Autor Zpráva
Rex
Profil *
Dobrý den,

žádám o zhodnocení webu http://rybicky.net . Jedná se o akvaristický web nejen pro začínající akvaristy. Použité technologie: HTML, CSS, PHP, MySQL, JavaScript, AJAX. Budu rád za jakékoli náměty na vylepšení a to i za drobnosti.

Díky.
grimword
Profil
hezke horizontalni menu :))
yFang
Profil
Rex
→ V menu by to chtělo lepší hover.
→ Hlavička by mohla být celá klikací (a směřovat na úvodní stránku).
→ Moc se mi k tomu nehodí favicon.
→ Připadá mi to trochu nepřehledné.
<li title="15.06.2008"><span>&raquo;</span> <a href="nadrze/?akce=hledat">Důkladnější prohledávání nádrží</a><div>[...]</div></li> - Zde by bylo lepší použít <p>.
→ Kód by potřeboval pročistit např.:
<td class="druh" style="text-align:center;width:20px"><strong>Po</strong></td> - Nebylo by lepší dát to z toho style do css a rovněž tam přidat font-weight:bold; a odstranit <strong>?
→ Co to má být v hlavičce za meta tagy?
vertigo4
Profil
Rex

1) Hodně nepřehledné; nikde nevidím nějaké logo či nadpis --> doplň a udělej ho klikací
2) V menu bych nepoužíval jako hover podtržení, ale nějaké barevné zvýraznění + zvýrazni lépe (barevně) tu aktivní položku v menu...
3) Při pohledu do kódu (resp. na metatagy) mne málem ranila mrtvice... z těch všech bych nechal jen
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
<meta name="description" content=""> 

4) Nepoužívej tabulkový laout.
5) Kód je strašně zaprasenej interními styly... šoupni je do externího souboru.
6) Chválím použití altů u obrázků

To jsou věci, které mně zaujaly nejvíce... dále nezkoumám. ;-)
Rex
Profil *
Meta tagy slouží pro Národní knihovnu, jelikož pravidelně provádí ukládání do služby Webarchiv. Takže ty, prosím, neřešte. Navíc jsou jen na titulní stránce.
Kde je tabulkovoý layout? Nevšiml jsem si, že bych ho někde použil.
"strašně zaprasenej interními styly" několik jich tam je, až bude čas, tak to pročistím. ;-)
vertigo4
Profil
Rex
Kde je tabulkovoý layout? Nevšiml jsem si, že bych ho někde použil.
Dobrá, není to klasický tab. layout, ale používáš tabulky někde zbytečně...
Rex
Profil *
Díky za postřehy. S grafikou menu jsem si již trochu pohrál. Je to lepší? Opravdu si myslíte, že je rozumné dělat klikací logo o velikosti 1000x135, tedy velý obrázek? Mám klikací nápis RYBICKY.NET nad obrázkem.
Chuck
Profil
vyhledávací pole by mohlo být delší, obrázky v levé liště stejně velké a víc od sebe
u tabulky by taky mohla existovat vzdálenost mezi buňky
"translate this page" - tomu bych dal nahoře a dole nějakej margin

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0