Autor Zpráva
Kybrex
Profil
Zdravím,
rád bych znal Váš názor na malou prezentaci firmy, kterou jsem včera zprovoznil a která se nachází na adrese http://uobory.wz.cz.
Předem díky za vaše názory
Zdeněk Košťál
Profil
Přijde mi to krapet <DIV>né. Je jich tam víc než dost, dokonce je nimi vysázeno menu - nešlo by to pomocí ul/li? Navíc sázet menu <h2> mi nepřijde jako nejšťastnější řešení, nicméně na SEO odborník nejsem, tak nechám se k tomu vyjádřit někoho kompetentnějšího.

    <!-- preload menu highlight -->
        <div id="PreloadmPrologue"></div>
        <div id="PreloadmAccomodation"></div>
        <div id="PreloadmMap"></div>
        <div id="PreloadmFood"></div>
        <div id="PreloadmTrips"></div>
        <div id="PreloadmPriceList"></div>
        <div id="PreloadmContact"></div>
        <div id="PreloadmBazantnice"></div>    
    <!-- preload menu highlight -->


No fuj, toto je co?

Grafika mi jinak přijde jakžtakž - nepotěší, neurazí. Dá se na to dívat a je to vcelku příjemné až na to přesvícené menu.
Taps
Profil
Kybrex
1) chybí hover efekt
2) stále stejný title
3) písmo v menu mi nepřijde příliš čitelné
4) hodně nešikovně je i umístěna reklama
5) co je toto ?
<div id="mContact"><a href="contact.html">&nbsp;</a><h2><a href="contact.html">Kontakt</a></h2></div>
Kybrex
Profil
Nenapadlo mě, jak jinak vyřešit obrázkové menu, aby to fungovalo i když se vypnou styly. Položky menu jsem dal do h2, protože mi přišlo, že to je vlastně nadpis stránky, na kterou odkaz vede a tenhle "hnus" <div id="mContact"><a href="contact.html">&nbsp;</a><h2><a href="contact.html">Kontakt</a></h2></div> je tam, proto, že když jsou zapnuté CSS, tak je h2 a všechno v něm neviditelné a je vidět jen pozadí divu s id="mContact", které se po najetí myší změní. Při vypnutých CSS není obrázek pozadí vidět, ale místo toho se zobrazí jinak neviditelný h2 nadpis s textovým odkazem, který se zobrazuje třeba i v PDA, protože tam obrázek nemusí být vidět.

ten blok Preload Menu Highlight asi smažu. Jedná se o divy, které jsou neviditelné, ale mají nastavené jako pozadí obrázek, co je na pozadí při hover efektu v menu. Jednou jsem to někde viděl, že tak byl vyřešen problém, kdy se při najetí myši teprve začal načítat obrázek hover pozadí. Nevím, jestli to má ten efekt, tak uvidím, zda to tam nechám. Jinak menu je přesvícené pořád nebo jen při najetí myší?

Reklamu jsem chtěl dát aspoň na střed, jak původně byla, ale <div align="center"> tak to píšou na WZ, není validní, tak jsem to odstranil, ale ještě jsem nevymyslel, jak to nějak elegantně hodit na střed. Nebyla by možnost nějak ostylovat tu tabulku s reklamou na střed?

Kde chybí hover efekt?

titulek stránky jsem nechal stejný, protože mi přišlo, že to nejdůležitější, co by mělo být v titulku se nemění, nebo tam mám raději doplnit názvy stránek třeba za pomlčku - ceník,kontakt a tak? Pokud máte někdo nějakej tip na optimalizaci SEO, tak jedině uvítám. Rád se poučím.
piwoda
Profil
"ale <div align="center"> tak to píšou na WZ, není validní"

co takhle <p align="center"> ??
Kybrex
Profil
Atribut align už se nikde v tagu vyskytovat nesmí. Podle nových standardů to už není validní a všechno má být v CSS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0