« 1 2 »
Autor Zpráva
Lexter
Profil
Už má aji zakoupenou doménu, tak jsem se rozhodl k redesignu. Ano je to klišé, ale mamča a její přátelé to tak mají rádi, tož proč ne .

http://img.54.cz/images/315976-img.jpg
piwoda
Profil
Lexter

pěkný
kletely
Profil
Lexter
Pekné, len tá gitara sa mi tam moc nehodí :)
Nox
Profil
Je to pěkný (v kontextu předchozích příspěvků invektivní výraz, že:) )

Moc se mi ale nelíbí ostré čáry (portrét nahoře, oddělovače) a nechápu, proč je 2. seznam dole posunutý, působí to divně
Lexter
Profil
Nox
Zarovnám tedy, asi mě zas něco popadlo :).

Oddělovací linky, těm bych mohl změnit barvu a odlišit oddělení článků od třeba stránkování, díky.
shaggy
Profil
To je ukulele? Alebo gitara veľkosti pera?
Nepáči sa mi tam tá fotka s tuctovým efektom z photoshopu a tiež mi tam vadí ta neproporcionálna gitara.
Romanticka
Profil
lidi s modemem si uziji :-D Je to hezky...
stope
Profil *
Graficky parádní, ale mám dost závažnou námitku:

ani při rozlišení 1152 x 864 se mi stránka nezobrazí celá (na šířku). Jak chcete řešit resize pro monitory s menším rozlišením?
Railbot
Profil
stope
Já si dovolím odpovědět. Samotný web bude užší. Kytara je stranou, může být jako pozadí třeba html a uvidí ji zkrátka jen lidé s vyšším rozlišením.
stope
Profil *
Railbot

Jasně ;o) ale bez té kytary už to prostě nebude úpně ono...né každý dneska disponuje monitorem schopným optimálně zobrazit 1280x.... a více =o)
Railbot
Profil
stope
no 1280x1024 je už dnes v těsném závěsu za 1024x768, 19" nemá tak málo lidí. Ale to se nedá nic dělat. Lepší než prádzné místo při větším rozlišení.
panhuhu
Profil
Kdyby to byla fotografie, tak řeknu, že tomu chybí zajímavé světlo.
Flip
Profil
pěkné, ale kódovat by se mi to moc nechtělo... :P a trošku mi vadí ten rozptýlený a nepřirozený stín okolo toho kafe nahoře...
Lexter
Profil
Děkuji za kritiku, je vidět, že mohu ještě leccos napravit.
Dranel
Profil
Lexter
Sám si pro sebe řekni, odkud svítí světlo. Protože jedna věc háže stín nahoru, druhá doleva dolů.
Čvachta
Profil
Připomíná to grafikův weblog - ten nápad :-) Ale velice vzdáleně..
Railbot
Profil
Čvachta
Deisng ala "papír + další kraviny na stole" je tu už dlouho a Jíří Tvrdek rozhodně nebyl první, kdo si takhle web zpracoval :o)
Chuck
Profil
až to bude jako web a ne obrázek, určitě se leknu toho, jak bg končí: prodloužil bych ho i pro větší monitory
ale hezký
Railbot
Profil
Chuck
Co má výška (která zde není nikterak malá) společného s velkými monitory? Kdyby šířka, tak neřeknu ani ň. Místa pro obsah je tam dost. Když autor nebude chtít, tak délku určitě nepřesáhne a vše se mu tam krásně vejde. Ponechme stranou zvětšování písma atd., je potřeba dodat, že u podobných webů založených především na grafice, jdou tyto věci stranou.
stope
Profil
Railbot
Argument, že 1280x1024 je už dnes v těsném závěsu za 1024x768, je nesmyslný. Jestliže mluvíme o optimalizaci (a moje příspěvky jsou o optimalizaci), musíme brát v potaz i lowend - když se podíváte na vývojáře, optimalizují téměř vždy šířku webu pro rozlišení 800x600. Brát jako dolní hranici vyšší hodnotu, než 1024, je hloupost (tím nechci urazit autora návrhu).

To je jako byste yvtvořil kód optimálního zobrazení pro IE 7 a vykašlal se na rozkopaný vzhled v 6 (nebo dokonce 5.5), protože k dispozici už je verze 8 beta.... Nesmysl!
Railbot
Profil
když se podíváte na vývojáře, optimalizují téměř vždy šířku webu pro rozlišení 800x600
Já se s dovolením mezi vývojáře také řadím a dovoluji si podotknout skutečnost, že když nejde o službu pro globální masy lidí (kde se dají očekávat i hejhuové z úřadů s IE 5.0 a 15" monitory), tak 800x600 jde zcela stranou, tím už se dnes nikdo nezabývá.

Brát jako dolní hranici vyšší hodnotu, než 1024, je hloupost (tím nechci urazit autora návrhu).
To neberu, 1024x768 je základ.

To je jako byste yvtvořil kód optimálního zobrazení pro IE 7 a vykašlal se na rozkopaný vzhled v 6 (nebo dokonce 5.5), protože k dispozici už je verze 8 beta.... Nesmysl!
A proč ne? Když si člověk dělá nějaký vlastní web, ne web pro masy lidí, kde lze čekat jakékoli složení ať už ohledně prohlížečů nebo rozlišení, může autor kašlat na co chce a řídit se klidně vnitřním přesvědčením, že na technologicky zaostalé návštěvníky nelze brát ohled donekonečna. A proto IE 5.5 je historie, používanější je IE 5.0 a i ten už je v zapomění. IE 6 to bude ještě nějaký pátek trvat, to je pravda. Spíš mi jde o princip, že na malém osobním webu se lze vykašlat na ledaccos.
stope
Profil
...hejhuové z úřadů... a A proč ne? Když si člověk...?? No nazdar...prej vývojář...ještě štěstí, že takhle podobně omezených ajťáků není kolem webů moc.
A abych vás naučil něco ze základů www: STRÁNKY JSOU VŽDY PRO MASY =o)
vertigo4
Profil
stope
Ale prosím tě, je rozdíl webu nějakého úřadu, kde je potřeba dbát na přístupnost, který by měl být řešen pro vícero rozlišení atd. a webu, dělaného jako blog pro menší komunitu...
Railbot
Profil
stope
Osobní výpady snad nejsou nutné. Tady se snažíme diskutovat na úrovni. Pokud je známka omezenosti fakt, že dokáži respektovat skutečnost, že si někdo svůj osobní web dělá dle jeho vlastního uvážení a dovolí si třeba neoptimalizovat pro IE 6- a nebrát ohled na některé poučky, pak jsem asi tedy omezený a vůbec se za to nestydím. Jestliže dělám web kam denně chodí statisíce lidí apod. pak to musí být na urvni, pokud někdo patlá web pro pár svých známých, nemusí být tak důsledný a pokud je, je to samozřejmě jen dobře.

A propo, guru nejsem, ale učit mne rozhodně nic nemusíš. Při vší skromnosti mám své vlastní názory a pohled na věc proceděné roky zkušeností.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
Spíš mi jde o princip, že na malém osobním webu se lze vykašlat na ledaccos.
… s menšími následky než u velkého webu. Menšími, nikoliv žádnými. Kdybychom měli všechny nedostatky malých osobních webů hájit tím, že jsou malé, tak můžeme zrušit celou kategorii.

pokud někdo patlá web pro pár svých známých, nemusí být tak důsledný
Případná nedůslednost mu zde má být samozřejmě vytknuta.
Necelá polovina lidí užívá rozlišení, jehož šířka nepřesahuje 1280 pixelů, a tito lidé si budou myslet, že Lexterova matka nemá na stole malinkou kytaru. To je fakt. Jestli to Lextera trápí, to už je jeho věc. Tečka.


Reaguji na vertiga4:
je rozdíl webu nějakého úřadu, kde je potřeba dbát na přístupnost, který by měl být řešen pro vícero rozlišení atd. a webu, dělaného jako blog pro menší komunitu...
Jen tehdy, pokud je charakteristickým rysem té menší komunity nějaká spřízněnost s technickými prostředky užitými při prohlížení. Na webu spolku mnohapalcových LCD milovníků lze ignorovat slepé, v Bugzille Mozilly lze ignorovat ne-Mozilly. Všude jinde víceméně platí, že může přijít kdokoliv a s čímkoliv a nebývá vhodné nebýt na návštěvníka hodný jen kvůli nějaké technické ptákovině.
WanTo
Profil
Lexter
Doporučuju upravit fotku tak, aby hlava paní Douškové byla ve zlatém řezu - no prostě ne uprostřed fotky, ale v levé třetině (s ohledem na to, že se bude koukat do pravé třetiny). Bude to působit přirozeněji a vypadat líp.
Chuck
Profil
Railbot
Kdyby šířka, tak neřeknu ani ň - tak neříkej ani ň, protože mluvím o šířce - vpravo mám dost velkej bílej obdélník
Railbot
Profil
Chuck
Jestli to nebude tím, že to je grafický návrh a ten těžko bude mít podklad široký až do aleluja.
stope
Profil
Railbot

Doporučuji vytisknout si příspěvek Chamurappiho a číst si jej před spaním - TOTO NENÍ POKUS O URÁŽKU ANO OSOBNÍ VÝPAD, opravdu nemáte pravdu.
Lexter
Profil
stope
Díky za rady.

Chamurappi
že Lexterova matka nemá na stole malinkou kytaru
Má ji vedle stolu. Fungující zmenešenina španělky.

stope
Klídek.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0