Autor Zpráva
dspanhel
Profil
Spustil jsem nový jednoduchý web - galerii českých graficky atraktivních webů - CSS Revue.

Máte nějaké tipy k navigaci, grafice, kódování, obsahu nebo něco dalšího?

Vím o chybce, kdy se po hodnocení hvězdičky špatně zarovnají - je to v řešení u kódéra.

Vyhovuje Vám, že po kliknutí na obrázek s náhledem webu se hned otevírá cílový web a ne podstránka (jako je tomu na jiných českých galeriích)?

Budu také rád, pokud víte o atraktivních webech, pokud je na stránky přidáte.

Díky
vydrus
Profil
Vskutku dobrý nápad, ale nelíbí se mi inputy u komentáře:

http://www.cssrevue.cz/praguebest-sro-web/
dspanhel
Profil
vydrus: Jak je to myšleno - co konkrétně se na inputech nelíbí?
Plaváček
Profil
vydrus

Vskutku dobrý nápad, ale nelíbí se mi inputy u komentáře:

I mě by zajímalo, v čem má Vydrus problém.
vydrus
Profil
Máš tam takovou koninu, pokud to není záměr (Mozilla Firefox):



ty věci dole pod inputem - ty výčnělky
Plaváček
Profil
vydrus

Jakou máš verzi Firefoxu?

dspanhel

Osobně bych toto stylování inputů také vynechal, je sice efektní, ale většinou přináší zajímavé problémy.
vydrus
Profil
Plaváček

Prohlížel jsem to s tímhle:

jméno: Mozilla
prohlížeč: Netscape.
verze: 5.0 (X11; cs).


hlavička: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; cs; rv:1.8.0.1) Gecko/20060124 Firefox/1.5.0.1.
lamka2
Profil
dost sa to podoba na http://www.cssgalerie.net/index.php
dspanhel
Profil
vydrus: Díky za upozornění, záměr to není. Na téhle verzi firefoxu pod linuxem se netestovalo (minulý měsíc mělo tuto kombinaci méně než 1 % návštěv).
Plaváček: Díky, zvážím případné odstranění.
Plaváček
Profil
dspanhel

Díky, zvážím případné odstranění.

Firefox totiž při zvětšování písma nakládá stejně i s formulářovými prvky. Proto se snadno stane, že vám vznikne výše zmíněný problém, protože defaultní velikost písma může být různá napříč operačními systémy. Doporučuji whiskoušet a oblé rohy odstranit :)
pepe-lopez-is-back
Profil *
lamka2

Podobné galerie si budou většinou vždy dosti podobné... Ale nevím jak ostatní, ale já tam moc podoby nevidím. Dle mne je to výborný nápad.

Jinak k tématu.. Jediné co bych možná zkusil ještě pořešit, je border okolo náhledu webu... připadá mi tam ten border moc světlý.. Co ho zkusit udělat o něco tmavější? Možná je to jen detali, ale oproti např. navigaci na levé straně, která není ničím ohraničena mi to tam zkrátka nějak moc vyčnívá...

Jinak ale fakt super práce.
dspanhel
Profil
Plaváček: Díky za info, nejsem kodér ani grafik, takže mi tohle není známo.

pepe-lopez-is-back: Díky za tip. Border okolo náhledu webu zatím neplánuji ztmavit. Připadne mi, že takto ještě více poutá k nejdůležitějšímu prvku stránky - náhledu - což je dobře. Jinak díky za pochvalu, autorem grafiky je Vít Dlouhý - Nuvio.
pantondavo
Profil
dspanhel

Nahoře ty obdélníčky, které tvoří barevný přechod bych změnil. Takhle mě to absolutně stahuje zrak a docela to bolí do očí. "Kostičkovaný přechod" v "nadpisech" menu vypadá přirozenějc a byl by tam, dle mého, vkusnější.
vertigo4
Profil
dspanhel
Pěkné, tuto galerii již znám a asi před 3-4 týdny jsem přidal jeden web, tak jsem v očekávání ;-)
Jinak:
1)
<meta name="robots" content="all,follow" />
bych dal pryč...
2)
<meta name="author" lang="cs" content="All: Dan Špaňhel [www.spanhel.cz]; e-mail: dan@spanhel.cz" />
     <meta name="copyright" lang="cs" content="Content/Programming: Dan Špaňhel [www.spanhel.cz]; email: dan@spanhel.cz; Design/Code: Vit Dlouhy [Nuvio - www.nuvio.cz]; e-mail: vit.dlouhy@nuvio.cz" />
- já bych to spojil do jednoho metatagu...
3) Vyhledávací formulář bych zabalil do <fieldset>u
4) Jinak je kód kvalitní a ke grafice také nemám výtky. Možná jen se mi nezamlouvá "C" v logu
Plaváček
Profil
vertigo4

Všechny tyto metatagy tam klidně mohou zůstat.

dspanhel

Abych se ale vyjádřil i k tématu. Z webdesignerského hlediska není celému webu co vytknout, Vítek jako vždy odvedl dobrou práci.

Co mě trošku mrzí je fakt, že projekt nepřináší nic nového. Nějakou přidanou hodnotu navíc nad nespočet dalších CSS galeriíí (a že jich po celém světě je). Prostě něco vlastního, čím se můžete odlišit. Ale to už asi nesouvisí s kritikou webu.

P.S.
Nechcete ode mě odkoupit Moderní web a něco s ním provedeme, aby se vrátil na výsluní? Kontakt mám v profilu.
vertigo4
Profil
Plaváček
To jistě mohou; já jen napsal, co bych dal pryč :-P
Plaváček
Profil
vertigo4

A já se ptám, proč?
vertigo4
Profil
Plaváček
<meta name="robots" content="all,follow" />

Asi jako kdyby Vláda povolila lidem chodit po ulicích...

<meta name="author" lang="cs" content="All: Dan Špaňhel [www.spanhel.cz]; e-mail: dan@spanhel.cz" />
<meta name="copyright" lang="cs" content="Content/Programming: Dan Špaňhel [www.spanhel.cz]; email: dan@spanhel.cz; Design/Code: Vit Dlouhy [Nuvio - www.nuvio.cz]; e-mail: vit.dlouhy@nuvio.cz" />

Jak se to říká? Drbat se levou rukou za pravým uchem? S kaňonem na vrabce?
Plaváček
Profil
vertigo4

Pořád mi není jasné, proč neodpovíš na mou otázku argumentačně čistě a pomocí nezpochybitelných faktů. Chytré příměry z obecného života jsou sice fajn, ale v technickém oboru většinou nefungují.

Mimochodem - nevidím absolutně žádný důvod, proč by se autoři webu nemohli pod své dílo podepsat, když je celkem běžnou praxí, že klient odkaz na web výrobce (třeba v patičce webu) nesnese a skryté meta tagy jsou tak jediným řešením, jak si webdesigner může polechtat své ego a dát ostatním odborníkům na vědomí: "Toto je mé dílo". Co je na tom, prosím, špatného?
Plaváček
Profil
Ještě se doplním. Uznávám, že jsme mírně mimo téma, ale protože vznik a vývoj tohoto webu sleduji, tak jsem si dovolil reagovat na připomínky, které se zde v diskusi objevují neustále a absolutně nesouvisí s tím, na co se tazatel nebo zakladatel vlákna ptá.
muco
Profil *
ouuu ta zelena prilis bije do oci. takze moje hodnotenie by bolo: 6/10
vertigo4
Profil
Plaváček
Tak tedy na rovinu:

Myslíš, že první metatag (robots) má nějaké upotřebení? Narazí robot na tento metatag a dík němu začne web indexovat a následovat odkazy? Možná tomu tak opravdu je, já se však tímto neřídím a proto jsem napsal, že bych jej dal pryč. Toť nic víc než moje osobní doporučení.

K těm dvěma zbývajícím (author, copyright):
Nemá nic proti tomu, aby se autor webu podepsal pod web (byl bych sám proti sobě), ale jestliže jsou Dan Špaňhel a Vít Dlouhý uvedeni na stránce O CSS Revue, přijde mi zbytečné cpát do kódu tyto metatagy. Opět se ale jedná pouze o moji radu, co bych udělal já a pokud jsou tyto metatagy nutné, nechť v kódu zůstanou.
dspanhel
Profil
Plaváček

Ano, máte pravdu, projekt nepřináší nic nového. Ani tak nebyl od začátku zamýšlen. Důvody jeho vzniku jsou zajímavé, ale nechci je popisovat veřejně. Pokud máte Víta "na drátě" (nebo mne), dozvíte se určitě víc.

Bohužel si nemyslím, že bych byl pro Moderní web ten pravý. Přece jen jsem v této oblasti spíše odběratel, v grafice a kódu jsem jen laik. Myslím, že provozovat něco ala Moderní web je v současných českých podmínkách dost náročné. I slovenské Webtest skončil. I proto ambice CSS Revue nejsou nijak vysoké.

Budu rád, pokud budete svá díla přidávat.

vertigo4

Metatag robots skutečně žádné upotřebení v této formě nemá. Je to zřejmě součást výchozí šablony Víta Dlouhého, ničemu to neškodí, ponechal jsem jej tam (lépe řečeno nedostal se mi do pozornosti, abych jej smazal). Zbývající dva metatagy považuju za užitečné - pro mne je třeba fajn, když se koukám na nějaký web a zobrazím si zdrojový kód, že hned vidím info o autorech a nemusím je náročně hledat. Tj. tyhle metatagy určitě nutné nejsou, ale "nadbývají" tam ještě méně, než ten první metatag.

muco
A právě tato zelená mne donutila web spustit ;)

Díky za názory.
ja
Profil *
dost sa to podoba na http://www.cssgalerie.net/index.php[/i]
ani nie :o(
Railbot
Profil
Metatagy robots a keywords nejsou zbytečné. Zbytečnénou začnou být, až někdo předloží důkaz, že tomu tak opravdu je. Do té doby jsou to jen báchorny a něčí pocity. Ostatně jako většina záležitostí ohledně SEO například.
vertigo4
Profil
Railbot
Metatagy robots a keywords jsou zbytečné. Nezbytečné začnou být, až někdo předloží důkaz, že tomu tak opravdu není. Do té doby jsou to jen báchorny a něčí pocity. Ostatně jako většina záležitostí ohledně SEO například.
Railbot
Profil
vertigo4
Trošku trapné to obrátit, ne? Za nějakým účelem vznikly, určitě to nebylo jen tak. Zatím nikdo nedokázal, že je roboti opravdu ignorují a tagy nemají na nic vliv. Je postavené na hlavu chtít dokázat opak. Už jen z toho důvodu, že jejich "zastánci" jejich používání nijak neprosazují, důkaz by měl vzejít od křiklounů jako jsi ty, kteří tvrdí, že jsou zbytečné a každý mi je měl dát pryč.
dspanhel
Profil
Railbot
vertigo4
Tato diskuse prosím není o důležitosti metatagů. V této diskusi nepadlo, že VŠECHNY metatagy robots a keywords jsou zbytečné. Neunášejte vlákno jinam. Díky.

I v mojí větě "Metatag robots skutečně žádné upotřebení v této formě nemá." to myslím tak, že nemá moc velký smysl se současným obsahem. Pokud bych jím chtěl zakázat přístup robotům, pak by smysl měl.

Tj. konec diskuse na téma metatagy, díky.
dspanhel
Profil
Díky všem za komentáře, budu rád, pokud budete přidávat své povedené weby.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0