Autor Zpráva
AnubiSeth
Profil
Takže, potřeboval bych, abyste se mi koukli na tyhle stránky a objektivně i subjektivně je ohodnotili, našly nedostatky nebo chyby a napsali mi je. Chci, aby byli co nejblíže perfekci...
Tak jen do toho... napište mi i co se týče zdrojovýho kódu a tak.
llook
Profil
Je nějaký důvod, proč by tohle nemohlo být česky?
news, band, photos, lyrics, actions, contact, links, MP3, merchandise, guestbook, optimised for...

A potom ta rada, aby si odinstalovali Internet Explorer - zkoušel sis někdy odinstalovat IE? To není jen tak. Ten se drží jako klíště a nechce se pustit. Nedávno o tom hezky psali na Lupě.
pokec
Profil *
Hezký, ale zkus se na to podívat v rozlišení 800x600 ...
ronnie
Profil
Hm, tak prvni vec, ktera by me odradila je jazykove rozlozeni webu (ne, ze bych anglicky neumel, ale kdyz jdu na cesky web, chci videt cestinu :)
AnubiSeth
Profil
:) jo, asi to ozrcadlim a udělam zvlášť anglickou a zvlášť českou verzi
AnubiSeth
Profil
Ale díky za rady, pomůžou...
Jo a PS: Jak někdo může ještě používat 800*600... nechci bejt "příliš pokrokovej", ale pro mě je 1024 minimální standard
roberta
Profil
Jak někdo může ještě používat 800*600... nechci bejt "příliš pokrokovej", ale pro mě je 1024 minimální standard

by si sa divil, kolko ludi pouziva 800x600... napr. pri vacsom rozliseni proste nevedia precitat, to co je na monitore (to pochopis po niekolkych rokoch sedenia za pocitacom)
taka pikoska: mam kamarata, co programuje okolo 15 rokov, ma 21 palcovy monitor a rozlisenie 800x600, ked mal 17", tak pouzival 640x480...
llook
Profil
ale pro mě je 1024 minimální standard
Nějakých 17 až 22 procent na to má trochu odlišný názor (viz http://toplist.cz/global.html ). A já myslím, že s 800x600 se docela dá fungovat.
Já osobně jsem stoupencem tzv. gumového layoutu. Tedy netvořit stránky pro konkrétní rozlišení. 1024x768 používá kolem šedesáti procent, takže dalších asi 20% zbývá na ještě vyšší rozlišení, kterým 1024px web bude připadat příliš úzký.
Polaroid
Profil
Udělat stránky gumové a zároveň graficky propracované (jako třeba tento web) ovšem není žádná sranda. Nehledě na to, že hrozí překrývání textů. Já osobně mam stránky široké 1006px a ostatní ať si trhnou nohou.

Mimochodem co se týče tohoto webu, tak mi na něm vadí pouze to velké prázdné místo nalevo od té fotky. Jinak celkem ujde.
Polaroid
Profil
Těch 22 procent sou podle Míry jen důchodci. A ten týpek co má na 21'' 800x600 je programátor, to znamená, že je *****! Když programuje patnáct roků, tak už z toho asi voslep. To říká Míra!
AnubiSeth
Profil
Přeci jenom, když je někdo slepej, může si zvětšit velikost textu. V tom mu nic nebrání.... Gumovej web? Tak dobrej nejsem, abych udělal něco takovýho a představte si, mít to pro rozlišení 800*600 napevno, jako je to u některejch jinech webů, tak vyhovuju jen těm 17-22% ... ale co ten většinovej zbytek???

To Paranoid: Jo, původně tam něco bylo, teď pracuju na tom, abych to znovu zaplnil ;)
Anonymní
Profil *
teda, na mém počítači nefunguje vyšší rozlišení jak 800 * 600, jakmile zvolím větší, zvětší se plocha vyrtuálně - tj posouvám se na obrazovce jako např v strategiích... Takže smůla, klasiku mám nejraději a můj 14 palcový monitor LCD na notebooku mi musí stačit. Už vydím, jak si beru šroubovák a... No nic.
Libor
Profil *
Na mém webu používám CSS styly tak, aby pokud možno vyhovovali všem rozlišením. Nejméně však 800 x 600, menší se mi nepodaří, nebo jo, ale není to pěkné... Ale takový extrémy jako 1600 x něco, to je nechutný a neviděl bych to...
pokec
Profil *
to AnubiSeth: jen tak mimochodem i na rozlišení 1024x768 to háže horizontální lištu, což je úplnej humus!!!
VitaZ
Profil
Taky znám pár lidí co používají 800x600 a to mají i nadupané monitory. Prostě jim to tak vyhovuje. A navíc je nutné neplést si rozlišení monitoru a skutečnou velikost otevřeného okna prohlížeče. Mraky lidí mohou mít stále otevřenou postranní lištu (Oblíbené, Historie atd...).
AnubiSeth
Na tvých stránkách by šel v pohodě požít gumová šířka, alespoň já nevidím žádný důvod proč by to nešlo.
ale pro mě je 1024 minimální standard
Nezlob se, ale tohle mi připadá jen jako příznak jisté neznalosti problematiky nebo náznak omezenosti. Vědomě stěžuješ čtení svých stránek nemalé skupině návštěvníků a ti jistě nebudou moc nadšení a odejdou jinam.
Jinak stránka je ve Firefoxu docela v pohodě a no table layout je fajn:-) Ale ta šířka!!!
mgiel
Profil
já dávám hlas pro 1024x768 a vyšší
llook
Profil
Sice používám 800x600, ale hodnocený web je pro mě i tak použitelný. Nepotřebuju vidět celý web najednou. Důležité IMHO je, aby žádný ze sloupců nebyl širší než těch zhruba 770px a tahle podmínka je splněna.
Horší je, pokud nějaký web má 1000px široký sloupec s hlavním textem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0