Autor Zpráva
Miloš
Profil
Pustil jsem se do totálního překopání webu http://strmilov.evangnet.cz/ (ten, prosím, nehodnoťte, nejsem jeho autorem).

Zůstaly z něho pouze texty; změnil se kód a grafika.

Výsledek naleznete na adrese http://mfp.php5.cz/strmilov/.
Protože jde o pracovní verzi, nefungují download-odkazy (DOC a PDF) a odkazy na fotogalerie (ty předělávat nebudu, je jich moc).

Předesílám, že nejsem grafik, takže pokud to po této stránce není vysloveně propadák, buďte ke mně v tomto ohledu shovívaví; z kreslení jsem měl ošklivé známky a už se zřejmě nezlepším.
Budete-li ale mít připomínku, kterou jsem schopen realizovat (nějakou tu radu-tip), nepohrdnu ;-)

Naopak pokud jde o kód, tvrdě do mně.


PS: pokud někoho napadne, jak na background-position toho fixovaného kostela, aby zůstal vpravo i při změně velikosti okna, prosím o pomoc (bude půl páté ráno, už mi to nemyslí a půjdu si brzo lehnout).


UPDATE:
Menu jsem dělal pomocí iframe (proto není aktuální stránka označena) kvůli snadnější správě – až bude spuštěn, nebudu se o něj už starat a takhle se budou snáze vytvářet případné další stránky.
Kdybych dělal svůj web, použil bych php.
vydrus
Profil
Miloš
UPDATE:
Právě proto mi při skrolování poskakuje na místě. Udělej to v PHP.
Chuck
Profil
přes absolutní jednoduchost je to pěkný... není tomu pomalu co vytknout...

snad jen:
- nadpis "úvodní stránka" nahraď "Strmilov, farmí sbor ČCE"
Miloš
Profil
Poskakuje? V jakém prohlížeči?
Já to odzkoušel v Opeře 9.5 / FF 3 / IE 7 /IE 6 / IE 5 a nikde nic neposkakovalo.
Miloš
Profil
Chuck
Počkej – takhle by pod sebou byly dva takřka totožné nadpiy:
<h1>Strmilov – farní sbor ČCE</h1>
<h2>Strmilov, farmí sbor ČCE</h2>

což mi připadá ještě šílenější, než otřepaná „úvodní stránka“.
vydrus
Profil
Miloš
FF2, Debian

A chtělo by to zjemnit rohy při okraji stránky.
vydrus
Profil
Konqueror a Epiphany dělaj to samý.
Miloš
Profil
vydrus
Díky; to budu muset večer (až se vrátím z práce) nastartovat Linux… ach jo, proč nic nejde jednoduše ;-(
(a přitom Epiphany jede na Gecku… a FF je dobře),

UPDATE:
FF 2 – má ho ještě hodně lidí? Podle http://history.toplist.cz/stat/?a=history&type=1 se to nedozvím
Nox
Profil
Vizuálně mi to opravdu nesedí, k tématu barevně a určitě bys našel nějakou tématickou fotku, kterou tam do toho dát

Menu jsem dělal pomocí iframe (proto není aktuální stránka označena) kvůli snadnější správě – až bude spuštěn, nebudu se o něj už starat a takhle se budou snáze vytvářet případné další stránky.
Kdybych dělal svůj web, použil bych php.

Vždyť má relativní adresu, jaký je pak mezi tím rozdíl? Už i curl by bylo podle mě lepší (pokud je nainstalované), ale nevidím důvod pro vzdálenou správu,
dotyčný snad bude mít přístup, takže klidně include, jaký je problém?

Nějak nevím, proč by mělo mít jen FF odlišný vzhled, když už zaoblení, tak všude...

Dal bych větší margin nad nadpisy

A to P.S. nechápu, žádný kostel tam v nové verzi nevidím

Jinak kód v pohodě je
Miloš
Profil
Nox
Kostel je (velmi průsvitný) na pozadí bílého divu v pravém horním rohu.
A proč by nemohl mít web ve FF jiné rohy?
panther
Profil
Miloš
FF 2 – má ho ještě hodně lidí? Podle http://history.toplist.cz/stat/?a=history&type=1 se to nedozvím
myslím si, že ještě v rámci možností poměrně dost.

A vzhledem k tomu, že se častokrát mezi FF2 a FF3 nevyskytují výrazné rozdíly myslím, že není prolbém to „srovnat“. Tím výrazné rozdíly jsem myslel třeba IE6 vs. IE7, kde jsou markantnější.
Nox
Profil
Trochu spekuluji o smyslu obrázku když jsem ho viděl až při otevření v samostatném souboru, jinak bez šance:) Myslim že nějak špatný nebo špatně nastavený monitor nemám.... jinak mě nenapadá řešení bez použití dalšího elementu

ad Rohy - není to prostě divné, když web vypadá někde tak a někde tak? jestli ti přijdou rohy jako dobrá věc, tak proč je nemít všude? ať je to konzistentní
Miloš
Profil
Tak jsem (pod windows; na linux dojde opravdu až večer) nainstaloval FF 2.0.0.16 a jediný rozdíl, který jsem zpozoroval, je jistá zubatost toho groove borderu. Menu je na svém místě a chová se přesně jak má.

Nox
Na mém monitoru (CRT 19' AOC) je ten kostal na pozadí tak tak, aby byl ještě nad ním text čitelný.
V práci se na to podívám přes LCD, uvidím.

Ad rohy – já si zase myslím, že to ničemu nevadí. Ale počkám ještě, jak (jestli) se k nim vyjádří víc lidí.
Navíc – horné roh by heště kulatý (se skřípění zuby – viz to plátno) udělat šel pomocí obrázku, ale dole to barevně nemám šanci odladit, protože je tam přechod a každá stránka je jinak dlouhá, tudíž každá má dole jinou barvu.
Chuck
Profil
Miloš
ale h1 o velikosti normálního textu si nikdo nevšimne
Miloš
Profil
Tak jsem to nakonec kvůli tomu menu přepsal do PHP.
Jak se to chová v těch problematických prohlížečích, ještě to skáče?

Přesunuto na adresu http://mfp.php5.cz/strmilov2/
Mistr
Profil
Miloš
(1) V MSIE 6 SP 2 nepěkně odjíždí klikací "logo" Strmilov – farní sbor ČCE vpravo nahoře pokud na něj najedu ukazovátkem myšky.
(2) Ve Firefoxu 3.0.1 je obrázek kostela v pozadí na jiném místě než v MSIE 6 SP 2; je značně odsunut od pravého okraje. V MSIE 6 SP 2 obrázek lícuje s pravým okrajem.
(3) Ve stránce Aktuálně doplň tečku za číslici patnáct ve spojení Němý David II. – Vídeň 15-17. 11. 2008. Patří tam, ne?
(4) Proč je ve stránce Aktuálně psán text článku Budujeme klubovnu kurzívou? To je záměr? Krom toho ve FF 3 se kolem tohoto textu objevují uvozovky, v MSIE 6 SP 2 nikoliv.
(5) Opět ve stránce Aktuálně doplň chybějící písmeno v nápisu Putovní tábor Sázva´08. Nebo se skutečně jedná o Sázvu? Krom toho za slovo ještě doplň mezeru.
(6) Nečetl jsem celý text stránky Historie, ale myslím, že chybí čárka ve větě Školou, kde se vzdělávají její kazatelé, je téměř výhradně Evangelická teologická fakulta UK.
(7) V téže stránce, kterou jsem zmínil v předchozím bodě, si oprav uvozovky, které jsou v současné době v podobě Josef Brchaň.
Miloš
Profil
Mistr
Díky.
1) opraveno
2) bylo to kvůli background-position:fixed; fixní pozadí se mi nepodařilo odladit, takže jsem nakonec rezignoval a ponechal scroll.
Tomuto problému se separátně věnuji v http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=80 961
3, 5, 6, 7) opraveno – nejsem autorem textů, takže jsem orpavoval takovéhle věci, jen když mě vysloveně praštily do oka.
4) kurzivu udělala <q>citace</q>, kterou jsem použil proto, že jde o citaci z odkazované stránky, ale asi je to blbost. Zrušeno. <q> nadále ponechávám jen u citací z cizích zdrojů; ty uvozovky jsou důsledkem toho, že IE neumí okolo tohoto elementu quotes: '„''“';. Proto tu kurzivu pro IE nechávám vypsat jiným typem písma (font-family: Georgia, "Times New Roman", serif;).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0