« 1 2 »
Autor Zpráva
Raptor
Dobrý den,

prosím o zhodnocení http://yangtaiji.com/temple/.

Pár poznámek:

- jedná se o pracovní verzi redesignu http://www.temple.cz, texty nejsou moje
- nadpis zatím není klikací - bude asi do večera
- prohazovač stylů ve finální verzi nebude / a momentálně bohužel funguje jen ve FF a Opeře
- ta favikonka patří k webu, na kterém je tahle pracovní verze ustájená - ve finále buď nebude vůbec, nebo bude, ale samozřejmě jiná

Jakákoli kritika a nápady vítané ... díky předem.
Plaváček
Mě se to vcelku líbí, ale je třeba si ještě trochu pohrát s kódem, při pokusu o zvětšení písma (což je nutné, protože jsem už docela slepej) se vám layout krapet rozpadne. Co mi ale trochu vadí, je ta fádní hlavička, u vydavateleství bych očekával grafiku, která by mi řekla, že jsem na vydavatelském webu. Nevím, možná to bylo přání klienta, každopádně tento obrázek by spíš seděl k webu Spolku sadařů a pěstitelů ovoce.
Raptor
Díky za tip - kód upravím a s grafikou něco vymyslím ...
PeterBA
Ja mám pripomienku ku farbám v "Ukázky" ... šedé pozadie (#AAAAAA) + biele písmo (#FFFFFF) = nedostatočný kontrast. Je to zle čitateľné. Odporúčam do budúcnosti využívať www.sovavsiti.cz/kontrast .

Inak sa mi to páči a súhlasím s Plaváček, hlavička by mohla viac odzrkadlovať nakladateľstvo.

:-)
Anonymní
Profil *
O tomto problému s bílou barvou vím, nějak se mi nedaří v CSSku sladit barvu odkazů v rámci jedné stránky tak, aby navštívené odkazy měly barvu a váhu stejnou, jako odkazy nenavštívené. Ostatní odkazy fungují tak, jak mají ... jsem z toho kapku zmaten ;)
Raptor
Pardon, to jsem poslal já ...
Raptor
a mám pripomienku ku farbám v "Ukázky" ... šedé pozadie (#AAAAAA) + biele písmo (#FFFFFF) = nedostatočný kontrast. Je to zle čitateľné. Odporúčam do budúcnosti využívať www.sovavsiti.cz/kontrast .

- vyřešeno
- zvětšeno kapku písmo, aby to bylo čitelnější

Na hlavičce a resize ještě zapracuju.
kohout
Profil *
ten pastelový vzhled je hodně pěkný, ten tmavý už moc ne..
PeterBA
Nemôžem si pomôcť, ale tá zmena štýľov nie je v IE funkčná. Resp "Switcher kontejner" menu vôbec nevybehne...

Zmena písma i hlavička sa posunula k lepšiemu.
Raptor
Ano, to jsem psal už na začátku, že změna v IE nefunguje, že funguje jen a pouze ve FF a Opeře. Nicméně jsem to obešel a už se dá měnit vzhled i v IE ;)
PeterBA
Prepáč, nevšimol som si to. Teraz to však vyzerá dobre a nie je problém! A musím súhlasiť s vyššie spomenutým - pastelový vzhľad je krajší. :-)
michaelkiller
Veľmi pekné, jediné čo mi vadí je tá zmena štýlov. Neviem, či to robí v každom prehliadači, ale v IE keď si zvolím tmavý štýl a kliknem na nejaký odkaz, tak mi stránku načíta najprv vo svetlom štýle, a okamžite zmení na tmavý, čo má za následok mierne prebliknutie - dosť rušívé. Nebolo by naškodu uložiť si štýl do session ( alebo cookie ), aby si prehliadač pamätal, aký je zvolený...
PeterBA
Mám rovnaký náznak prebliknutia (refreshu) štýlu.
Raptor
Ano, je to bohužel tak - taky jsem si toho všiml ... pro přepínání CSS stylů používám javascript styleswitcher.js z A List Apart a uvnitř tohoto skriptu se cookies nastavují ... tak nevím :/
PeterBA
Ja ho používam taktiež (www.webstrojar.mailik.sk) a funguje celkom v poriadku. Áno, využíva cookies a dosiaľ som nemal takéto skákanie.
Raptor
Ještě vám to dělá? Vyhodil jsem z hlavičky tohle:

<meta http-equiv="cache-control" content="no-cache" />
<meta http-equiv="Pragma" content="no-cache" />

a nedělá mi to ...
PeterBA
Sledujem že s meta tagmi si nešetril. :-)

Žiaľ mne to robí aj napriek tomu... Nie je to ale takmer vidieť. Keď mám nastavený tmavý a stránka sa pomalšie načítava, tak to "preskočí" najskôr do pastelového a potom hneď do tmavého. Ale keď už je stránka viackrát prebehnutá, že si to IE pamätá, tak to vyzerá že to nerobí, ale stále to robí. teda ˇu mňa to teraz tak je.
Raptor
Hmmm, to jsem blázen, šlaka, co s tím? Možná zmenšit grafiku titulku ... protože javasccript mám stejný jako ty a tobě to neblbne ...
PeterBA
Nuž je pravda že 44,8 kB je dosť veľa. Možno práve ten obrázok brzdí, ale nie som si tým istý. Najskôr sa predsa načítava štýl a až potom titulka, nemyslím si že to je pravý dôvod...

Ja štýl prepínam takto:

<a href="#" onclick="handleStyleSheet(); return false;">Zmena štýlu</a>

zatiaľ čo ty, takto:

<a href="javascript: setActiveStyleSheet('bright_temple_ii')">pastelový</a>
<a href="javascript: setActiveStyleSheet('dark_temple_ii')">tmavý</a>

- ten Tvoj spôsob som ja neskúšal, tak neviem.
Raptor
Ano - Tvůj styl přepínání jsem tam měl do poslední změny, pak jsem to předělal. V zásadě je to to samé, takže v tom by problém být neměl.

U mě se ta hlavička načítá v CSSku a ne v html kódu, takže je možné, že se to tím brzdí ... zkusím dát hlavičku až na konec ...
PeterBA
Pravdepodobne to tým nie je, alebo sa mýlim a niečo sa zmenilo?
Jan Onesork
:-) jsem bez výhrad - web se mi moc líbí a teď už bych nic neměnil.
Raptor
PeterBA: nebylo to tím, pořád to na pomalejší lajně problikává
Jan Onesork: díky ;)
Raptor
Vylepšil jsem menu - zobrazuje nyní aktivni stránku, na které se uživatel právě nachází ... a jede to už pod adresou http://www.temple.cz.
Plaváček
Prima. Ale určitě ještě udělej jednu věc. Všem textům v hlavním obsahovém bloku nastav větší padding, máš to moc nalepené na okraje webu a nepůsobí to přirozeně.

A druhá věc - potuluje se ti tam jakýsi IE bug, při aktivaci odkazu Nahoru se ti nějak rozklíží pozadí. Tipnul bych, že máš pro a:hover nějak podivně nastavený dolní padding.
Raptor
Opraveno - oboje. To druhé byla větší fuška, bylo to tím, že IE nekorektně načítal jednořádkový odkaz uzavřený v <p></p> tagu a rozhazoval pak tu grafiku.

Název filmu Kill Bill dostává nový rozměr ;)
michaelkiller
Raptor s tou zmenou štýlov ma napadlo...
Skús si pomocou meta tagov nastaviť cachovanie prehliadačov ---> Cache prehliadačov
Poprípade, keby to ani tak nefungovalo tak nastav metatag na no-cache...
Za pokus to stojí.
Raptor
ok, zkusil jsem to - dal jsem hodnotu:

<meta http-equiv="cache-control" content="public" />
michaelkiller
hmm, skoda, prebliknutie je uz o nieco mensie...
Stale si myslim, ze je to v tom, ze ten svetly styl je nastaveny ako predvoleny.... ale neva :p
Raptor
Chlape, tys měl pravdu! Díky moc za tip, už jsem si z toho skoro trhal vlasy ;))
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0