Autor Zpráva
Jake Buchar
Profil
uz sem to sem jednou daval ale to bylo driv kdyz sem to mel uplne zmrsene prosim o ohodnoceni.

Odkaz edit:zapomnel se to sem dat

dik
Ghosting
Profil
:: Nelíbí se mi hlavička, více bych si sní pohrál
:: Zkus si dát v menu nějaké tmavší písmo, červená je moc agresivní
:: Texty davej do <p>odstavcu</p>
:: Chvalim klikaci hlavičku
:: 22chyb, bylo by dobré opravit je

Celkový dojem
Grafika ti nic moc neříká, ale svůj účel to splňuje.

2/10
Miloš
Profil
Celkový grafický dojem: humpolácké, hranaté. Vysloveně neurazí, ale moc se mi to nelíbí.

Patička je obrovská – obsahuje zcela zbytečné počítadlo. Na sledování statistik nepotřebuješ mít (jako autor, vlastník stránek) viditelné počítadlo; a návštěvníky, troufám si tvrdit, povětšině nezajímá.

Kód nic moc.
Jednak věci jako <p>&nbsp;</p> jsou hovadnost – od čeho je margin-top, respektive margin-bottom?
Jednak sémantika dost vepsí (nemusíš být fanatik na sémantiku, ale to, že text patří primárně do <p>odstavců</p>, by sis osvojit mohl).

Je prima, že má každá stránka unikátní <title>; přidal bych do něj ale název webu, neboli například takto:
<title>úvod — Letecko-modelářský klub Kroměříž</title>

Proč je v textu klub Letecko-modelářský a v obrázkové hlavičce Letecko modelářský?

Celá Historie je ke stažení zde
Zde? Proč? http://www.jakpsatweb.cz/jak-psat.html#odkazy

Na stránce Historie – dlouhatánský text v malém okýnku mi nepřipadá ergonomický; „Velikostí“ okénka působí delší než je a jako běžný návštěvník bych ho proto nečetl.

Fotogalerie – chybí mi informace o tom, že se otevře v novém okně.

Členové: jak poznám, co je/není odkaz? Vřele doporučuji všechny odkazy podtrhat (v textu, nevztahuji na menu).
yFang
Profil
http://www.lmkkromeriz.ic.cz/

Jake Buchar
→ Z obrázku v hlavičce přímo čiší komprese. Zkus ho uložit jako gif (pochopitelně z verze před kompresí :))
→ Patička je taková moc roztahaná.
→ Titulek Úvod není zrovna nejlepší.
→ Validátor ti hlásí dost chyb v kódu.
→ V menu máš takovou prasárnu:
<a href="index.html"><b>Úvod</a>
        [...]
        <a href="odkazy.html">Odkazy</b></a>

Když už tak by to mělo být takhle:

<b><a href="index.html">Úvod</a>
        [...]
        <a href="odkazy.html">Odkazy</a></b>

A to menu bych ti doporučil udělat jako seznam do tagu <menu>.

→ Nevím proč máš doctype jako XHTML, když celý kód kromě hlavičky je HTML.
Jake Buchar
Profil
Na stránce Historie – dlouhatánský text v malém okýnku mi nepřipadá ergonomický; „Velikostí“ okénka působí delší než je a jako běžný návštěvník bych ho proto nečetl.

jak bys tedy vyplnil to prazdne misto co zbyde po odstraneni toho okna jesi se to nekomu zda dlouhe ma smulu a jestli to chce cist v dokumentu muze simto stahnout
Jake Buchar
Profil
dik vsem pokusim se to napravit
Miloš
Profil
Jake Buchar
jak bys tedy vyplnil to prazdne misto
Nijak – ten text ve skutečnosti není tak dlouhý, jak v tom okně vypadá.
Trocha volného (bílého) místa vlevo pod menu by snad nevadila.
Každopádně bych ale (krom zrušení okna) myslel na dvě věci:
1) text bych členil <p>do odstavců</p> (oddělených od sebe buď okrajem – margin-bottom, nebo odstavcovou zarážkou – text-indent)
2) v žádném případě bych takový (delší) text necentroval – špatně se čte (špatně se očima chytají začátky řádků, když jsou pokaždé někde jinde). Nejspíš bych nechal zarovnání na praporek (text-align:left), případně bych zkusil, jak vypadá zarovnání do bloku (text-align?justify), jestli tam nejsou (obzvlášť při zvětšení písma) nehezky velké mezislovní mezery.
Miloš
Profil
jesi se to nekomu zda dlouhe ma smulu
jsou slova bolševického prodavače, kterému vůbec nezáleží na tom, jestli něco prodá, protože výplatu dostane tak jako tak. Zajímalo by mě, pro koho děláš stránky – pro lidi, nebo pro svůj dobrý pocit?
Jake Buchar
Profil
A to menu bych ti doporučil udělat jako seznam do tagu <menu>.


to sem skousel ale celz menu mi poskocilo kousek do prava

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0