Autor Zpráva
David Novák
Profil *
Prosím o zhodnocení dvojjazyčného webu paní průvodkyně guida-praga.com, pokud zároveň poradíte cestu ke zlepšení, budu velmi vděčný.

Zároveň bych se rád zeptal, jaký tvar URL byste mi doporučovali zadávat do katalogů (Seznam, Centrum ...) pro českou i italskou verzi. Nejsem si jist, zda je dobré dávat např. zde lomítko nakonec: guida-praga.com/cz/, nebo používat verzi s www nebo bez.

Děkuji za vaše příspěvky.
vydrus
Profil
Proč by to nebylo dobré?

Jinak kvalita obrázků nic moc. Je to tam zřetelně vidět. Deign je zdrženlivý, ale dá se překousnout.
David Novák
Profil *
S obrázky máte pravdu, snažil jsem se minimalizovat jejich velikost pro rychlé načítání zřejmě až moc úzkostlivě. Barvy designu jsou přizpůsobeny italům, dle mé zkušenosti mají obzvláště rádi barvy do červena, hravé, teplé. Jinak minimalistcké provedení odkazů je záměr, chtěl jsem jednoduchost vytvoření stránky, její změny i vzhledu.

AD lomítka: Vnitřní odkazy z mého webu na jeho český index jsou ve tvaru "/cz/" tak nevím, jestli by třeba nevznikla duplicita, pokud bych do katalogů jako Seznam atd. přidával odkaz ve tvaru bez lomítka tzn. "guida-praga.com/cz". Stejně tak vnitřní odkazy na italský index ve tvaru "/" a zadávání odkazů do katalogů ve tvaru "guida-praga.com" nebo s lomítkem "guida-praga.com/".
vydrus
Profil
tak nevím, jestli by třeba nevznikla duplicita
Mám za to, že ne.
Shadowwolf
Profil
Designově nic moc, ale svůj účel to splní. Jinak, když už má pí. průvodkyně doménu, tak bych mail směřoval na info(at)guida-praga.com ... vypadá to víc profi. Jinak po obsahové stránce bych se nechal inspirovat zde. Státnice z jazyka a licence PIS, PH a ŽM nikoho moc nezajímají. Dále by bylo fajn dodělat ceník služeb a možná forum o Praze a ČR (viz zde).

Na závěr si ještě rýpnu " e' " a " è " je v italštině docela rozdíl ... resp. to první vůbec neexistuje. A ještě rada na závěr, optimalizaci dělej na "Praga guida" a "Visitare Praga".
Shadowwolf
Profil
A btw. mít v sekci Ponte Carlo text o krásách Pražského hradu je p******a!
David Novák
Profil *
Děkuji za rady.

Email mi můj hosting za 19Kč měsíčně snad ani neumožňuje.

Obsahově je web pouze vycpaný slámou, časem si paní průvodkyně napíše svoje vlastní texty.
Shadowwolf
Profil
Aha, 19kč je asi fakt málo. No každopádně jestli Eva nechce prošvihnout hlavní sezonu tak by si s tím psaním měla pospíšit:-)))
Str4wberry
Profil
Davide Nováku, ten vzhled je bohužel dost špatný – „okousané“ rohy, vlajky, čáry, tak špatně vykrojená fotka v hlavičce také stojí za nic. Skoro se mi ten web líbí více bez obrázků. Nedokážu na něm najít nic moc pozitivního. Další věc – vzhled by mohl být více tématický.
David Novák
Profil *
Chápu že vzhled není profesionální, ale myslíte, že obyčejný návštěvník bude s lupou v ruce zkoumat rohy a fotku? Jinak co je špatného na vlajkách?

Tématičnost vzhledu - to je 100% pravda. Ale všiměte si erbu Prahy ve favicon :-)
Str4wberry
Profil
Jestli to bude někdo zkoumat s lupou? Nevím. Na mě to dobrý dojem rozhodně nedělá. U vlajek se mi nelíbila ta zubatá hranice mezi modrou a bílou (na naší vlajce).

Ale všiměte si erbu Prahy ve favicon :-)
Ta se mi líbí, ale je to skutečně erb Prahy?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0