Autor Zpráva
Harwen
Profil
Zdravím,
tak opět jdu s kůží na trh. Prosím aby jste se pustili do nelítostné kritiky grafiky.
Ovšem rád bych konstruktivní kritiku. Názor "Design je otřesnej" mě dál neposune i když bude pravdivej.
Vím, že stránkám NĚCO chybí, ale nemůžu přijít na to CO.
Takže prosím vždy napsat co se nelíbí a jak by jste to upravili... Doufám, že nemám příliš vysoké požadavky. Pokud budete mít nějakou připomínku po technické stránce tak sem s ní můžete taky přikvačit, ale narovinu říkám že mám nějakou vlastní vizi a té bych se rád držel.

Díky všem kteří budou reagovat.
kletely
Profil
Harwen
www.plesy.eu

1) slabí kontrast medzi pozadim a telom
2) klikacie LOGO
3) validátor
4) ...
pantondavo
Profil
Harwen
1| Monotónní. Tzn. přidej nějakou další barvu. Možná i dvě.
2| Zeslabená fotka v hlavičce je tam jak pěst na oko.
3| Hodně zarovnávacích linek vlevo. Text by mohl mít klidně větší odsazení. To samý nadpisy v tabulkách vpravo.

Mě se to jeví až moc suchý.
Tomashek
Profil
1) to menu pokud můžeš bych udělal obrázkově .. tj. hover jako stlačené tlačítko (můj názor)
2)v uživatelském menu bych dal odkaz registrace na středu
3) a jinak souhlasím s ostatními

Jinak újde
breeta
Profil *
<h1>Vaše plesy, naše starost!</h1>
<h2>Co nabízíme</h2>
podle kodu bych rekl ze hlavni text je <h1>Vaše plesy, naše starost!</h1> ale kdyz se na to dívám v prohlížeči tak to tak není
nadpise máš stjné jak odkaz v odstavci nebo v tabulce je to hodně nepřehledné treba novinky a menu odlis nejak barevne pozadi at se to nemicha vsecho dohromady!

Co se týče grafiky tu hnusnou pidi fotku napravo radsi hod nekam ...., jesli nechces aby tam moc rvala tak ji nabarvi do odstinu te hnede a ZVETSI JI udelej nejaky vyrez.

Logo hod do vektoru a exportuj jako gif at neni rozostrene.
Plaváček
Profil
Harwen

Prosím aby jste se pustili do nelítostné kritiky grafiky.
Vím, že stránkám NĚCO chybí, ale nemůžu přijít na to CO.

Stránkám chybí přítomnost šikovného grafika. To je většinou člověk, který dostupnému obsahu přidělí nějaký atraktivní rámec, vyznačující se především přehledností, účelností a slušnou typografií. Pokud to s dalším rozvojem svého projektu myslíš vážně a sám se v rozbalovacích nabídkách grafických editorů ztrácíš, zjednej si profesionála.

Design i od slušného profesionálního grafika nemusí stát víc než 4 000 Kč, což v dnešní době reprezentuje zhruba tři plné nádrže benzínu. Žádná velká katastrofa.
Tomasds
Profil
Strašný obrázek vpravo nahoře, moc druhů písma a moc položek v menu.

To ale není hlavní problém. Tím je to, co píšeš sám. Stránkám něco chybí a ty nevíš co. Prostě neumíš dělat grafiku. Věřím, že to co tam je, ti dalo hodně práce. Kdybys místo x týdnů plácání se v prázdném prostoru zaplatil 2-4 tisíce dobrému grafikovi, tak ti za dva dny dodá rozřezané html, které bude vypadat podstatně líp.

Jestli umíš php, tak dělej php. Kdo zároveň umí navrhnout design, ten dělá obojí, ale jsou to dvě naprosto odlišné věci a když design neumíš, dřív nebo později zjistíš, že ušetříš spoustu energie, když si ho necháš udělat. Vím o tom své.

Jestli čekáš, že ti tady někdo poradí dvě nebo tři věci, ty je uděláš a ten web ožije, tak se pleteš.

(edit: neopičím se po Plaváčkovi, on předbíhá!)
pantondavo
Profil
Tomasds
moc druhů písma

To už je úchylka :-)
Plaváček
Profil
pantondavo

To už je úchylka :-)

Jak tvá, s prominutím, pitomá poznámka, souvisí s tématem tohoto vlákna? Tomasds má svým způsobem pravdu, i když chyba není ani tak v použití více typů písma, ale v jejich nevhodné sestavě.
Tomasds
Profil
pantondavo
To už je úchylka :-)

Chápu :-)

Ale podívej se na tu stránku. Třeba Novinky stručně a Kompletní novinky.
Nebo hned nahoře Co nás čeká v následujícím měsíci. Nad tím jsou tři řádky různého textu, přímo pod tím jeden další. Každý řádek jinak. Jednou patka, jednou bezpatka, různá velikost, různá barva.

Mě to prostě ruší, nevím.
pantondavo
Profil
Plaváček
Kdo má pochopit, pochopí, respektive pochopil.

Tomasds
Ano, ruší, já se s Tebou v žádným případě nechci přít, jde o čistě subjektivní záležitost. Plaváček to pěkně shrnul.„i když chyba není ani tak v použití více typů písma, ale v jejich nevhodné sestavě.
Měsíček
Profil
Ty kulaté rohy se mi ani trochu nelíbí.
Harwen
Profil
No jak zatím čtu názory tak musím říct, že z nich šťastný nejsem, ale to jsem ani nečekal.

Pravdou tu je, že já sám estetickým cítěním neoplývám a pořádní grafici se mi asi vyhejbaj. Zatím jsem si s jejich hledáním přidělal víc problémů než že by mi to pomohlo... Každopádně za názory díky a zkusím je nějak zapracovat a tak o víkendu by mohla být inovovaná verze.. jinak samozřejmě stále hledám názory :-)

EDIT
Je to sprostej způsob, ale zkusme něco novýho...
Jestli tu má někdo náladu mohl by doporučit nějakej template z http://www.freewebsitetemplates.com , o kterém si myslí že by se hodil jako základ pro další vývoj? :-)

Klidně i odjinud pokud o něčem víte :-)
kvitko
Profil
hmm standardni WEB. Funguje... obsah je pro MNE nezajimavy, ale pro nekoho jinyho muze byt zajimavy. Jen mi pripada, ze ty pismenka jsou desne prtavy, mozna by to chteli je o 2px zvetsit a dat tak 2px odstup od ramecku tabulek.
Barvy bych neresil, protoze kazdymu se libi jina barevna uprava a to se nikdy nezavdecis :)
Harwen
Profil
obsah je pro MNE nezajimavy, ale pro nekoho jinyho muze byt zajimavy


Což je u docela úzce specializovaného webu zásadní ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0