Autor Zpráva
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Dobrý večer,

jelikož webdesign už nehodlám poskytovat (pouze šablony), udělal jsem si ze stránky takové malé osobní portfolio - rozcestník svých projektů. Co myslíte?

Buďte, prosím, shovívaví. Webdesign nenabízím také proto (nejen ale proto), že ho neumím tak, jak by bylo záhodno, tudíž je tohle dílo lamy. :-)

Díky za kritiku.

http://www.mantisa.cz/
ipek
Profil
jen posuň ten footer o pár pixelů navrch pod poslední text aby zmizelo scrollovaní a bylo to takové pohromadě. Jinak pro mě není co kritizovat (ale ani co povznášet). Kobylka je to pěkná, ale zbytek webu takový "suchý".
Nox
Profil
Mno, starší design byl lepší, opravdu to velkolepé není, ikdyž je celkem přehledné, možná trochu většin line-height bych dal (pro <adress>)
Nelíbí se mi volba barev v seznamu projektů
Chtělo by to nějak odlišit aktivní a neaktivní projekty (zprvu jsem si "již brzy" nevšiml)

Jsi si jistý, že seznam projektů jsou tabulková data? Seznam by mohl být <ul>, teoreticky i <menu>
Odkazy v patičce by se také daly dát do <ul>
<h2 class="projekty"> (a podobné) ... asi by bylo sémantičtější id
Meta description by mohla být líp zpracovaná

Zvláštní, že v Opeře se mi v náhledu tisku kudlanka zobrazuje a u ostatních ne...jinak zase přístupné to je...bez obrázků, stylů...

Jako návštěvníka mě trochu mate, že máš podrobně rozepsané obchodní údaje, ale sama stránka v podstatě neříká, k čemu jsou, co nabízíš
Nox
Profil
ipek
jen posuň ten footer o pár pixelů navrch pod poslední text aby zmizelo scrollovaní a bylo to takové pohromadě.
V různých rozlišeních i prohlížečích a individuálních nastaveních těch prohlížečů ona vzdálenost bude různá, těžko to myslím nastavit nějak globálně,
moc velká vzdálenost mezi tím a zbytkem není, takto to alespoň působí celkem vzdušně, posunem by se dospělo k opaku

Ikdyž chápu co tím zamýšlíš, tak myslim že úplně jednoduché to rozhodnout není
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Nox
Jsi si jistý, že seznam projektů jsou tabulková data? Seznam by mohl být <ul>, teoreticky i <menu>
Jistý ne, ale tabulka mi přisla přehlednější v HTML kódu. Měl jsem to i seznamem, ale napříč prohlížeči se to trochu sypalo, v IE 5.5 a 6.
Btw: http://www.cafepress.com/cp/moredetails.aspx?showBleed=false&ProductNo =103766200&colorNo=26&pr=F ;-)

Odkazy v patičce by se také daly dát do <ul>
To je nejspíš pravda.

<h2 class="projekty"> (a podobné) ... asi by bylo sémantičtější id
Proč? To si nemyslím. Jestli class nebo id je dle mě z hlediska sémantiky šum a fuk. Aspoň jsou id volná pro Javascript. :-)

Každopádně díky za kritiku.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Nox

Jako návštěvníka mě trochu mate, že máš podrobně rozepsané obchodní údaje, ale sama stránka v podstatě neříká, k čemu jsou, co nabízíš

Popravdě řečeno, mě taky. Ale asi bych tyhle údaje měl mít někde na webu.
Romanticka
Profil
ta kobylka... X-D
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Romanticka

?
Paja
Profil
mantisa - nepřihlášen
Jako návštěvníka mě trochu mate, že máš podrobně rozepsané obchodní údaje, ale sama stránka v podstatě neříká, k čemu jsou, co nabízíš
Nox tím chtěl říct, že by bylo dobré oznámit uživateli, co děláš a ne mu první nutit číslo účtu a pak aby hledal co vlastně děláš .. já se k názoru přikláním :-)
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Paja

Ahoj,

to je pravda, ale já nevím co jsem. :-)
vertigo4
Profil
mantisa - nepřihlášen
já nevím co jsem
Učitel? ;-)

Jinak stránka se mi zdá jednoduchá, avšak přehledná a jsou tam jen potřebné údaje, jak to má být.
Také jako Noxovi se mi nelíbí použití tabulky, jelikož výpis tvých projektů má jen jeden sloupec, neporovnává data... zkrátka nejedná se o tabulková data... ;-)
Asi to zde již bylo řešeno, ale nechápu zbytečný prostor pod těmi zpětnými odkazy (patičkou)...

Nelíbí se mi zpětné odkazy umístění v <div>u...
a také nechápu použití
<meta http-equiv="Content-Script-Type" content="text/javascript" />
, když žádný javascript na stránce nevidím (možná jsem přehlédl, nevím)
vydrus
Profil
mantisa - nepřihlášen
Připadá mi to takové opuštěné, prázdné....
suky
Profil
mantisa - nepřihlášen
Mne se to libi, mozna to modry u tech projektu bych udelal svetle zeleny, aby to ladilo barvou ke strance.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
vertigo4
Jo, div u zpětných odkazů by asi bylo záhodno změnit na ul. Tabulková data to jsou, jelikož to je tabulka, ve které jsou projekty. :-)
Práce se seznamem je mnohem náročnější, IE zlobí a tabulka sedí všude.

Jinak díky všem za připomínky.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
vertigo4

K tomu Javascriptu... ...ten tam je ve forme GA a nevím, zda by nějaký hnidopišský validátor přístupnosti nekřičel, že neuvádím typ použitého skriptovacího jazyka, tak proto ten meta. :-)

Ještě k té tabulce... ...je spolehlivější, navíc jsem chtěl, aby to pěkně jelo i v IE 6 (IE 5.5) a podmíněné komentáře jsem použít nechtěl. Možná by to šlo i bez nich, ale nejsem webdesigner.

Asi to zde již bylo řešeno, ale nechápu zbytečný prostor pod těmi zpětnými odkazy (patičkou)...
Nelíbí se mi, když to je nalepené na spodek okna prohlížeče, mám rád prostor.
ipek
Profil
<h2 class="projekty"> (a podobné) ... asi by bylo sémantičtější id
Proč? To si nemyslím. Jestli class nebo id je dle mě z hlediska sémantiky šum a fuk. Aspoň jsou id volná pro Javascript. :-)


No id se hlavně používá když je to jen jednou (jinak to neprojde u validátoru a možná ani v prohlížeči) a naopak když ten <h2> v tomto případě je jen jednou, je zbytečné používat class který je určen k vícenásobnému použití.
Manq
Profil
a možná ani v prohlížeči
Tak tomu je to vážně putna.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
ipek

Ahoj,

máš naučená dogmata, kterých se držíš jako svatého obrázku a nepřemýšlíš.
Kentaur
Profil
mantisa
Mě se nelíbí ta dvoubarevnost pozadí jednotlivých projektů.
Doporučil bych použít stejnou, nebo v případě, že tam budou 4 a více projektů, tak jen mírně odlišnou barvu.

Líbí se mi řešení „odrážek“ pomocí &bull;.
Myslím, že jednotlivé nadpisy není nutnost řešit pomocí obrázků (rozhodně ne, když jsou takto jednoduché). I šikovně stylovaný nadpis by IMHO vypadal lépe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0