« 1 2
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Mantiso:
1. Odkazy na RSS (články a komentáře) v hlavičce by měly mít hover,
2. tlačítko „Hledat“ splývá z polem pro hledání.
3. Je ideální umístění data v nadpisu článku?
4. Položky „Rubriky“, „Kontakt“, … (v pravém sloupci) by možná mohly být stejně široké s Hledáním,
5. chybí mi favicona.
6. Na stránce „Archiv článků“ mě štve ten modře podbarvený rok — vypadá jako bych jej označil myší.
7. Proč není kontaktní e-mail klikací?
8. Při větším zvětšení textu mi ustřelí pravý sloupek, horní menu také nevypadá nejlépe.
9. Kontaktní formulář se odeslal i bez vyplnění textu a neplatným e-mailem.

Vzhled na mě působí klasicky — jako od mantisy.


Shaggy:
Příspěvek typu „kde’s nechal SEO znalosti“ bez následného zdůvodnění není téměř přínosný, pokus se to, prosím, příště zdůvodnit.


Dero:
1/ Stránka http://www.muj-iphone.cz/docs není k dispozici na http://www.muj-iphone.cz/docs/“;
A to je špatně? Nikde jsem odkaz na verzi s lomítkem na konci nenašel, a proto se domnívám, že stránka „Not Found“ na jiné adrese je naprosto v pořádku.

8/ Stránky odkazují samy na sebe, což je chyba. Stránka by nikdy neměla odkazovat sama na sebe s výjimkou stránky úvodní, u které není jednotný názor, zda v takovém případě spíše zneklikatelňovat logo nebo zachovat formu.
Není to jen pověra?
Anonymní
Profil *
Str4wberry

Děkuji.

Datum v hlavičce není úplně košér, obzvláště takto nastylované. Mám to již však v TO DO listu. :-)
shaggy
Profil
Anonymní
víš proč Ti to nepřijde, protože sám SEO nerozumíš
asi áno, tým to bude, máš pravdu :-)

Ak ti teda nebude vadiť rada od úplného amatéra - uprav si title. Nepoviem ti kde, nepoviem ti čo, ty to určite budeš vedieť lepšie ako ja. Nebudem zabŕdať ani do ostatných chýb "v optimalizácii", ty máš predsa skvelé SEO znalosti a ja sa do toho nerozumiem :-)

edit: ale ďakujem ti, ešte stále sa smejem - naposledy som sa tak zasmial, keď mi niekto napísal, že nemám používať HTML, pretože je dopredu nekompatibilné.
Dero
Profil
Str4wberry

„1/ Stránka http://www.muj-iphone.cz/docs není k dispozici na http://www.muj-iphone.cz/docs/“;
A to je špatně? Nikde jsem odkaz na verzi s lomítkem na konci nenašel, a proto se domnívám, že stránka „Not Found“ na jiné adrese je naprosto v pořádku.


Ve chvíli, kdy na mantisův web začnou odkazovat další weby, které mohou používat různá obskurní CMS, problém je na světě. Vinou vniřních konverzí a nedokonalé detekce URL v souvislém textu tak mohou odkazy směřovat nejen na verzi s lomítkem na konci, ale dále také s tečkou, čárkou či jinými diakritickými znaménky či znaky na konci adresy. A taková situace u více odkazovaných webů skutečně nezřídka nastává. Vtip je v tom, že mantisa by pravděpodobně vůbec nezjistil, že se mu někdo snaží přistoupit na adresu, která z jeho pohledu neexistuje. Typická nedůslednost.

„8/ Stránky odkazují samy na sebe, což je chyba. Stránka by nikdy neměla odkazovat sama na sebe s výjimkou stránky úvodní, u které není jednotný názor, zda v takovém případě spíše zneklikatelňovat logo nebo zachovat formu.“
Není to jen pověra?


Už jen z pohledu použitelnosti je ta zásada opodstatněná. Ale k SEO - je třeba rozlišovat mezi navigací na webu (jednotlivé linky vedou na unikátní stránky) a na stránce (jednotlivé linky vedou na místa na již načtené stránce). V prvním případě si takto narychlo nedovedu vybavit opodstatněnou situaci, proč by uživatel dobře napsaného a navrženého webu mohl chtít znovunačíst stránku, na níž se již nachází.

Nedává to smysl z pohledu použitelnosti ani informační architektury. Přijdu na stránku a klepnu na odkaz a dostanu se na tutéž stránku a klepnu na odkaz... vidíš tam ten paradox? Pokud je účelné klepnout jednou, pak musí být účelné klepat třeba donekonečna, což je nesmysl, protože to nepřináší žádný efekt.

Jsem opravdu pevně přesvědčený, že vyhledávací algoritmy s tímto velmi rozšířeným jevem počítají a nikterak ho v reálu nepenalizují (sám stavím weby, jejichž stránky na sebe odkazují). Je však třeba uvážit, že stránka sama na sebe nepřenese žádný vnitřní ranking a tudíž se jedná o mrtvý a zbytečný odkaz.
DoubleThink
Profil *
Anonymní
Mantiso, používej prosím svůj account, prase aby se v tom teď vyznalo.

1/ Stránka http://www.muj-iphone.cz/docs není k dispozici na http://www.muj-iphone.cz/docs/
Což je překážka použitelnosti, konkrétně kvůli dogmatu, že soubory mají koncovky a adresáře ne. Z hlediska SEO je to bezpředmětné, roboti nemají důvod zkoušet varianty s lomítky.

ale jak se Vám to zdá celkově?
Připadá mi to celé jako další představitel z řady iphone-bitch! webů. Prostě jako když si koupím nějakou módní fríkulínskou veteš a jsem z toho tak vyndaný, že o tom musím hned udělat web.

Design veskrze žádný - fotka z korporátu, text z efektem emboss (vyvolávající dávicí reflex u některých grafiků mimochodem). Obsah většinou z druhé ruky nebo celkem nevýznamné subjektivní dohady. Nic, kvůli čemu by k tobě měly proudit davy lidí.

Není to jen pověra?
Celé SEO je jedna velká pověra. Každé druhé pravidlo je jen něčí pocit, bezobsažná mantra, hledání překážek tam, kde nejsou, deformování účelu indexace jakožto relevantního párování klíčových slov a URL. Je to takový cargokult - nasadíme si sluchátka z kokosů, vztyčíme anténu z bambusu a třeba začnou přistávat letadla.
Dero
Profil
Z hlediska SEO je to bezpředmětné, roboti nemají důvod zkoušet varianty s lomítky.

DoubleThinku, sami od sebe ne, ale těch případů, které jsem naznačil výše, skutečně není natolik málo, aby nebyly brány v potaz právě i s ohledem na SEO. Že je SEO zpoloviny mýtus a z té druhé aplikovaný šamanismus, je jistě pravda.
Chuck
Profil
topspots nezapadají do sránky
mantisa - práce
Profil *
Chuck

Proč myslíš, právě, že tak docela sednou, jak prdel na hrnec, nabízí se říct...
Chuck
Profil
mantisa - práce
jo, taky se mi často líbí, když do souvislého designu vleze úplně jiný, ale tento případ se mi prostě nelíbí
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Je vidět, jak se názory (zavistivých) Čechů (kteří mě nemají rádi) liší od názorů cizinců:

http://jdem.cz/aaey7
Venca V
Profil
mantisa

Je vidět, jak se názory (zavistivých) Čechů (kteří mě nemají rádi) liší od názorů cizinců:

Jen pro začátek: neznám tě, nezávidím ti, nemám tě rád ani nerad.

Web je kvalitně zpracovaný, rozhodně vzhledem neurazí, natožpak kódem. Ale mezi weby, které se mi líbí by se rozhodně nezařadil- jediné, co je na něm opravdu skvělé, je samotný iPhone, což je IMHO geniální designový kousek. Odmyslím si iPhone a vidím celkem pěkné (průměrné) menu, ošklivé (podprůměrné) logo a pěkné, leč naprosto z kontextu vytržené "papírky" u topspots.
Takže abych to shrnul:neurazí, nenadchne. Ve spojení s iPhonem, jak jsem výše napsal geniálním designovým kouskem, toho šlo vytěžit víc.
Lexter
Profil
mantisa - nepřihlášen
mantiso, já ti ten web nezávidím, upřímně je mi ukradený. Vidím web z hezkým kódem a šakredou grafikou, kterou se vyznačuješ. Tvrdé? Máš smůlu.
shaggy
Profil
Je vidět, jak se názory (zavistivých) Čechů (kteří mě nemají rádi) liší od názorů cizinců
Ja som závistlivý Slovák, takže som vlastne cudzinec, nie?

Nikto ti tu nezávidí, len si narazil na ľudí, ktorí nezvyknú klamať ak narazia na niečo čo sa im nepáči.
Ja osobne som napríklad len reagoval na tvoje prehnané vyhlásenia o tvojich geniálnych SEO schopnostiach a pritom mi stačila jedna návšteva tvojej stránky a videl som, že to tak nie je ;-)
Ale inak sú mi stránky o iPhone ukradnuté, takže som tvoju hodnotil bez akéhokoľvek zaujatia, alebo závisti.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
shaggy

Ja osobne som napríklad len reagoval na tvoje prehnané vyhlásenia o tvojich geniálnych SEO schopnostiach a pritom mi stačila jedna návšteva tvojej stránky a videl som, že to tak nie je ;-)

Prosímtě, byl bych Ti moc vděčný, kdybys mi řekl (napsal), jak jsi přišel na to, že to tak není?
Lexter
Profil
mantisa - nepřihlášen
Snažně tě prosím o to, abys napsal, jak jsi přišel na to, že tomu tak je.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Lexter

No přeci nebudu prozrazovat svoje finty. ;-)

Jinak, co se týká google, tak se to vyvíjí pěkně. Uvidíme za pár týdnů, jak se mi omluvíte. :-P
Lexter
Profil
mantisa - nepřihlášen
No přeci nebudu prozrazovat svoje finty. ;-)
Pak se tak blbě shaggyho neptej ;).

Nevím, proč si zase tohle vlákno vytáhl, asi aby jsi zase dokázal, jak je to v zahraničí krásné a uspokojující. Tak tam padej a žumpu přenech nám. A teď už vážně končím. Drahému mantisovi už nemám co říct. Snažím se psát, jen když to má cenu. Ty nechceš slyšet nic jiného, než že jsi prostě nejlepší. A to nejsi, smiř se s tím nebo ne, mě je to fuk.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Dobrý večer,

tak jakpak si stojí v google?

Na to, že je už delší dobu mrtvý a neaktualizivaný.

Holt perfektní SEO znalosti se nezapřou. :-P
Bubák
Profil
mantisa - nepřihlášen
Kdyz budu hledat v google Apple iPhone, tak web není k nalezení do desáté stránky včetně, další hledání jsem vzdal.
Takže tak.
Dero
Profil
Dobrý večer, tak jakpak si stojí v google?

No špatně, špatně. Jako ostatně většina dalších mrtvých, neaktualizovaných a co do informací tuctových webů. ;o)
Měsíček
Profil
"Kdyz budu hledat v google Apple iPhone, tak web není k nalezení do desáté stránky včetně, další hledání jsem vzdal.
Takže tak."


Já ho mám na čtvrtém místě. Takže tak.
Bubák
Profil
Měsíček
Hledal jsi Apple iPhone 3G nebo Apple iPhone? To jsou dvě mírně odlišné fráze, ale v případě tohoto webu s výrazně odlišným umístěním ve vyhledávači. Myslím si, že to by se někomu, kdo se chlubí perfektními znalostmi SEO nemělo stát.
oogi
Profil
mantisa - nepřihlášen
Nevím jak je to s tím prodejem webu, ale pokud jsi ho opravdu prodal, mělo by další hodnocení probíhat se souhlasem současného majitele :-).
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0