Autor Zpráva
bojars
Profil
Zdravím Vás.

Pred časom som tu nechal na posúdenie odkaz na stránku s úryvkom z románu Hlava XXII o Josepha Hellera.
Je to také cvičenie z tvorby v CSS.

Nedávno som si kúpil jedno koncertné DVD, kde boli aj skladby pri ktorých som vyrastal, tak ma to chytilo znovu a skúsil som vytvoriť stránku s niekoľkými textami.

Je to zase len cvičenie z CSS. Zameral som sa na štandarné prehliadače a stránka je (IMHO) validná. Hral som sa trochu s grafikou a efektami, stránka nie je veľká, celý adresár má iba okolo 60kB.

Tak pozrite a posúďte...

:-)
ajvn
Profil
Nevím jestli není zvěrstvo :-) dávat každý řádek do tagu p
bojars
Profil
Nevím jestli není zvěrstvo :-) dávat každý řádek do tagu p

Teda ani ja neviem, ale má to i svoje výhody pri kontrole formátovania odstavcov.
Napríklad, keby som nastavil napríklad text-indent:, alebo marginy pre <p> tak by som musel v kóde tag <br /> odstraňovať.

IMHO: "zvěrstvo" je aj tak silné slovo...
ajvn
Profil
to bojars: Sorry, myslel jsem to v dobrém - občas se blbě vyjadřuju. Vychází ti větší poměr kódu k textu než při formátování odstavce jako celku.
Fred
Profil
bojars Nedávno to někde byla debata, že tag <br /> je zbytečný a opravdu mě nenapadal případ, kde bych ho mohl (potřeboval) použít. Teď už to vím, určitě bych vyházel pár divů místo nich bych dal odstavce se stejným class a odděloval bych řádly pomocí <br />. Bude to o dost kratší.
bojars
Profil
ajvn: samozrejme, že aj ja to beriem v dobrom, som Ti vďačný, že si tento problémik otvoril.

:-)

Fred: díky. Ja som mal tiež z rôznych debát v tomto fóre pocit, že ten tag <br /> je skôr taká barlička na odstrelenie medzery, keď už sa nedá ináč... V tomto prípade to už nechám tak, lebo tie divy majú (pre mňa) aj inú funkciu, ako deliť jednotlivé bloky: okrem zarovnania textu som do niektorých použil na pozadie obrázky, ktoré som nechcel odkazovať do HTML kódu, pre prípad menšieho rozlíšenia, t.j. aby sa text prelínal cez grafiku.
Čo sa týka zmenšenia objemu, nie je to až taký problém, HTML spolu CSS súbory majú okolo 8-9kB a pri DialUp-e sa mi to načítavalo v pohode, t. j. svetlý text predbehol na tmavom pozadí grafiku a zbytočnosti nabehli až potom.
Naozaj mi ide iba o nejaké nové skúsenosti so štýlovaním stránok.
Boy
Profil
Na zdrojový kód jsem se nedíval, ale design? To je asi pro tebe tabu že? Nerad vidím takovéto stránky.
bojars
Profil
Boy: tak to "tabu" by som chcel vidieť nejako viac rozpísané. O čo Ti ide?
mat
Profil
Boy

vždycky přijde to téhle diskuze nějaký boy a ten boy má pocit, že s odpuštěním sežral všechnu moudrost a že všechno ví líp a rozhazuje rozumy typu "nerad vidím takovéhle stránky", "design je pro tebe tabu", "z tebe grafik nikdy nebude" - možná by si měl boy uvědomit, že ho nikdo rozumný nebere vážně, možná, že až přijdou prázdniny, tak zase sám odejde...
23k
Profil
mat> a co Ti na tom vadi? Hodi sem naprosto tragicke stranky po strance grafiky, po strance kodu to taky neni zadna slava a co za to ceka?

bojars, prijde mi to jak z frontpage, naplacane nekvalitni obrazky.
bojars
Profil
(neberiem to osobne, ale nedá mi reagovať)

bojars, prijde mi to jak z frontpage, naplacane nekvalitni obrazky.

23k: ešte som v živote neurobil nijakú stránku v WISYWIG editore.

Na výrobu tejto stránky boli použité programy:
1st Page 2000
TopStyle
a grafický editor (až na pozadie stránky sú všetky tie naplácané nekvalitné obrázky moje)
testované v IE 5.5, FF a Opera 7.

Hodi sem naprosto tragicke stranky po strance grafiky, po strance kodu

keby si si zaroloval na koniec stránky bol bv si asi zistil, že stránka je validná, keby si si pozrel kód, zistil by si že je čistý, že celá stránka je externe štýlovaná, že na tej stránke je v kóde odkazovaný iba jeden obrázok, a ostatné sú pozadia divov v CSS, že je použitá definícia -moz-opacity (nájdeš ju v nejakom WYSIWYG editore), že som sa pokúsil použiť efekty tak, aby to bolo v každom prehliadači nejako zaujímavé... je v moja tom práca.
Som začiatočník, len sa učím, skúšam a keď si dám sem stránky na posúdenie, očakávam pripomienky ako napríklad dal ajvn alebo Fred.

Grafika je taká ako som ju chcel mať, a kód si nevidel, takže nechápem aký význam má Tvoj príspevok, v čom si mi chcel pomôcť... myslím že na to sem ľudia svoje príspevky dávajú.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boy:

tabu (zo Slovníka udzích slov):
1 - vznešená bytosť, nebezpečný, alebo posvätný predmet u niektorých tzv. necivilizovaných kmeňov, ktorého meno sa nesmie vysloviť zo strachu, aby sa tým neprivolalo nešťastie,
2 - výraz, ktorý sa v jazyku nepoužíva z dôvodov morálnych, spoločenských a podobne,
3 - dačo neprípustné, zakázané, o čom sa nehovorí.

Nerozumiem Ti o čom hovoríš, alebo Ty nevieš čo hovoríš. Neviem pochopiť, akú spojitosť má TABU s webdesingom alebo s mojim postojom k nemu. A neviem pochopiť, aký význam má pre Teba (pre mňa) sem písať.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mat: Tebe naozaj ďakujem za Tvoje vyjadrenie, vystihol si to perfektne.

:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0