« 1 2 »
Autor Zpráva
Oliva
Profil *
Zdravím,
podívejte se, prosím, na internetové stránky UZárubů.cz. Budu rád za každou připomínku.

Ahoj a dík
Chuck
Profil
na první pohled velmi působívé,, na druhý též

někdo možná něco bude mít proti barevné kombinaci, ale mě se to líbí

z grafického hlediska nemám co vytknout
ShiraNai7
Profil
~ mezera mezi vodorovným menu a obsahem mi přijde velká
~ bílý pruh mezi obsahem a patičkou na první pohled vypadá spíš jako grafická chyba
~ nevalidní

Jinak opravdu pěkný a čistý design :)
Chuck
Profil
ShiraNai7
~ bílý pruh mezi obsahem a patičkou na první pohled vypadá spíš jako grafická chyba
ten se mi právě líbí
ShiraNai7
Profil
Chuck
škaredé to není, ale vodorovné menu je tak úplně odtržené od okolí, možná by ji stačilo trochu zmenšit
Chuck
Profil
ShiraNai7
no dobře, možná by mohlo být menu blíž
Měsíček
Profil
Ty bílé pruhy jsou opravdu humus :(
VENCA
Profil *
docela hezké, akorát ta mezera mezi menu, ten bilej velkej pruh by tm nemusel but ;-)
Oliva
Profil *
Zdá se, že nějak "ujíždím" na mezerách, za to mě kritizovali i na předchozích stránkách, zkusím to ještě přehodnotit a třeba trochu upravit.
Nic proti tomu validátoru, ale ty 3 chyby, které tam našel, mi připadají trochu nesmyslné (ale možná je nesmyslný můj zápis).

Zatím díky všem
piwoda
Profil
Oliva

Odpálit pruh pod menu (nechat na výšku hoveru) a před patičkou, poté to bude hodně příjemný web
ShiraNai7
Profil
Oliva
Je to jen kvůli posílání chybného headeru z php. XHTML stránky nejsou text/html, ale application/xhtml+xml. IE se z toho sice zblázní, ale to jde ošetřit. Tu je php kód pro posílání headeru, máš-li zájem:

//odeslani headeru pro urceni typu obsahu a kodovani
if(isset($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'])){$user_agent=$_SERVER['HTTP_USER  _AGENT'];}else{$user_agent='';}
if(mb_strpos($user_agent, 'MSIE')!==false){$header='text/html';}else{$header='application/xhtml+  xml';}
header('content-type: '.$header.'; charset=utf-8');

Kódování si případně přepiš.

edit: diskuse dělá v tom druhém zápisu headeru mezeru za pluskem navíc, nevím proč :/
Měsíček
Profil
"IE se z toho sice zblázní, ale to jde ošetřit. "

To není ošetření, ale jen se vyhnutí problému :) .. zbytečné posílat pro jeden prohlížeč MIME typ application/xhtml+xml a druhému poslat text/html .. proč to komplikovat a nezůstat u HTML?
ShiraNai7
Profil
Měsíček
Je to špíš tak, že jen MSIEčku je posílán "falešný" header a všem ostatním ten "pravý". A proč nezůstat u HTML? To je na dlouhou a nekonečnou diskusi :) Jen uvádím možnost, jak nenáviděné MSIEčko opít rohlíkem a zároveň mít validní stránky xD
grimword
Profil
nastal pamatny den - KONECNE ma nekdo hover v menu svetlejsi nez vyznaceni aktualni stranky v menu
joe
Profil
Oliva
Stránky pěkné, validnost nikoho nezajímá krom pár „šílenců“ z diskuzních fór. Ale jak už je zmíněno, vadí mi ty mezery. A navíc, zdá se mi to velmi podobné jednomu webu, co máš v referencích.

ShiraNai7
ale application/xhtml+xml. IE se z toho sice zblázní, ale to jde ošetřit

Já to samé mým na svých stránkách, nijak to neošetřuju a v IE mi to normálně funguje, čím to? ;)
Oliva
Profil *
Dík za shrnutí.
Mezerami se budu, jak jsem psal, zabývat, ale přesto se mi nelíbí, když by patička nebo menu bylo nalepené na obsah, možná trochu zmenšit rozestupy, uvidím až se mi nebude chtít spát.
Definici doctypu nechám jak je, používám ji vždy a i mnohem lepší webdesigneři ji takto používají a na problém jsem nenarazil, takže nemám defacto důvod měnit.

joe: k té podobnosti s předchozími stránkami, sám jsem si toho moc nevšiml, ale máš pravdu, ovšem teď už se nedá nic dělat... příště budu (použiji slovo, které mnozí nesnáší) kreativnější.
Měsíček
Profil
"Já to samé mým na svých stránkách, nijak to neošetřuju a v IE mi to normálně funguje, čím to? ;)"

Tomu nevěřím. (doufám, že nemyslíš změnu text/html na application/xhtml+xml v META tagu ...)
ShiraNai7
Profil
joe
Myslíš sunlight-cms.net? O tom vím, proto to předělávám do nové verze :)
stope
Profil
Hezké, moc hezké, možná bych podotkl pár věcí z praxe:

- nějak barevně podložit adresu penzionu v patičce
- v LightBoxu předělat obrázek closelabel.gif z CLOSE X na ZAVŘÍT X (jsme češi ne?)
- v kontaktech dát do odkazu na mapy kratší adresu http://www.mapy.cz/?query=id%3Apremise%202111930&mapType=base
- validátor hlásí chybu u všech adresových sekvencí, které obsahují & - to se řeší nahrazením & tagem &
- kvůli SEO více provázat jednotlivé stránky pomocí odkazů v textu

Ale jinak mov hezké *THUMBS UP*
Bubák
Profil
ShiraNai7
jen MSIEčku je posílán "falešný" header a všem ostatním ten "pravý"
Posílat robotům vyhledávačů "pravý" header rozhodně není to pravé řešení.
ShiraNai7
Profil
Bubák
Jako že vyhledavače nevezmou application/xhtml+xml? O tom pochybuju, když to všechny moderní prohlížeče umí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
á to samé mým na svých stránkách, nijak to neošetřuju a v IE mi to normálně funguje, čím to? ;)
Používáš „text/html“, z <meta> elementu se při tomto MIME typu bere jen kódování, nelze jím ten typ změnit.


Reaguji na stope:
u všech adresových sekvencí, které obsahují & - to se řeší nahrazením & tagem &amp;
To není tag (značka), ale entita (respektive „odvolání na obecnou entitu“). A je to v tomto případě zcela zbytečné.


Reaguji na ShiraNaie7:
Všechny moderní prohlížeče to umí? Pochybuju. V současné době používají „application/xhtml+xml“ jen sebevrazi, stránku mohou ošklivě nabourat i proxy servery. V ukázaném PHP kódu jsi také zapomněl na Vary.
Podmínkovat kvůli MIME typu speciálně Explorer, to je ta největší pitomost, kterou jako autor CMS můžeš udělat. Robot Seznamu XHTML neindexuje.

A proč nezůstat u HTML? To je na dlouhou a nekonečnou diskusi
Oliva řekl, že nemá důvod cokoliv měnit, zůstane u HTML s tou divnou <!doctype> deklarací.


Reaguji na Olivu:
Mně se ty bílé pruhy líbí, akorát by mohly být užší. Samotný obsah webu je zbytečně nízko.
stope
Profil
Chamurappi

Podle mne je to, sice kosmetická, ale vhodná úprava - je to jediná chyba kterou ytto stránky vyhazují ve validátoru ;o) A za terminologii se omlouvám - nevyznám se tak dobře v názvech, jen vím, že to funguje.
Oliva
Profil *
Stope: se vším souhlasím, ale přesto jsem neopravil adresu na mapu, osobně ke zkracovaní nevidím důvod, když návštěvník musí kliknout tak i tak (a pokud bych chtěl opravdu co nejkratší variantu, použiji službu jdem.cz) + na provázání odkazy ještě zapracuji.

Chamurappi: ano, obsah by mohl být celkově výš, ale to by museli nastat ještě razantnější změny... takže si to spíš zapíšu za uší na příští případné práce.

Jinak, kolem menu jsem ubral 10px z obou stran, sice navrhujete všichni větší změny, ale pří větším přiblížení menu nebo patičky k obsahu se mi to už tak nelíbí.
joe
Profil
... používám text/html, v meta mám napsáno application/xhtml+xml i když nakonec se to zobrazí v text/html. Popravdě, je mi celkem jedno jak to mám napsané, hlavně když to funguje a zobrazí se to ve většině prohlížečů.

ShiraNai7
Myslíš sunlight-cms.net? O tom vím, proto to předělávám do nové verze :)
Nemyslím :)

Měsíček
Nedoufej :)

Oliva
Jen jsem tě tím chtěl tak trošku upozornit, abys další návrhy nedělal podobně (i když můžeš :)), protože by to byla škoda. A ty mezery, co máš teď bílé, možná bych je bíle nedával, vypadá to jakoby tam něco chybělo, nenačetlo se apod. Zkusil jsem jen prostor okolo menu vyplnit barvou třeba #EBE8DE a zdálo se mi to trošku víc uzavřenější.
Ještě se mi vůbec nelíbí ty ikony pro tiskárnu a šipka nahoru.
A taky meta tag generator mě těší :)
Měsíček
Profil
"používám text/html, v meta mám napsáno application/xhtml+xml i když nakonec se to zobrazí v text/html. "

To je, ale naprosto zbytečné, protože v META tagu by mělo být text/html .. a to, že si tam strčíš application/xhtml+xml nemá (neskloňovat) žádný vliv :)
Oliva
Profil *
Joe: ikonky se mi zdají celkem solidní, osobně nemyslím, že by zasloužili vymazat nebo přepracovat a ten meta generator se mi zdá jako slušnost, když používám uvedený prográmek.
Lexter
Profil
Pěkný web, jen mě děsí zvolená kombinace barev. Dělá web šedým, smutným, mdlým.
joe
Profil
Měsíček
Ok :) Tomuhle moc pozornost nevěnuju, neřeším to, pro mě nemá moc cenu se tím zabývat. Důležitý je pro mě výsledek :)

Oliva
Zdají se mi obě moc velké a ta šipka taková obyčejná. Teď to možná není tvůj případ, ale zrovna jsem se díval na nějaké pěkně zpracované weby a co mě dostane je, že u menu je taková ta obyčejná šipka z Photoshopu, to nepochopím :) A právě mi připadá jako ta šipka.
a ten meta generator se mi zdá jako slušnost, když používám uvedený prográmek.
Však jo, právě proto říkám, že mě to těší, že používáš můj prográmek a že je to tam uvedeno :)
Měsíček
Profil
"Ok :) Tomuhle moc pozornost nevěnuju, neřeším to, pro mě nemá moc cenu se tím zabývat. Důležitý je pro mě výsledek :) "

Fajn :) tak tam dej zpět text/html = výsledek bude stejný a já to už nebudu řešit a nebudu rýpat. :)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0