Autor Zpráva
latte
Profil *
čau,

připravuju si prezentaci svých služeb v oblasti xhtml, css, javascript a copywriting... a potřebuju od vás tvrdou kritiku, aby byl výsledek co nejlepší... dočasná doména: http://www.spotreba.xf.cz

validátor zkoušet nemusíte, je tam jen jedna chyba kvůli reklamě webzdarma, css je taky validní, až na opacity: a filter:alpha(opacity=), který údajně css 2.1 nepodporuje (ale funguje)

díky za každej komentář

PS: chybí ukázka javascriptu 3, životopis a jedna reference...vim o tom
grimword
Profil
oranzovy obrazec bez napadu, tlacitka nepropracovane, hover (sedy) nic moc, postrada paticku, obrazek na pozadi hnusny
yellow
Profil
hehe ... mám 1024x768 a jeden odkaz v menu je přes celou stránku... a abych viděl všechny, chudák kolečko ... když se ti to líbí, tak si to užij ... ale prosím, trošičku to všechno zmenši .-)
embee
Profil
Vetsinou do tehle sekce neprispivam, jelikoz moje srdce patri flashi, ale neda mi to...

...dalsi typicky priklad nekoho, kdo udela jeden dva weby a hned si mysli, ze se tim muze zabyvat profesionalne. Tohle vypada jak od Franty z dolni, leta pane 1990 - spatne barvy, spatna kompozice, spatne typograficky, spatne animancne (jeslti se to tak da nazyvat)... zkratka designove uplne, ale totalne mimo. Byt tebou tak poradne zamakam, nactu nejake knizky, udelam par webu a pak to mozna zkusim znova.

Kod nehodnotim.
srigi
Profil
Preco je vo vsetkych textoch pouzity bold?
vydrus
Profil
Nic moc.
TSD
Profil
- hlavička Enjoy Your Visit nevhodná ve všech směrech. Styl, velikost, text, datová velikost (114kB)
- položky menu obrovské. K tomu, aby menu plnilo svůj účel, musí být vždy na stejném místě. Tady vidím dvě varianty plus jednu dokonce animovanou (!)
- špatný barevný návrh . Počínaje hoverem hlavního menu a konče šedým pozadím h3 na oranžovo-bílém gradientu. Jestli to nevidíš, tak nemáš grafický cit.
- v menu není odlišena aktuální položka
- na stránce Kontakt jsou použité obrázky, které evokují FrontPage 3.0 (= výlet do pravěku)
- btw stránka Kontakt .. kolik druhů písma použiješ, tolikrát jsi webdesignérem?
- když na úvodní stránce čtu Naposledy jste mou stránku navštívil(a) v neděli 13.července v . , tak si říkám, k čemu tam ta stránka vlastně je? Tato informace mě nezajímá a kdyby zajímala, tak ji zjistím pohodlně z prohlížeče.
- že hlavička není klikací, to bych já přežil, ale určitě se tady najde spousta takových, kteří to budou považovat za fatal error nr. 1
latte
Profil *
super no, tak bych rád z týhle kritiky měl něco konstruktivního a hlavně konkrétního

embee
-co znamená špatně typograficky? že mam patkový písmo? a co je špatná kompozice?

TSD
-jaký bys dal hover hlavního menu? jakej bys dal podklad pro h3?

TSD
-mimochodem prosím nehodnoťte aspekty jako "jestli to někoho zajímá nebo ne" - to neni podstatný, ta cookie tam je abych ukázal, že umim pracovat s cookies, stejně tak jako na stránce /ukazky/lighton.html nikoho nezajímá, že se kliknutím na žárovku rozsvítí místnost...
embee
Profil
ad typografie

- volba typu pisma je ciste na tobe (patkove ci bezpatkove), ale je vhodne drzet se jistych pravidel. Jednak je to velikost pisma, jednak je to stylizace pisma. Co se velikosti tyce, nechapu proc pouzivas obri fonty (predevsim menu atp) - myslis ze lidi bavi masirovat scrollovaci kolecko vice nez je potreba? Dale jak uz tu TSD psal - neplati, ze vice stylu = vice adidas. Styl pisma (podtrzeni, veliksot atp.) ma slouzit k uceleni informaci tak, aby byly prehledne a uzivatel se v textu mohl pohodlne orientovat. Na teto strance musim pomalu cist kazdou podtrzenou ci tucnou nebo jinak stylizovanou vec, abych zjistil, o co jde a ke ktere logicke sekci asi patri. Zkracene receno jeden velky chaos.

ad kompozice

- spatna kompozice = spatne vyuziti negativniho a pozitivnoho prostoru, ruznych grafickych elementu s pohybem (optickym, nikoli realnym) tak, aby uzivatele navedl. Spravna kompozice ma urcity smer a odlisuje dulezite prvky od mene dulezitych. Co se tve kompozice tyce, jedna se o skrumaz nasazenou do tri framu typu hlavicka, obri menu a kopa blize neurceneho textu.

Doporucuju nastudovat zaklady grafickeho designu, ono to totiz nefunguje tak, ze to nekam nasekas a je to.
VENCA
Profil *
strašný, to pozadí (s tím stínem) by to chtělo nějak dotáhnout uzavřít to nahore a dole do zaoblena
latte
Profil *
embee
kde se můžu naučit základy grafického designu? nemyslim přímo jak dělat konkrétní grafický efekty, ale rád bych měl nějaký ten "grafický cit" nebo jak se tomu říká

každopádně všem děkuji za názory, nicméně nych ještě více ocenil, kdybyste mi dali nějakej zdroj informací, abych se taky dozvěděl, jak to má bejt správně...když jsem měl špatně sémantiku, přečetl jsem si www.semantika.name, když jsem potřeboval zlepšit css, koupil jsem si knihu "mistrovství v css".

nevim, jestli existuje nějaká kniha "Jak udělat tak esteticky dokonalý web, aby se to líbilo i embee a TSD", ale jestli o nějaký víte, tak mi prosím dejte vědět
drasha
Profil
škaredý..kdybych to měl říct tvrdě tak sra*ka...příště se aspon pohraj s barvama :) takovýhle bledýý sou hnusný.. Jo a tu knížku ti můžu poradit, jmenuje se "Učíme se ladit barvy a neděláme vybledlý weby"

- menu, neladí, ta šedá je hrozná
- hover menu, fuj barva
- ten gradient v textu, nesedí a z pravé strany je zakončený..
- pozadí nadpisů, proč zase šedá?
- chybí patička, useknuté
- všechny barvy co tam jsou, do sebe neladí
- klikací logo

+ grafika loga

http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/webdesign-tvorba-ww w-stranek/flexibilni-webdesign-vytvarime-prizpusobitelne-a-pristupne-s tranky-pomoci-xhtml-a-css/
tuhle si kup :P
TSD
Profil
latte
-jaký bys dal hover hlavního menu? jakej bys dal podklad pro h3?
Takový, aby ten text bylo možné přečíst.

mimochodem prosím nehodnoťte aspekty jako "jestli to někoho zajímá nebo ne"
Chápu to správně, že ten web nemá vypadat jako normální web, ale že návštěvník si má všimnout, že když otevře úvodní stránku opakovaně, tak se tam změnil text a pak si má říct "Dobrý, umí používat cookies" ?
To není úplně nejlepší postup.

curdto
To není kritika, to je naprosto neužitečné plivnutí, které víc vypovídá o tobě než o tom webu.

btw pro moderátory:
Nemáte pocit, že podobných "příspěvků" tady poslední dobou přibývá?

— Moderátor (S): Ano. Ale bohužel ne vždy je stihneme ve vhodný čas smazat. —
embee
Profil
latte
doporucuju

http://knihy.abz.cz/prodej/graficky-design

velmi kvalitni publikace za velmi prijemnou cenu. Jinak si tu jizlivost nech, chtels tvrdou kritiku, tak jsi ji dostal ;)
panther
Profil
latte
- při zvětšení písma se ti to celé (úvodní stránka) rozpadne. Oranžový box vleze do menu, menu naopak vyleze ze svých okének, které jsi mu vyměřil v CSS
- v JavaScriptu u znamení by jsi mohl dát ještě nějaký OnMouseOver, aby tam popis znamení nezůstával viset i poté, co jsem s myší někde v alelujá
- v 1. JS ukázce máš nepěkný text "Zpět na" a jednu položku z menu, u druhé ukázky máš celé menu bez onoho textu.. Trochu to sjednoť
- nevím, jesti je nutné ukazovat vysvědčení. Byť je z Německa, tak není nic moc extra a nikoho, kdo si u tebe objedná služby nezajímá
- v kontaktu se mi nelíbí zvolené obrázky. Opět při zvětšení se to rozpadne
- proč se formulář v kontaktech neodešle rovou po stisknutí tlačítka Odeslat? Ve FF2 mě to směruje na poštovního klienta
TSD
Profil
panther
- nevím, jesti je nutné ukazovat vysvědčení. Byť je z Německa, tak není nic moc extra a nikoho, kdo si u tebe objedná služby nezajímá

Mám jiný názor. Žijeme v byrokratickém státě, kde papír má velkou váhu a navíc mám pocit, že ta váha stoupá. A i kdyby třeba na mě to samo o sobě nějak nezapůsobilo, tak to bez diskuse znamená, že latte umí perfektně německy. Jestli jsem to pochopil správně, tak web není určen ani tak zákazníkům, je to spíš vizitka pro potenciální zaměstnavatele.
latte
Profil *
embee
TSD
dík za konstruktivní kritiku, knížka objednána, ty konkrétně zkritizovaný chyby se pokusim nějak napravit

...ale stejně se z tý celý diskuze dá pochopit strašně málo. mohl by se ještě někdo vyjádřit k tomuhle:

-patička - je to něco jako "standard", který se předpokládá? já ji tam mam, ale neviditelnou - jen pro ukončení obtékání, je to vlastně jen korektnější řešení než tam dát nějaký <br /> nebo <hr /> s clear:both...

-spoustu příspěvků zde zmiňovalo "extrémní nepěknost" obrázku, který byl na pozadí na první stránce, tak jsem ho už dal pryč...dali byste tam něco jinýho? nebo nechat bílý? nebo jinou barvu?

-mohl by někdo posoudit řešení z hlediska rozvržení CSS?
latte
Profil *
panther
Normálně studenti v zahraničí, kde je náročnější školství než u nás (např. v Bavorsku), nedostávaj vysvědčení, protože by měly samé 6...já přišel z český základky, učil se na gymplu v němčině a byl hodnocenej stejně jako němec, kterej je na gymplu od pátý třídy (v německu jsou gymply od pátý), takže jestli ti to vysvědčení připadá špatný, tak jseš asi einstein
TSD
Profil
latte

nevím jestli panther je Einstein, ale uvědom si, že má přesně jen ty informace, jako každý (personalista), kdo si ten web prochází. Jestlis tam měl výuku něčím ztíženou (jak to tak až teď vypadá), tak bys to tam měl nějak napsat. Vysvědčení, kde je mj. 4 4 5, nevypadá nějak impozantně.
latte
Profil *
nějak to tam napíšu no...
drasha
Profil
To CSS máš jakš takš dobrý..nejhorší na tom webu jsou prostě ty barvy..pak ještě to menu je hrozné, mělo by být statické, protože když jsem chtěl kliknout na příklad použítí JS 2 tak se mi tam vynořilo menu a kliknul jsem na reference..JS je dobrá věc, jen to musíš umět správně použít. Říkám, kup si tu knížku a pořádně nastuduj(snad ti to pomůže, mě taky celkem pomohla).
latte
Profil *
no, zkusil jsem zrychlit to provedení skriptu (kterej posouvá menu při příchodu na stránku z hlavní stránky), ale možná to fakt dam pryč...zas je mi to líto, pač mi dlouho trvalo, než jsem to vyladil (ale to nehraje, vim).

přemejšlim teď, jakou barvu teda nastavit jako hover na ty tlačítka menu - mohl by někdo doporučit? (nejlépe v zápistu "#xxxxxx")

vzhledem k té spoustě extravagantních příspěvků ohledně barev nemam moc sebevědomí to vybrat sám
latte
Profil *
oprava řádek 2:
*nehraje roli
panther
Profil
latte
jen jsem řekl, že je to zbytečné ho tady vystavovat
drasha
Profil
Zkrátka, udělej normální menu..žádný orámování odkazů, pozadí celýho menu dej tmavší a kontrastnější. Písmo odkazu dej bílé a tu šipku odstraň. Hover dej jenom podtržítko a tu šipku, ale první ji zmenši a nedávej za ni pozadí. Prostě nijak složitě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0