Autor Zpráva
Miky
Profil *
Ahoj zdravím,
stránka se teprve vyrábí, ale už teď je vidět základní rozložení a tak bych chtěl poprosit o nějaký názor co případně opravit dodat a tak. A jesli by jste dali pozadí tak jaké.
Dik moc.
Co uznávám sám dal bych anketu přímo do stránky ankety, ale bohužel to se mi nedaří a tak je to zatím takto :(
Dik moc
wendys
Profil
Fakt super rozlozeni.
kletely
Profil
stránka se teprve vyrábí, ale už teď je vidět základní rozložení a tak bych chtěl poprosit o nějaký názor co případně opravit dodat a tak. A jesli by jste dali pozadí tak jaké.
Jaké? No asi prehladné.
Miky
Profil *
To mi je jasný, že přehledné, ale nenapadá mě právě jaké :(
Davex
Profil
Miky
Tak proč ty stránky vlastně děláš, když nevíš jaké?
kletely
Profil
Miky
No proste pozri si tak 10 rôznich stránok. A ktorá sa ti bude zdať naj prehladnešia tak podlanej si spraviš konštrukciu tvojho webu :)
Miky
Profil *
Davex
Tak proč ty stránky vlastně děláš, když nevíš jaké?
Já třebas osobně bych nechal bílé zatím takhle přehledné to je docela.Ale zajímal mě názor někoho jiného.
Venca V
Profil
Ehm... nooo... Vy tady někdo vidíte odkaz na tu stránku, že už se tady debatuje o rozložení a pozadí?
Miky
Profil *
Jeee sry správná připomínka tady
kletely
Profil
Miky
Dnes je 1. srpna 2008 a svátek slaví Oskar., počítadlo, anketu a ten banner vyhod. Pozadie daj nejaké iné nie biele. Prehladné to je, ale len pre to že tam nič nemáš :D
Miky
Profil *
To v tom případě nemusí bejt ale tam vůbec layout takový jaký je logicky když se to vše vyhází. Baner je pro informace, jelikož něco vypadá v IE divně. No a jaký bys dal ty pozadí?
Nox
Profil
Ze stránek přímo čiší že nevíš co tam dát, nevím tedy jaký je jejich účel, jestli převážně se učit dělat weby nebo vytvořit svoji stránku

V obou případech radím inspirovat se z hodnotných prací (jak vizuálním rozložením, tak html a css kódem) a ohledně
náplně - přece určitě máš nějaké koníčky, o něčem toho víš víc jak jiní, tak to využij! Návštěvníka nezajímá kolikátý je
nebo co je za den v týdnu.

Navíc pokud chceš mermomocí anketu tak ji udělej rozumně, když zjistíš že se stránka nelíbí tak stejně nevíš proč

Naplň svoje stránky něčím zajímavým a něčím co tě baví
Miky
Profil *
Noxi stránky se teprve rozvíjejí a je to předělání těchto stránek, které byly už plné starých informací a také byly jak uznáš nevyhovující. Takže například teď se snažím přepracovat kategorii informací o mně a tak dále. Ale právě proto jsem to dal sem, jelikož je lepší si opravit chyby na začátku než někde v půlce práce. Jde o osobní stránky. Rozložení si myslím, že snad není špatné ne? Datum klidně mohu dát pryč tak, ale jde opravdu o to, že stránky se teprve dávají dohromady, takže se třebas můžeš podívat na tamty. Ano máš pravdu, už mě štve jak někdo přijde dá jen, že se mu stránka nelíbí a nenapíše ani nic sem. Co bys tam dal místo toho ty? Nebo jak bys to napsal. Přemýšlel jsem jestli místo toho nedat ShoutBoard a nebo tedy pak ten panel tedy úplně zrušit protože zas nechat ho prázdný to je taky blbost.
jakubroz
Profil
hm, tak tam je toho tak stejně. asi 90% stránek nejde:-D
Miky
Profil *
Protože stránky byli stáhnutý viz text, ale pro ukázku se znova nahrávaj, ale při mojí rychlosti internetu to není hned teď takže chvilku počkej dik.
Miky
Profil *
Tak už by tam měli bejt celý.
Chuck
Profil
nelíbí
Miky
Profil *
hmm opravdu děkuju za názory jako dal uživatel Chuck. Ono je nejlepší říct nelíbí bez ničeho a nebo jen kritizovat, ale sám nic neukázat a neporadit. Já se pak nedivím, že většina lidí používá RSS.
blackjoker
Profil
Miky
*přehazuje se ti menu
*zruš to počítadlo nebo ho udělej trochu decentně a zruš to optimalizováno pro firefox, myslim, že nikdo setejně kvůli obsahu osobních stránek, které běží i v ie měnit prohlížeč
* informace o aktualizace asi taky zbytečná a vůbec bych změnčil patičku přece už je vidět ze zbylého obsahu že je to tvůj web
*proč je jen to menu barevný?
Miky
Profil *
blackjokerJak myslíš přehazuje? Tak nemusí ho měnit to je jen informace . No běží ale sou rozhozený.
Menu je barevný tak, jak ho vymyslel autor. Ale tak to by nebylo problém odbarvit a nebo dát nějaký jiný otázka který.
Jinak info o aktualizaci no to je právě to, že jsem se díval po webech a tam ho měli, tak jsem si řikal, že ho tam taky dám. No a jak bys to třebas překopal ty třebas?
Miky
Profil *
A který bys dal?počítadlo? Je mi jasné, že s černym pozadím je blbost. Ono to bude taky zas o nečem jiném, kdyby se dodalo pozadí. Tohle mělo výhodu, že bylo větší a nebylo v žádném ohraničení.
blackjoker
Profil
Miky
počítadlo bych dal desítku do patičky
projdi si pár gallerii třeba http://stylecrunch.com a koukej jak dělaj blogy jinde ale ne na ty z blogovacích systémů ty většinou za moc nestojej a snaž se to napodobit a vkládat svý nápady
btw. snaž se nekopírovat cizí kody každej co si napíšeš sám bude vždycky "lepší"
Miky
Profil *
blackjoker
No počítadlo jsem zatím nechal nahoře a dal to 10, ale nevím zdá se mi to dost malý. Jinak dívám na ty stránky, ale nějak se mi z toho nic moc nelíbí :((( Jako já nevim co bych vytvořil já za menu. Měl jsem na tý dřívější stránce jen tlačítka, ale to sem tak prasácky zarovnával, leda a asi napsat čistě text. Jak vidím, tak to asi celý zahodit a vykašlat se na to nebo fakt už nevim :(. A nejvíc mě štve, jak někdo to jen daj jak se jim to nelíbí, ale neporaděj nic neřeknou jen se schovávají za tim bodem.
Nox
Profil
No počítadlo jsem zatím nechal nahoře a dal to 10, ale nevím zdá se mi to dost malý
I nulově veliký je moc velký, počítadlo hoď do pryč - pokud chceš počítadlo používat jediným způsobem kterým se používat má, mrkni se třeba na Google Analytics (případně Toplist neviditelná verze)

Nevim jestli nelíbí, ale určitě lepší než tvé stávající;) Jinak tady jsou další na inspiraci (obojí musíš rozklikat, nejedná se přímo o odkazované stránky)

http://www.webdesignerwall.com/category/trends/
http://css-galerie.martyweb.cz/
panther
Profil
Miky
- neustále stejný title
- menu je tuším z intervalu, aspoň ho barevně slaď se zbytkem, teď je jako pěst na oko
- poslední aktualizaci stránky vyhoď z patičky
- patička může mít menší písmo
- posuvníky jsou zbytečné -> vyhoď je
- obsahu nedávej pevnou výšku - nech ho natahovat podle potřeby
- kód hodnotit nechci, jen koukám, že asi vypadlo z módy ukončování tagů (konkrétně mám na mysli </li>, ač je to nepovinné)
- stránky optimalizovány pro Firefox, jinde se mohou zobrazovat chybně - podívej se, jak se zobrazují jinde, případně je oprav, aby se zobrazovaly stejně a na tento text zapomeň
- nadpisy patří do nadpisových tagů <h1> - <h6>, nikoliv di <div>ů
Mistr
Profil
Miky
Ještě doplním kolegy:
(1) Kdy byla stránka naposledy aktualizována - 8. ledna 2008 nebo 1. srpna 2008? V případě první varianty si oprav datum do podoby standardně používané v České republice.
(2) Jak již bylo zmíněno výše: Proč má stránka (neaktivní) posuvníky? Vertikální i horizontální.
(3) Nač je v patičce dvojnásobný copyright - tedy texty Copyright a ještě &copy;?
(4) Uvedl bych výraznější nadpis stránky. Nikoliv jen zvýraznění položky v menu, i když i to je vhodné.
(5) Ve stránce http://www.miky-michal.wz.cz/stranka/guestbook.html vede odkaz Guestbook na neexistující stránku - http://www.miky-michal.wz.cz/stranka/guestbook.htm - v adrese totiž chybí na jejím úplném konci "l".
(6) Proč je menu v části psané česky a z části anglicky?
(7) Chválím absenci pravopisných chyb a překlepů. Nebo alespoň já jsem si ničeho výrazného nevšiml.
Miky
Profil *
No teď sem vývoj nějak pozastavil.
Ale jinak to Mistr:
(1)Co se týče aktualizace zatím jsem našel jen teto příkaz pro zobrazení kromě php.
(2) Posuvníky no posuvníky jsou aktivní, ale pouze na stránce WWW odkazy, kde by jinak nebyli vidět. A jinde jsou proto, že jsem nevytvářel vlastní css soubor pro stránku jakou jsou právě ty WWW odkazy.
(3)Copyright no ten byl slepě převzán z nějaké stránky na internetu, když jsem hledal inspiraci.
(4)Tim výraznějším myslíš co? Barevnost?
(5)Jj njn i v lepších případech se stane :))Ono stejně jsem měl v plánu aby byla anketa v prostředním divu přímo bez toho odkazu, který je tam teď. Ale to se mi nepovedlo.
(6) Menu je vzané z internetu viz odkaz na něj o několik příspěvků výše a to jsem neměnil, pouze vložil. Stejně jsem si říkal, že bych asi dal postupem jiné, ale toto bylo vhodné v rychlosti nalezené. Nebo bys měl nějaké na doporučení?
Dik za připomínky pokud budu stránky nakonec dodělávat pokusím se to nějak opravit.
Jinak bod(3) a (5) jsem opravil hned i když stránky jsou přístupné jen pro pomoc tady na fóře.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0