie sú explicitne dané. Vetu Od roku 1998 sa venujem tvorbe HTML stránok, pričom sledujem najnovšie trendy v tejto oblasti. považujem za poukazovanie na tvoje kvality, na to že máš dlhoročné skúsenosti, na to že si (by si mal byť po toľkých rokoch) expert.
Použil som to len preto, aby si nemohol namietať, že moja kritika je tvrdá. Ponúkaš webdizajn, robíš s tým 10 rokov, hodnotím ťa inak ako začiatočníkov.

Ale viac by ma zaujímala odpoveď na to, prečo je ten kód zlý, prečo si sa po ôsmych rokoch nenaučil používať externé CSS a či ten web nie je inšpirovaný nejakým iným webom/šablónou?
Millos
Profil
len jedno, k tym externym stylom, nieje to vobec problem ale naco pri webe takom malom
Měsíček
Profil
Tohle by mělo být základem hned jak jsi vytvářel weby .. pokud budeš takhle pokračovat moc dobře to nedopadne .. vždyť tím ušetříš několik kilobajtů a také námahy.
shaggy
Profil
Millos
zmenšíš tak kód, ktorý si musí používateľ sťahovať zo servera, predídeš možným chybám a ukazuje to aj na profesionalitu daného človeka.
Ale ak ti musím vysvetlovať na čo to je dobré, tak ti radím - rovno vzdaj tvorbu stránok za peniaze. Amatérov je plno, uchytiť sa môže iba profík ;-)
mucko
Profil
preco mas take cudne prechody???
Millos
Profil
to sam neviem hehe
panther
Profil
Millos
- nikdy nezadávej fixní hodnotu height. Při zvětšení písma ti celý obsah přetéka ven z bílých, tomu vymezených boxů
- místo "nadpisů" ve tvaru <strong>REKLAMA DO TLAČENÝCH MÉDIÍ</strong> používej skutečné nadpisy h1 - h6
- <br><br> - tento tag neslouží k odřádkování textu, nýbrž k jeho zalomení v odstavci. Pokud chceš text poodsadit o trochu níže, máme tu krásné CSS vlastnosti margin a padding.
- TIP. - neměla by tam být spíše dvojtečka - TIP:?
- <p align="justify"> - rovněž by se dalo řešit pomocí CSS: text-align: justify
- je sice dobře, že máš všude vyplněné alty, ale pokud mají všechny hodnotu MB Reklama, jsou naprosto nevypovídající a pokud máš vypnuté obrázky, naprosto ztrácí svůj význam. Přepiš je na texty, které budou vystihovat to, co bez obrázků nevidím
shaggy
Profil
panther
je sice dobře, že máš všude vyplněné alty, ale pokud mají všechny hodnotu MB Reklama, jsou naprosto nevypovídající a pokud máš vypnuté obrázky, naprosto ztrácí svůj význam. Přepiš je na texty, které budou vystihovat to, co bez obrázků nevidím

ty si nepochopil jeho úmysel, ako si môžeš všimnúť, venuje sa aj SEO optimalizácií a používanie takýchto altov je určitý "vyšší level", tzv. SEO 2.0 (niekedy označované aj ako - neviem síce čo robím, ale možno to zaberie).
panther
Profil
shaggy
alt je tam především pro návštěvníky, kteří vstupují bez obrázků. Alt = Alternativní text
shaggy
Profil
panther
ja viem, to mala byť irónia :-) To sú ľudia, čo na návštevníkov nemyslia...
panther
Profil
shaggy
jako ironickou poznámku jsem to vcelku pochopil, jen jsem chtěl, aby se toho Millos nechytl a ty alty opravil ;o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0