Autor Zpráva
Yuri
Profil *
www.yuri.euweb.cz/wp

prosím o kritiku web je tak ze 3/4 hotový po stránce grafiky a kódu, obsahově je natom zatím bídně, doufám že mě neukamenujete kvůly tomu že je to wordpress ale todle naprogramovat sám opravdu nedokážu....
jinak k těm dvou fotkám co nejdříve tam dám jiné tydle jsou zatím provizórní....
Měsíček
Profil
Musí tam být tolik druhů písma? To vidím jako hlavní nedostatek.
vydrus
Profil
Yuri
Proč je ta stránka tak široká?

Jinak to celkem jde, až na to písmo.
Yuri
Profil *
- oka koukam nato, takže písmo u nadpisu nehodnotit to se předělá aby to vypadalo líp .. díky za tipy
- proč to je tak široký to zatim taky nevim .. jestli myslíš ten vodorovnej posuvnik, kterej by tam neměl co dělat ale nato se příde :-D
Tomasds
Profil
- Červenec 2nd ?
- tvoje norma je cca 2,5 chyby / větu, ani se mi to nechce vypisovat.
- grayscale obrázek se k sépiovým novinám nehodí
- text v obrázku nečitelný
Danburger
Profil
možná bych změnil to bílé pozadí na jiné .. jinak pěkné a vté fotce vlevo je matt le blanc? :) to chváálíííím :D
Yuri
Profil *
rozhod to trošku předělat ... zatim jenom graficky ....

http://yuri.euweb.cz/1.jpg

a bylo by to s tím že by se měnil jenom ten prostředek té stránky

http://yuri.euweb.cz/2.jpg

samozřejmně budou ty texty šoupnuté tak aby nevilejzaly jako tady ale jde mi o to jestli to má cenu předělávat nebo je lepší to co tam je teď....
zee-man
Profil *
Na me to celkove pusobi o moc lepe, ale porad se mi neco nezda na tom pismu jak u nadpisu jednotlivych, tak u toho menu. Nejak mi tam ani jedno nesedi... Mozna je to dost ovlivneny tim, ze treba v tom menu mas u "Home" prvni pismeno velky a u dalsich polozek uz jen mala. Podobny problem mam u nadpisu, ze neco pises jen kapitalkama a u ostatniho mas prvni velky a zbytek maly. Rozumim tomu ze je to kvuli odliseni dulezitosti, ale myslim ze by stacilo menit jen velikost pisma celeho slova. Jinak urcite krok dopredu, takhle to pusobi na me :)
Icedog
Profil
Yuri

na tvé stránce, se mi Info posouvá nahoru do menu a částečně se mi překrývá s Reference
mám IE7
Yuri
Profil *
Tak po delší době sem to trošku poupravil tak co nato říkáte teď ??
Strajk
Profil
Grafika kreslená je dobrá, ale nastylování obsahu nic moc, zkus todle a uvidíš že se to zlepší:
- menu dej css
 font-variant: small-caps;

- zmenši základní font na 12 - 11px;
- hlavnímu nadpisu bych dal taky font georgia
- barvu písma trošku ztlum, dej trošku světlejší s nádechem do hněda
- změn barvu rámečku při hoveru na obrázek
Tomasds
Profil
1. proč je menu anglicky?
2. 3. 07. 2008 | .. co to je za formát data? A proč tam to 2,5 měsíce staré datum vůbec je?
3. Tyto stránky, slouží jako portfolio mojich prací, .. no potěš. Čeština celkově za 3- (podle školní stupnice).
4. graf. návrh .. proč zkratka? Máš tam málo místa?
5. Info v menu má jiný hover než ostatní položky
6. V opeře je pod celým obsahem webu ještě jednou tolik prázdného místa
7. Nevím jestli není problém u mě, ale je to hodně pomalé. Stránka se načítá snad pět sekund.

Jestli tohle je skoro měsíční práce (od prvního příspěvku), tak nic moc.

dodatek:
8. Vybraná položka menu není odlišená
Yuri
Profil *
to Strajk - díky tvoje rady bych řek fakt pomohly ... dík

to Tomasds -
1. menu bude anglicky to měnit nebudu....
2. to datum, tady asi máš pravdu je to tam více méně k ničemu je to pryč..
3. češtinu radši nekomentovat ... říkal sem že to není hotový ale máš pravdu chtělo si to po sobě přečíst :D
4. todle tu je vyloženě jenom kvůli tomu aby tu zatim něco bylo takže taky to snad je jedno .. ale dobře opraveno
5. tady nevim co myslíš zdá se mi to stejný...
6. pravda je to zatím pouze pro firefox a trochu pro IE v opeře sem nato zatim nekoukal ...
7. s tim se pokusim něco udělat i u mě to chvilku trvá
8. bude

měsíční práce to je i není ... datum tam sice je starej ale hodně dlouho sem nato nešáh ...
imploder
Profil
3. Tyto stránky, slouží jako portfolio mojich prací, .. no potěš. Čeština celkově za 3- (podle školní stupnice).
Co je na tom špatně? Snad že vsunutá věta by se dala oddělit pomlčkami namísto čárek (Tyto stránky - slouží jako portfolio mojich prací - najdete)? I když ze slohového hlediska je asi vhodnější vedlejší věta (Tyto stránky, které slouží...), je taková vsuvka možná a není to hrubka. Oddělené pomlčkami je to OK.
Tomasds
Profil
Yuri
5. tady nevim co myslíš zdá se mi to stejný...

.. zvláštní. V opeře se to podtržení položek liší, na první pohled jsem myslel, že někde jsou tečky a někde čárky. Ale teď vidím, že to jsou čárky, různě dlouhé. Tak to je asi záměr.


imploder
pro upřesnění, celá ta věta je:
Tyto stránky, slouží jako portfolio mojich prací, najdete tu moje reference.

Za stránky čárka určitě nepatří. Druhá věc v té větě je mojich, což je výraz, který by možná zapadl do sbírky nářečí, ale na webu vypadá dost podivně.

Tu větu jsem vypíchl jako příklad. Co třeba toto?

pokud by jste chtěli vytvořit nějakou jednoduší šablonu pro wordpress napište se a domluvíme se.

Vidím čtyři chyby.
Yuri
Profil *
Prosim vás nechte mojí češtinu napokoji a napiště co by ste tam zlepšili :) ... jestli je to takovej problém dam tam zase tu hatlapatilku z Loremu.
imploder
Profil
Tomasds
Tyto stránky, slouží jako portfolio mojich prací, najdete tu moje reference.

Za stránky čárka určitě nepatří.

To teda patří. Je to věta vsunutá do jiné.

Druhá věc v té větě je mojich, což je výraz, který by možná zapadl do sbírky nářečí, ale na webu vypadá dost podivně.
I když spisovné normě odpovídají kratší tvary jako mé, mých..., jsou ty druhé - moje, mojich... - naprosto běžně používané a ne specifické jen pro nějaké nářečí. Web je jich plný. Naopak vypadá trochu divně " kniha" nebo " obrázky". Není důvod psát obyčejné stránky jako tato dokonale spisovným jazykem podle nejpřísnějších norem. Rozhodně by se to mělo přeformulovat, ta vsunutá věta se tam nehodí.

Vidím čtyři chyby.
pokud byste chtěli vytvořit nějakou jednodušší šablonu pro wordpress, napište >>se!<< a domluvíme se.

Já vím.

Yuri
Prosim vás nechte mojí češtinu napokoji
Tak jo, jenom taková poznámka zrovna k tomuhle: správně tam patří krátké I.
6.p. (kým, čím): mojí, tvojí, svojí, jí
4.p. (koho, co): moji, tvoji, svoji, ji
V jakési pražštině či co zřejmě tyhle tvary splývají, ale běžné a standardní je je rozlišovat. Hůř se to jinak čte. To už je lepší ju, moju, tvoju... ukázka nářečí (jiného než pražského :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0