Autor Zpráva
Ynhoj
Profil
Dobrý den, prosím o názor na tuto stránku,osobně vím,že tam jsou zcela určitě chyby (centrování),ale každou připomínku si vemu k srdci,každý začátek je těžký;-)a všichni jsme někdy začínali... :-). Dík

http://www.fanklubshagya.cz
Miloš
Profil
Nehezké. Masivní nevkusná tlačítka, nalepená na sebe i na horní část stránky, zbytek textu neergonomicky roztažen na zbytek stránky, ve FF a Opeře vodorovný posuvník, zbytečné počítadlo, rozptylující aminace, „miniatury“ klidně 90 kB velké, stránka „ve výstavbě“ s nezbytným smajlíkem, jakož „under construction - noch nicht fertig“, nepodtržené odkazy + podtrhnutý nadpis ne–odkaz… fuj fuj fuj, nelíbí ani trochu.

O kódu pak ani nelze mluvit – to není kód, ale vysloveně hrůza, například:
<p><h1><FONT FACE="Arial">NOVINKY</FONT></h1>
vertigo4
Profil
http://www.fanklubshagya.cz

Chápu, že jsi začátečník, ale vypíšu zde ty nejhorší chyby, aby ses poučil(a):

1) Web vypadá jako z roku 1996, doporučuji si prohlédnout moderní weby.
2) Nadpis by chtěl nějak barevně odlišit, mimo to: nadpis Vážení přátelé Shagya-arabů je ocela nevhodný (např. z hlediska SEO)
3) Vycentrované menu spolu s těmi bordery atd. vypadá dosti hrozně.
4) Chybí ti <title>. Ten patří do hlavičky <head> a je důležitý, tak jej prosím doplň.
5) Celkově je kód jedna velká zhovadilost (promiň za ten výraz)...
- nepoužívej tag <font> a raději využij CSS vlastnosti
- menu nepatří do <p>, ale do <menu> popř. <ul> a jednotlivé odkazy do položek <li>
- <span> je tag řádkový, a tudíž s ním nelze obalovat tagy blokové... k tomu využij blokový <div>
- sice nejsem zastánce nutné validity kódu, ale 34 chyb, to je moc...
6) Toplist vyhoď, jen zabírá místo...
7) Proč máš svislý posuvník mezi menu a obsahem?
8) Nenalezl jsem z podstránek odkaz na úvodní stranu.
9) Takovýto web by si určitě zasloužil lepší zpracování (ať už grafiky či kódu)

Toť to, co mě nejvíce trklo do hlavy... ber to jako radu ;-)
Ynhoj
Profil
Nehezké. Masivní nevkusná tlačítka, nalepená na sebe i na horní část stránky, zbytek textu neergonomicky roztažen na zbytek stránky, ve FF a Opeře vodorovný posuvník, zbytečné počítadlo, rozptylující aminace, „miniatury“ klidně 90 kB velké, stránka „ve výstavbě“ s nezbytným smajlíkem, jakož „under construction - noch nicht fertig“, nepodtržené odkazy + podtrhnutý nadpis ne–odkaz… fuj fuj fuj, nelíbí ani trochu.

O kódu pak ani nelze mluvit – to není kód, ale vysloveně hrůza, například:
<p><h1><FONT FACE="Arial">NOVINKY</FONT></h1>



Dík za kritiku
Ynhoj
Profil
Dí za postřehy a velký kus pravdy.
Ynhoj
Profil
8) Nenalezl jsem z podstránek odkaz na úvodní stranu.

ten odkaz je v levé části u Top listu,ale udělám co bude v mých momentálních silách;-)
stope
Profil *
je to opravdu začátečnický projekt a proto nehodlám kritizovat, ale spíše radit:
- přesně, jak psal vertigo4, vytvoř menu pomocí seznamu
<ul>
<li></li>
<li></li>
</ul>
- když už se odkazuješ na externí soubor styly.css, vlož do něj vše a nepoužívej tag font - je zbytečný
- piš v kódu vše malým písmem, vyvaruješ se chyb v rozdílných názvech
- nadpisy není třeba vkládat do odstavců

...tohle jsou vlastně pořád stejné rady omílané dokola, načrtnu ti lepší rozvržení webu a dám sem odkaz pokud budeš mít zájem...
ynhoj
Profil *
..tohle jsou vlastně pořád stejné rady omílané dokola, načrtnu ti lepší rozvržení webu a dám sem odkaz pokud budeš mít zájem...
určitě budu mít stope zájem:o),předem díky
stope
Profil *
tohle je jenom orientační schéma stránky aby se vědělo co a jak , obrázek v hlavičce slouží pouze k ilustraci: odkaz
Ynhoj
Profil
[Ahoj stope, díky za to schéma,pokusím se to dát dohormady;-)
stope
Profil *
není zač, je to jenom jednoduché rozvržení stránky, nicméně mělo by se udělat hend ve chvíli kdy se rozhodneš, co by ty stránky měly obsahovat...
Chuck
Profil
to zpět na hlavní stranu tak dole...
stope
Profil
Chuck

Asi jsi chtěl napsat taky dole, že? Jo zapomněl jsem to připsat do schématu...
ynhoj
Profil *
Chuck
Asi jsi chtěl napsat taky dole, že? Jo zapomněl jsem to připsat do schématu...
...trochu jsem zapracoval...takhle vypadá zákládní konstrukce webu...teď už je to myslím o dost lepší než bývalo dříve...sice základ tvoří webová šablona,ale i tak jsem musel si tuto šablonu přizpůsobit....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0