Autor Zpráva
Swap
Profil *
Můžete se někdo podívat na www.tjmorkov.unas.cz ? Sem začátečník a potřebuji poradit co mám například vylepšit. Díky
Acci
Profil
- Většina stránek na webu ti nefunguje
- Na obrázky nepoužívej formát BMP, ale JPEG, GIF nebo PNG
- Použij smysluplný titulek stránky, f0 nikomu nic neřekne
- Není uvedeno kódování
- Nepoužívej podtržení, podtrhávej pouze odkazy
- Obrázkové menu nemá alternativní text
- Ve Firefoxu se mi nezobrazuje pozadí
Swap
Profil *
náhodou... už fungují... opravdu... se podívej ještě jednou
mila
Profil
No, jelikož tam není obsah a designu to také moc nepobralo, tak není moc co hodnotit.
Rámce nejsou v módě, neva. Mohl by si ale dát nadpis a podnadpis do jednoho, když jsou nad sebou.
To menu vpravo má zbytečně velký mezery mezi řádky.
Počítadlo hoď dolu.
Nastav kódování, ať se mi pěkně zobrazuje interpunkce (určitě tu najdeš spoustu odkazů, jak se to dělá).
Odkaz na mail napiš normálně neco@neco.cz. Pokud budu chtít napsat z webu, tak to musím luštit ze stavového řádku.

Jinak mám z toho celého pocit, že se to strašně roztahuje. Pokud musím v 1600x1200 maximalizovat okno, abych viděl celou stránku která ani nemá obsah, tak to není uspořádáno úplně nejlépe...
Acci
Profil
náhodou... už fungují... opravdu... se podívej ještě jednou
Nefungují, stránka aktuálně mi ve Firefoxu nefunguje (používáš zpětné lomítko místo normálního)
Swap
Profil *
sou to teprve moje první stránky, které sem dělal podle nějaké příručky, takže sem rád, že to funguje alespoň v I. Exploreru... ale všechny vaše názory beru(a sem za ně moc rád) a pokusím se s tím něco udělat...
Charlie
Profil
A jejej :o)

~ Logo má asi 488,5 kB, navíc formát BMP, to sežere jenom IE
~ Odkazy nefungují, jak již bylo řečeno
~ Menu by šlo v pohodě bez obrázků
~ Bez obrázků je zhola nemožné se na stránce orientovat
~ Hrubka! ("... jak už ste asi pochopili ...")
~ Základní typografické chyby - za čárkou se píší mezery
~ Frejmy jsou IMHO na nic (priznivci neukamenujte me)
~ Nevím, jak v IE, ale ve FF je to takové neuspořádané, zvláště pravý sloupek

#Moje hodnocení: 2/10 (viděl jsem i horší)
Swap
Profil *
Re: ~ Hrubka! ("... jak už ste asi pochopili ...")


Není to náhodou správně? Opravdu nevím... :)
Šlaha
Profil
jste je správně
Jinak ty lomítka nahraď a kašli na IE, usí to jet všude http://firefox.czilla.cz, stáhni si to a ať to funguje i tam.
Jinak docelo obstojná příručka pro psání webu je prý http://jakpsatweb.cz
Charlie
Profil
Swap, asi jste to ještě ve škole nebrali, nevadí.
Swap
Profil *
Charlie - hahaha... bych chtel videt tvuj prvni vytvor... :((
SQi
Profil *
prostě začni tím že se naučíš základy css a (x)html, nemá cenu se teď učit rámy a tabulky, jako webmaster bys to asi měl umět ale bude lepší když začneš něčím co má smysl, na jakpsatweb.cz je toho spousta stačí číst..

IMHO lepší je udělat textové stránky než jaké máš ty, textové mají aspoň styl:=) ale ber to v poho
Charlie
Profil
Swap, to neměla bejt ironie, btw klidně se na to koukni,
karel.webz.cz - design je nový, ale texty původní. Když se budeš opravdu snažit, tak tamnajdeš chyb víc než dost :o)
Acci
Profil
to sežere jenom IE
BMP podporuje minimálně i Firefox, ale načítá je odspodu a vypadá to celkem zajímavě
Swap
Profil *
Tak sem se zkusil řídit vašimi připomínkami a snažil se trochu stránku vylepšit... Co na ni říkate teď? Díky


www.tjmorkov.unas.cz
Charlie
Profil
No, o chlup lepší:

~ Logo má 28 kB, lepsí než původních 488 kB
~ Menu je pořád obrázkové, a že tam těch obrázků je!
~ Titulek se nemění, s framesetem to ani nejde
~ "..." se píše jako entita …
~ Pravá strana stále neuspořádaná
~ Vytvořil bych patičku s autorem a kontaktem
~ Odkaz na e-mail bych hodil do patičky
~ Celé je to modré a "erb" s jelenem se tam vůbec nehodí

Jinak k menu - asi jsi tam použil font Comic Sans MS. Jelikož stále většina lidí má Windows, vůbec bych se nabál tento font použít a klidně bych nahradil obrázkové menu jen za CSS menu.

Více o fontech na webu je na http://www.typomil.com/typografie-na-webu/prehled-fontu.htm.
Anonymní
Profil *
~ Hrubka! ("... jak už ste asi pochopili ...")
Prdlajs hrubka, 'ste' je pouze pravopisná chyba.
Taky Kája
Profil *
Teda Charlie, tvůj Kája je úžasný. Ale spíš by mně zajímalo, kde bereš odvahu kritizovat ostatní??? Huhůůůů

Čau robote!
Swap
Profil *
Charlie, tak sem se rozhodl vyzkoušet Karla. Stahl sem ho a spustil. Ale on mi we Windowsech XP nejede. Co s tim?
Swap
Profil *
A co na ni říkáté teď?
Charlie
Profil
Stahl sem ho a spustil. Ale on mi we Windowsech XP nejede

Mě taky ne, respektive špatně. Je to holt starší aplikace.
Acci
Profil
Swap
Ale kdeže, mně ve Windows XP funguje

Příště se ale držte tématu, tohle je diskuse o webdesignu a ne o robotu Karlovi
is
Profil *
Jak udělat knihu návštěv?
Anonymní
Profil *
Máš strááášně velký obrázky ve fotogalerii (něco vs. něco ... myslím, že asi třetí odshora), náhledy mají 30kB a samotný obrázek 650kB!!!! to je móóóc!
Dej náhledy třeba tak 6kB a samotný obrázek zmenši tak, aby se vešel na stránku. Podle mě by ses mohl vejít tak do 20-50kB (podle velikosti).
Hansheiling
Profil *
Jestli se mohu přidat - odstranil bych tu vsturní stránku nebo bych jí aspoň zaplnil míči - pokud je to fotbalový klub, ale raději odstranit, jinak všude moc prázdných ploch velké odstupy - obrovské - chtělo by to trochu jemnosti.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0