Autor Zpráva
h0n24
Profil
Zdravím všechny ve spolek!

Potřeboval bych ohodnotit nový design svého blogu http://blog.sablatura.info/

Jedná se o minimalistický a velmi jednoduchý vzhled, ale hlavně jsem se zaměřil na čistotu kódu - aby byly stránky použitelné beze stylu, na PDA apod. Nevíte někdo, co by se dalo ještě upravit/odstranit? A jak zamezit reklamám, aby se zobrazovaly při tisku?
SwimX
Profil *
ale hlavně jsem se zaměřil na čistotu kódu
a co validnost?

<meta name="generator" content="WordPress 2.6" />
meta tag IMHO tak upřímě k tomu aby byl smazán :)

<h4><a href="http://blog.sablatura.info/">blog.šablatura</a></h4>
proč h4? na pda je to zbytečně malé když by to podle mně měl být hlavní nadpis..
h0n24
Profil
Ok, změním to na h3. Ale více nepřidám. Obecně nepovažuji titulky stránek za moc důležité - koukám se raději na adresu.

Hups. Ještě nedávno validní byl :-(

BTW: a proč je podle tebe meta neužitečný? Používá se ke statistikám, jinak asi k ničemu, že?
h0n24
Profil
Hotovo, jen u validace css - netuším, co by mělo být správně :-(

Jinak prosím i ostatní názory.
Smajda
Profil
je tam "moc" textu a na mě žádnej vobrázek...na takovy stránky bych vůbec nechodil
pantondavo
Profil
h0n24
V jednoduchosti je krása
Ano, pouze za předpokladu, že široké možnosti použití jsou pro Tebe krásné.
SwimX
Profil *
BTW: a proč je podle tebe meta neužitečný? Používá se ke statistikám, jinak asi k ničemu, že?
neříkám že meta tagy sou neužitečné, ale zrovna tento si myslím že není k ničemu. Ale nevím, s WordPressem nepracuji, možná že se dělají statisky webů generovaných přes wordpress a pak je k něčemu, každopádně se nic nestane když tam bude, při nejhoršim zvětšuje velikost sopuboru o několik bytů což není až tak podstatné..
h0n24
Profil
@Smajda: Ve článcích je podle mě obrázků až až. Nejsou na hlavní stránce. Ale tam je ani nechci.

@Pantondavo: to je taková "úvodní řeč", abych navnadil tématiku :-D

@SwimX: Ok, přesvědčil jsi mne - odstranil jsem jej a vzal s sebou duplicitní meta tag description.

Prosím o další názory, čím víc tím líp. A nejlépe ty negativní.
panther
Profil
h0n24
- nadpisy mají mít nějakou strukturu, tzn. nezačínat h3 a uprostřed stránky mít h1
- myslím, že odkazovat na validitu HTML a CSS je už trochu přežitek
- na kontaktu si přelož ve svém kecálku "Message title"

gaficky skutečně jednoduché, ale myslím, že i jednoduchosti by mohlo být méně a grafických prvků více (aspoň to logo) :o)
SwimX
Profil *
odstranil jsem jej a vzal s sebou duplicitní meta tag description.
no, meta tag description si bere nepř google, když něco vyhledáš máš ho dole jako popisek stránek. Ten bych tam nechal, ale jak chceš :)
h0n24
Profil
@panther: strukturu dodržuju, jenže nechci aby mi logo ukradlo "slávu" h1 tagu a to hned ze začátku. h3 používám proto, aby se stránka ukázala pěkně i na PDA a beze stylu. Pokud existuje nějaká jiná možnost (aby to bylo velké i beze stylu), rád ono h3 odstraním. Ale logu h1 ani h2 nedám. To ho radši odstraním úplně.

[EDIT] Zaměnil jsem jej za tag big

@swimX: jj, já vím. Jenže on tam byl dvakrát :-(
h0n24
Profil
Nikdo víc? Já myslel, že se tady objevuje více lidí...
embee
Profil
proc mi to pripomina corporate identity spolecnosti T-Mobile?
h0n24
Profil
@embee: nechápu. Našel jsem jen http://users.ncrvnet.nl/mstol/tmobile.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0