Autor Zpráva
lidl
Profil *
Zdravím,
mohli by jste prosím zkritizovat vzhled mých osobních stránek o potápění
http://www.honza-diving.wz.cz/Potapeni
stránky nejsou dodělané po obsahové stránce.
Díky všem
Měsíček
Profil
Máš na stránce chybu v JS .. co si ji tak opravit? :)
lidl
Profil *
jakou?
kletely
Profil
lidl

1)validátor
2) Vodorovná čiara v menu je horná
Ocenujem:
Použité živé farby
klikacie logo
panther
Profil
lidl
- <div id="levy"><ul> - lze ostylovat přímo seznam, nemusíš obalovat DIVem
- u obrázků chybí povinné alty
- #levy hr {...margin: 0 0 5px 0;...} - u nenulových hodnot musí být v CSS jednotky
- #levy hr {...size: auto...} - vlastnost size vůbec neexistuje. Je to atribut HTML pro hr, ale ne vlastnost CSS
- <li class="menu_hlavicka">Menu</li> - toto má být nadpis (h3)
- při zvětšení písma ti vyleze menu z prostoru, který jsi mu vytyčil pozadím
- s vypnutými obrázky ti zmizí nejen header, ale i menu
- rovněž nelze kvůli nekontrastní barvě textu přečíst patičku
- máš na stránce nefungující odkaz na lightboxí styly a scripty, ale to doufám doplníš, stejně jako třeba kontakty ;o)
Miloš
Profil
<br><br> je fujfuj.
<p>Texty patří do odstavců</p>
Vřele doporučuji:
1) Vyházet čuňácké <br>
2) Odstavce dát do odstavců
3) Odstavcům nastavit padding-top/bottom na 0, ale vytvořit odstavcovou zarážku (text-indent s hodnotou 1.5–3em)

Dále se přimlouvám za trošku o trošku větší line-height, řekněme 1.4 nebo 1.5

Schválně porovnej – text jsem nalil do odstavců, vyhodil <br> a doplnil toto:
p {margin: 0; text-indent: 2em; line-height: 1.4;}
h2+p {text-indent: 0;}
h2 {margin: 1.5em 0 .5em 0;}
h1+h2 {margin-top: 0;}
yFang
Profil
lidl
→ Obrázek v hlavičce mi připadá rozmazaný.
→ K čemu je v menu dobrá ta vodorovná čára?
→ V menu bych uvítal nějaký výraznější hover, než jen tu rybu, a také by mohlo mít kulaté i dolní rohy.
→ Anketa od bluebordu to kazí, zejména proto, že je tam použité patkové písmo, zatímco ve zbytku stránky je bezpatkové. Totéž G-book.
→ A jen tak mimochodem proč se G-book na českém webu nejmenuje Kniha návštěv?
→ Možná by se hodilo zvětšit v textu line-height.
→ Zarovnání do bloku vypadá v některých odstavcích dost divně.Viz třeba Výstroj.
lidl
Profil *
díky některé chyby a nedostatky už jsem doplnil a opravil. Jenom pár reakcí:
<div id="levy"><ul> - lze ostylovat přímo seznam, nemusíš obalovat DIVem moc přesně jsem to nepochopil, snad když to nechám tak jak to je, se nic nestane :)
ALTy- nevím kde všude chyběli, jediné co jsem objevil bal dole želva, jinak jsem je snad všude mněl.
chyby v CSS už jsem opravil díky :)
<li class="menu_hlavicka">Menu</li> - toto má být nadpis (h3) to není přímo nadpis, je to tam trochu jinak odsazené, tak jsem to řešil tímto způsobem
Zvětšení písma- pozadí za menu má délku 365px. Můžu to ještě trochu zkusit ptodloužit, ale prozatím budu doufat, že nikdo nebude mít tak velké zvětšení aby se to tam nevlezlo.
Vypnuté obrázky- je pravda že pokud někdo má vypnuté obrázky zmizí asi vše, ale to asi nijak řešit nebudu, nevím jak.
A patička- mně by se tam jiná barva než bílá asi nehodila, pokud má někdo nějaký návrh jak to změnit, budu rád, prozatím to nechám tak. Podle mně (čistě můj osobní názor) není patička zase tak podstataná, kdo di to bude chtít přečíst si to přečte (snad).
Díky moc za rady
lidl
Profil *
Miloš: díky moc za radu, hodím to do odstavců podle tvého návodu hned jak se k tomu dostanu, dneska už asi bohužel ne.
yFang:
- obrázek je možná rozmazaný to přiznávám, už se mi ho ale nepodařilo moc doostřit, aspoň je to rozmazané jako přes potápěčskou masku :D ale díky za připomínku
- v menu ta čára je k odělení obecné čísti o potápění od nějaké té mojí osobní čísti
- hover v menu nevím, podle mně je ta ryba decentní, jinak by to bylo moc přeplácané, ale můžu se na to podívat :) a kulaté rohy dole nevím, když se menu zvětší, tak se to pozadí můž protáhnout a rohy tam nebudou (ostatně nebude tam pozadí vůbec)
- blueboard vyhodím hned jak se naučím pořádně PHP a ankety v něm, G-book změní v nastavení knihy
- a proč G-book nevím, asi opravím na Knihu návštěv, díky
- line-height podívám se na to
- zarovnání do bloku asi u té výstroje zruším, dík
panther
Profil
lidl
<div id="levy"><ul> - lze ostylovat přímo seznam, nemusíš obalovat DIVem moc přesně jsem to nepochopil, snad když to nechám tak jak to je, se nic nestane :)
jen z důvodu, aby si neměl poDIVný web. Divy slouží pro ustavení nějakého bloku, který tady stejně určuješ pomocí seznamu. Je to zbytečné

<li class="menu_hlavicka">Menu</li> - toto má být nadpis (h3) to není přímo nadpis, je to tam trochu jinak odsazené, tak jsem to řešil tímto způsobem
a co to je když ne nadpis?

Zvětšení písma- pozadí za menu má délku 365px. Můžu to ještě trochu zkusit ptodloužit, ale prozatím budu doufat, že nikdo nebude mít tak velké zvětšení aby se to tam nevlezlo.
zkus udělat nějaké, které by šlo dole opakovat pro případ zvětšení písma

Vypnuté obrázky- je pravda že pokud někdo má vypnuté obrázky zmizí asi vše, ale to asi nijak řešit nebudu, nevím jak.
pod hlavičku dát nějaký text, třeba krásný nadpis h1, menu nastavit kromě obrázkového pozadí i pozadí barevné (background: #barva url('...');)

A patička- mně by se tam jiná barva než bílá asi nehodila, pokud má někdo nějaký návrh jak to změnit, budu rád, prozatím to nechám tak. Podle mně (čistě můj osobní názor) není patička zase tak podstataná, kdo di to bude chtít přečíst si to přečte (snad).
s vyplými obrázky ani omylem.. To by snad nezvládl ani Chuck Norris číst bílý text na bílém pozadí ;o). Opět nastavit patičce pod modrý obrázek modré pozadí
lidl
Profil *
panther:
barvu pod menu a patičkou změním díky
a s tím kontrastem u patičky jsem myslel, že u zapnutých obrázků. Pokud má někdo vyplé obrázky je pravda že se toho asi moc nedočte. Díky
grimword
Profil
na prvni pohled pusobi spise jako stranka o akvaristice
lidl
Profil *
tak já nevím jak vystihnout podvodní svět. Jinak nevím kdo má doma v akváriu karetu obrovskou :D Ale to jen tak na okraj
yFang
Profil
lidl
tak já nevím jak vystihnout podvodní svět.
Zkus tam nacpat třeba potápěče, ať je jasné, že to není jen o rybičkách.
kajaman
Profil
možná by bylo hezčí, kdyby to nebylo nahoře a dole nalepené na okraj prohlížeče a zdá se mi, že ta tyrkysoidní modrá na pozadí moc neladí...
panther
Profil
lidl
a s tím kontrastem u patičky jsem myslel, že u zapnutých obrázků. Pokud má někdo vyplé obrázky je pravda že se toho asi moc nedočte. Díky
proto ti říkám, abys dal k vlastnosti background nejen odkaz na obrázek, ale také abys tam dal barevné pozadí:
(background: #modra-barva-podobna-jako-na-obrazku url('modre-obrazkove-pozadi-v-paticce');)
ondrej012
Profil
bez obrázkov zmizné celé menu a nedá sa ďalej orientovať
grimword
Profil
co treba obrazek potapecskych bomb? :) kdyz je uvidim v kombinaci s rybama, tak me napadne okamzite ze jsem na strance o potapeni a ne o chovani rybicek
lidl
Profil *
grimword: BOMBY mají teroristi :) my radši láhve nebo flašky

Jinak můžu tam ještě něco přidat do designu, modrou barvu v menu a patičce přidám ;) Díky
grimword
Profil
flasky a lahve maji alkoholici :P
lidl
Profil *
to by v některých případech taky sedělo :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0