Autor Zpráva
Timy
Profil
http://www.matweb.cz/new/ Původní verze: http://www.matweb.cz/. Cílem redesignu bylo hlavně zkrášlit samotný text článků. Celkový design je spíš takový experiment :-). Občas budou chybět obrázky, protože jsou o úroveň výše. Návrhy?
Měsíček
Profil
Promiň, ale ta "nová" verze se mi ani trochu nelíbí, zůstaň prosím u starého.
pantondavo
Profil
Timy

1| Pěkná favicona.
2| Hrozný logo.
3| Rozmazaná "linka" mezi černou hlavičkou a bílým pozadím, to se nepovedlo.
4| Georgia je fajn font.

Chtělo by to kvalitní logo, celkově zvýšit přehlednost stránky a může to být mnohem lepší, než starý web. Zatím je to pouze základ.
kletely
Profil
pantondavo
1| Pěkná favicona.
To favicon je aj na tej starej.

Timy
Pridávam sa ku ostatným že ten starý bol krajší :)
joe
Profil
Vypadá to celkem dobře, ale pro matematiku ne moc vhodné. Jinak se mi nelíbí patička, moc velká a obrázek už máš v hlavičce, tak proč tam je znovu. Reklamu od Google AdSense bych nedával s černým pozadím, ruší při čtení obsahu.
pantondavo
Profil
kletely

Myslím na nových stránkách, na starých u sebe žádnou nemám.
Timy
Profil
pantondavo
MSIE? Myslím, že na starém webu je to přejmenovaný gif, což MSIE nesežvýká. Na novém webu už je to *.ico.
Dero
Profil
Timy: Změna v současné podobě hodně trpí těmi typografickými a kompozičními experimenty. Zmíním tu pár bodů, jak mě budou postupně napadat.

1) Podtečknutné odkazy. Hrubá chyba, v novinkách jsem byl chvíli přesvědčen o tom, že se po najetí myši dočkám tooltipu.
2) Oranžový hover. Na šedém pozadí se rozpíjí a stává se nečitelným.
3) Podbarvení strongu je na mém lehce přesvíceném LCD prakticky nonexistentní.
4) Odsazení prvního řádku po nadpisu vypadá nedobře. Markantní je to v příkladech (např. tady dole: http://www.matweb.cz/new/objemy-obsahy)
5) Nadpis po pravé straně je dobrý nápad, ale uživatel si na to musí zvykat. Chápu, že nalevo to nejde, protože by se hlavní obsah odsunul kamsi na východ, ale nějaký výrazný odkaz, který by čtenáře navedl, je třeba.
6) Perex tučnou kursivou je nový módní trend? Obojí je zdůraznění svého druhu, kombinovat je znamená jít proti typografické logice. A v mém případě i proti estetickému cítění. Samotný duktus by stačil.
7) Podbarvení příkladů by asi taky sneslo o odstín sytější barvu. Ani tenký rámeček by tomu neublížil.
8) Souhlasím s pantondavo v jeho třetím bodě.

Promiň, ale ta "nová" verze se mi ani trochu nelíbí, zůstaň prosím u starého.

Měsíček: Proč ty uvozovky? :o)

Chtělo by to kvalitní logo

pantondavo: Logo mi připadne ku zvolené kompozici webu nadstandardně vydařené. Například jeho použití v patičce je velmi elegantní. Pokusil by ses načrtnout lepší logo pro podobně stavěný web? Zajímalo mě, jak by ses k tomu postavil.
Timy
Profil
Dero
Díky.

ad 1)
OK, to byla jenom zkouška, původně jsem to měl podtrhnuté normálně. Vrátím to zpět, bude to vážně lepší.

ad 2)
Kde je nečitelný? Všude nebo jenom v tom modrém boxíku na hlavní stránce? Nebo i nahoře v menu?

ad 3)
Přidal jsem na sytosti.

ad 4)
U samotného obsahu mi to ani nepřijde nehezké, ale v příkladech je to trochu blbé. To ještě nějak předělám.

ad 5)
Nechápu zmíňku o tom odkazu :-). Jaký odkaz?

ad 6)
Juj, takové typografické prasátko zase nejsem; perex je jen kurzívou, ale zvětšil jsem font.

ad 7)
Stalo se.

ad 8)
Opravdu to působí rušivým dojmem? Já si právě říkal, že tam hodím nějaký gradient, aby ten přechod z černé do bílé nebyl tak ostrý.
Str4wberry
Profil
Reakce na Timyho:
1. Na úvodní straně se mi při šířce okna 1024 pixelů zobrazuje vodorovný posuvník — na dalších stranách už posuvník nevidím, ale zase je kus webu zprava useknut, v Opeře; v MSIE mám posuvník snad všude.
2. Horní část (hlavička) mi přijde moc vysoká. Co ji takhle zúžit a dát do volného místa vedle obsahové části, která by potom začínala odshora?
3. Na úvodní stránce by těch světle-modrých boxů mohlo být vedle sebe víc (tj. 3) — přijde mi to zbytečně moc vzdušné.
4. Když si prohlížím článek z nějaké kategorie, co takhle zobrazovat další články z právě té kategorie?
5. Moc se mi líbí nadpisy, které jsou vpravo od textu.

Nemohu říct, že se mi nový web líbí více, naopak.
imploder
Profil
Mně se nová verze líbí mnohem víc. Už jenom proto, že v ní nestraší ta protivná reklama a samotný obsah má dostatek prostoru. Stará verze je hrozně úzká a tak je v ní celkem široká navigace rušivá. U nové verze by to chtělo doladit formátování - barevný text je dost nevýrazný. Jinak se mi to líbí, dávám do záložek.
Timy
Profil
Str4wberry
1) Hmm, budu muset ještě trochu doladit míry.
2) To moc nechápu, kam bych měl tu hlavičku nacpat? Obsah webu (to pod hlavičkou) už je ve třech sloupcích, nemůžu tam cpát čtvrtý.
4) Ony se v menu nahoře zobrazují :-).

Díky.
pantondavo
Profil
Dero

Možná sem s tím logem byl dost rezolutní, ale nesedí mi tam použitý písmo (bezpatkový font by možná způsobil lepší kontrast mezi ostatním textem povětšinu patkovým), ani kompozice. Ale pokud dva čtverečky souvisí s matematikou polopatě, proč ne, klidně by mi stačily jen ty dva čtverečky |:-)
Měsíček
Profil
Promiň pantadovo, ale nic moc :) .. myslím, že je to srovnatelné s Timyho logem.
pantondavo
Profil
Měsíček
Spíš nic než moc, já to beru. Takhle osamoceně to nic nedokazuje, takže sem to smazal. |:-)
Timy
Profil
OK, takže provedené změny:

– Web by už neměl při rozlišení 1024×768 zobrazovat horizontální posuvníky.
– :hover u odkazů v boxu změnil barvu na snad čitelnější modrou.
– Zrušil jsem odsazení u prvních odstavců. Je to přes selektory, takže IE6 se nechytá, což mi ale srdce nijak netrhá.
– Patička už není při malém okně useknutá (Tedy je tam jedna decentní škvíra, ale na to už kašlu.)
– Zrušil jsem černobílý přechod pod hlavičkou.

pantondavo
„bezpatkový font by možná způsobil lepší kontrast mezi ostatním textem povětšinu patkovým“
Povětšinou? Nemělo by tam být žádné bezpatkové písmo :-).
grimword
Profil
nove je lepsi, je to jenom o zvyku, rozhodne se mi libi menu v hlavicce
Inpocasi
Profil
Ten nový se mi rozhodně nelíbí. Chybí mi tam nějaký obrázek. Polovinu stránky zabírají dvě kostky. vypadá to spíše jako design pro ně jaký blog (strohý). Ten starý je alespoň takový příjemný.

Přidal bych tam třeba převody jednotek nebo nabídky na doučování z matematiky, nějaký praktické pomocníky (jako malý obrázek s přhledem všech vzorců), je taky spousta šikovných programů do mobilu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0