« 1 2
Autor Zpráva
ShiraNai7
Profil
Měsíček
To je, ale naprosto zbytečné, protože v META tagu by mělo být text/html .. a to, že si tam strčíš application/xhtml+xml nemá (neskloňovat) žádný vliv :)
~ Já to ale posílám i v headeru. Nebudu tam dávat text/html, když stránky nejsou v html, ale xhtml. Xhtml stránky servírované jako html vidí prohlížeč jako html plné chyb. Sice to zobrazí, ale chci mít validní web.

joe
Myslíš sunlight-cms.net? O tom vím, proto to předělávám do nové verze :)
Nemyslím :)

~ jiné stránky momentálně aktivně neprovozuji..

Chamurappi
Všechny moderní prohlížeče to umí? Pochybuju.
~ Firefox = umí, Opera = umí.. o ostatních nevím. Jak mám teda dělat 100% validní web v xhtml? K html se nikdy nevrátím, to raději nebudu dělat nic.
Měsíček
Profil
Reaguji na člena ShiraNai7:

"Já to ale posílám i v headeru."

To je chvályhodné.

"Nebudu tam dávat text/html, když stránky nejsou v html, ale xhtml. "

Taky si myslím.

"Xhtml stránky servírované jako html vidí prohlížeč jako html plné chyb."

I přesto je dokáže bezchybně zobrazit.

"Sice to zobrazí, ale chci mít validní web."

Piš v HTML má více výhod.

"~ Firefox = umí, Opera = umí.. o ostatních nevím. Jak mám teda dělat 100% validní web v xhtml? K html se nikdy nevrátím, to raději nebudu dělat nic."

Třeba IE? Ten má ještě stále největší podíl. 100% validní web můžeš mít jedině tou cestou kterou jsi se dal, ale stojí to za to? Jen kvůli nálepce "XHTML" potopit nejrozšířenější prohlížeč a vyhledávače?

"K html se nikdy nevrátím, to raději nebudu dělat nic."

Co ti chudák HTML takového udělal? :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Co ti chudák HTML takového udělal? :)
Když byl jeho redakční systém novorozeně, připletla se k němu zlá sudička :-)


Reaguji na ShiraNaie7:
~ jiné stránky momentálně aktivně neprovozuji
Pokud joe zmiňuje, že něco má „na svých stránkách“, nemyslí tím žádný z webů, které momentálně aktivně provozuješ. Myslí tím zřejmě opravdu své stránky :-)

Jak mám teda dělat 100% validní web v xhtml?
Aniž bys ohrozil návštěvnost? Nijak.

to raději nebudu dělat nic.
S chutí do toho, půl je hotovo.

Toto vlákno není ani o XHTML, ani o tvém CMS.
joe
Profil
ShiraNai7
Opravdu jsem myslel své stránky :-) Teď jsem si to musel několikrát přečíst znovu, vůbec jsem nevěděl o čem jsi psal :-)

Měsíček
Dám tam html/text. Nevím kde jsem sebral to s tím xhtml, asi někde zkopíroval když se mi to nechtělo psát :-) Ale ono to je stejně jedno, když to prohlížeč zobrazí jako text/html. Takže by to tam vlastně nemuselo být napsané vůbec, ale tím si nejsem jistý.
ShiraNai7
Profil
joe
Opravdu jsem myslel své stránky :-)
~ chyba na mé straně, jsem jen člověk

Měsíček
Přečet jsem si pár článků. Posílání špatného headeru překousnu.. XML deklaraci psát nemusím, používám utf-8.

Chamurappi
Toto vlákno není ani o XHTML, ani o tvém CMS.
~ tak to je vážně nemilé

Aniž bys ohrozil návštěvnost? Nijak.
~ spokojím se s kompatibilitou html parseru
stope
Profil
Oliva
Výhoda toho kratšího odkazu je ta, že směruje přímo na záznam přes firmy.cz, jinak má efekt stejný... (adresu jsem získal tak, že jsem našel penzion na firmy.cz a zkopíroval přímý odkaz na mapy.cz)
LasPallmas
Profil
celkem prijemne se tvarici web, jen bych snizil kryti tomu bilemu v headru a mozna z toho udelal trosku glass:-))) ale jinak je to celkem ok, mozna jeste ten typ na vylet bych dal vic na oci... ale jinak pekny:-)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0