Autor Zpráva
BMAJTZ
Profil *
Zad bych kdybyste mi ohodnotili design webove stranky

www.obou.ic.cz/IOBD/index.htm

Krome veskere koderske stranky hlavne po designove a beru jakekoli navrhy cim by se to dalo ozivit.
vydrus
Profil
1) Průhlednost u menu je hrozná.
2) Špatně udělané šrafy u okrajů obrázků "Diskuze", "Média", "Kontakt"
3) Patičku smrsknout


Analýza kódu: http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/513490
BMAJTZ
Profil *
1.Ok pruhlednost vypnu ta neni nutna
2. S temi srafami mam problem celou dobu zrovna u toho Diskuze Media a kontakt to moc neresim to je tam provizorni a jeste to nejak vychytam nicmene v hlavicce je s tim docela problem stranka je totiz co se backgroundu tyce centrovana nicmene kazdy prohlizec z trojice IE Opera i Firefox si to vyklada po svem. Takze to budu muset asi nejakymi hacky vycentrovat pro kazdy zvlast
3. Paticku smrsknu


Co se analyzy tycek tu opravim nicmene ta chyba co mi to hlasi i Walidator jsem nepochopil je to chyba u border="0" a vyhodi mi to jako chybu nicmene si myslim ze to chyba neni nebo nevim proc.

Co se css tyce tak je tam taky jedna chyba a to v nahravani behavior a taky netusim jak se ji zabvit
vydrus
Profil
BMAJTZ
http://validator.webylon.info/check?uri=http://www.obou.ic.cz/IOBD/index.htm

Odstraň ty lomítka, a chyby zmizí.
BMAJTZ
Profil *
vydrus> Uprimne receno jsem naprosto zmaten

http://validator.w3.org/check?uri=http://www.obou.ic.cz/IOBD/index.htm
vydrus
Profil
BMAJTZ
Proč? Udělej to tak, jak jsem řekl a ještě nahraď definici dokumentu na správnou, kterou píše českej validátor.
piwoda
Profil
BMAJTZ

nepoužívej NET zápis (lomítko na konci)
BMAJTZ
Profil *
Ok tak jo uz jsem to tak dal a nyni by me tedy zajimalo proc jsem tam mel dat to HTML 4.01 a nemohl jsem tam nechat to XHTML kde jsem udelal chybu?
Měsíček
Profil
"Ok tak jo uz jsem to tak dal a nyni by me tedy zajimalo proc jsem tam mel dat to HTML 4.01 a nemohl jsem tam nechat to XHTML kde jsem udelal chybu?"

Neměl jsi to v XHTML .. měl jsi jen XHTML Doctyp a :

XHTML != XHTML Doctyp a syntaxe uzavírání všech tagů.
BMAJTZ
Profil *
Aha ok diky asi bych to mel jeste nastudovat
quinux
Profil
BMAJTZ
Upřímně, chtělo by to graficky celé předělat, protože tohle není vůbec hezký. Nepochopil jsem příliš smysl toho levého "menu" - tam budou ještě nějaké obrázky nebo to zůstane bílé? Taky jsem proti te průhlednosti v rozbalovacím menu, protože mu zhoršuje čitelnost přičemž by bylo dobré jej i vyladit, aby se roztahovalo do šířky a víceslovné názvy se nezalamovaly.

Na kecy ohledně (x)HTML, které tu rozvířili vydrus, piwoda a Měsíček se vykašli. Důležité je, aby se stránka správně zobrazovala v nejrozšířenějších prohlížečích a plnila účel, ne aby mastila ego fanatických odpůrců XHTML. Taky doporučuji se vyhnout testu u seo-servisu - ten plácá jenom kraviny a honba za 100 body je pitomější než honba za žlutou ikonkou z validátoru.
Měsíček
Profil
"Na kecy ohledně (x)HTML, které tu rozvířili vydrus, piwoda a Měsíček se vykašli. Důležité je, aby se stránka správně zobrazovala v nejrozšířenějších prohlížečích a plnila účel, ne aby mastila ego fanatických odpůrců XHTML. Taky doporučuji se vyhnout testu u seo-servisu - ten plácá jenom kraviny a honba za 100 body je pitomější než honba za žlutou ikonkou z validátoru."

Co si takové věty přímo odpustit, já žádné XHTML dogmata nevířím - jestli jsis všiml na něco se zeptal a já odpověděl - jestliže to vidíš jinak, ukaž co jsem napsal špatně .. jinak za poslední větu se podepisuji.

Jinak co se týče příspěvků co zde napsali členové vydrus, piwoda - jsou pravdivé.

Prosím příště si takové věty odpusť, dělali potíže mně a budou dělat potíže i ostatním - zbytečně ho mateš.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quinuxe:
Důležité je, aby se stránka správně zobrazovala v nejrozšířenějších prohlížečích a plnila účel
Svatá pravda. Ale to nijak nevyvrací důležitost správného technického provedení, ať už si pod ní kdokoliv představuje cokoliv.

ne aby mastila ego fanatických odpůrců XHTML
Ber to jako pozvánku k dalšímu studiu, stejně jako řeči typu „nepoužívej <div class="nadpis">“ nebo „nemáš to validní“. Blábolům o egu moc nerozumím, internet je velikánský a dost anonymní. Bude-li mít „Bezpečí domova“ HTML <!doctype>, ega vydruse, piwody a Měsíčka se namaštěnějšími nestanou.
joe
Profil
BMAJTZ
cim by se to dalo ozivit.
Chtělo by to asi celé předělat a použít nějakou barvu navíc, třeba nějaký odstín z té, co je v logu.

Kód nehodnotím, protože mi je jedno jako každému vážnému návštěvníkovi jak vypadá. Validátor a službu seo-servis, kterou tady vydrus napsal jsou jen orientační a informují tě o případných chybách v kódu.

Použité barvy mi pro bezpečí domova moc nesedí...

vydrus
Přestaň prosím tě odkazovat na nevaliditu stránek, která fakt není důležitá, jestli si zakládáš na validnosti kódu, tak si to nech pro sebe a dej si třeba na web odkaz, co všechno nemáš validní...
BMAJTZ
Profil *
quinux> Ok diky za kritiku. Pravy sloupec samozrejme bily nebude ale v soucasne fazi tam nemam co dat to doplnim. Pruhlednost samozrejme taky vymenim a sirku podle delky taky klidne to neni problem. Koderskou stranku bych tak nejak pochopil takze to nejak udelam.

Co de designu tyce Taky mi to prijde takove prazdne ale uz je to muj druhy pokus a porad ne a ne neco kloudneho vymyslet aby to vypadalo dobre a zajimave. Nemohl bys me nejak navezt nebo aspon odkazat na nejaky tutorial. Projel jsem jich sice uz dost ale holt na tohle asi cit nemam.
BMAJTZ
Profil *
joe> Me ty barvy taky nesedi nicmene ja si to logo nevymyslel (a na takovouhle dvojici barev vymyslet neco co by se mi libilo me proste nenapada) jedine co s tim logem muzu udelat je ho zaoblit podsvitit pripadne pridat stin nic vic.
joe
Profil
BMAJTZ
Já ale nemyslel barvy v logu :-) I když je pravda, že by ta žlutá mohla být svítivější.
BMAJTZ
Profil *
joe> Ok beru. Nicmene opravdu me nenapada nic konstruktivniho jak to ozivit a uz mi to zere nervy tak tyden. Jako vice barev by se vyuzit dalo ale aby z toho nebyl zase barevny gulas. Kdyz uz tam je zluta a zelena tak do toho proste nejakou modrou michat budu asi tezko. Jako zacinal jsem s timhle http://www.bezpecidomova.cz/logoiobd.jpg a tetka rekla to je nase logo vytvor na to neco.
BMAJTZ
Profil *
Tak ted me neco napadlo predelam a necham ohodnotit

Vsem dekuji za kritiku
quinux
Profil
BMAJTZ
Nemohl bys me nejak navezt nebo aspon odkazat na nejaky tutorial. Projel jsem jich sice uz dost ale holt na tohle asi cit nemam.
Popravdě nemá smysl se trápit pokud víš, že grafik nejsi. Doporučil bych obrátit se na někoho kdo to umí, aby to nakreslil a nebo využij nějakou free šablonu (na netu jich najdeš spousty). Nebude to sice originální, ale zase to bude vypadat hezky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0